باوجود هجمه ها، رسانه ملی وحدت‌جویانه و امیدآفرین به تلاش ادامه می دهد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 06 مهر 1400
کد خبر : ۷۱۷۴۲۲
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۴
رئیس رسانه ملی؛
رئیس صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران گفت: با وجود هجمه‌ها علیه رسانه ملی، صداوسیما با کار وحدت‌جویانه و امیدآفرین تلاش می‌کند رسالتش را به انجام رساند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
دکتر علی عسکری به مناسبت فرا رسیدن روز خبرنگار در مراسمی‌با عنوان «خبرنگار متعهد و گام دوم انقلاب؛ مطالبه‌گری و امیدآفرینی» از خبرنگاران برگزیده رسانه ملی در سراسر کشور قدردانی کرد.

رئیس رسانه ملی در این مراسم با بیان اینکه روز خبرنگار، روز تکریم از فعالان عرصه خبر و پدیده اطلاع‌رسانی است، گفت: خبر، پدیده‌ای ما بین انسان‌ها و واقعیات است و خبرنگار، این واقعیات را برای مردم بیان می‌کند.

دکتر علی عسکری با بیان اینکه رسانه ملی مفتخر به حرفه خبرنگاری و اطلاع‌رسانی به مردم است، افزود: دشمن می‌کوشد افکار عمومی جهان را در اختیار بگیرد و با فریبکاری اخبار را وارونه جلوه دهد و خبرنگاران می‌توانند این فریبکاری را برای مردم روشن کنند و حقایق را به گوش مردم برسانند. وی با اشاره به اینکه ما با جنگ ادراکی در مقابل صاحبان زر و زور مواجه هستیم، گفت: صداوسیما نقشی کلیدی در مقابل جریان فکری نظام سلطه داشته است.

رئیس سازمان صدا و سیما افزود: صداوسیما در این عرصه با نظام سلطه و رسانه‌های صهیونیستی هماوردی کرده و می‌کند.

دکتر علی عسکری از ترفند دشمن برای گسترش شبکه‌های ماهواره‌ای و فضای مجازی برای از بین بردن اثر رسانه ملی سخن گفت و اضافه کرد: به لطف خدا سازمان صدا و سیما تاکنون توانسته است در مقابل این هجمه بایستد و بخش بزرگ بار این مسئولیت بر دوش خبرنگاران رسانه ملی و معاونت سیاسی بوده است.

دکتر علی عسکری، رسانه ملی را قوی‌ترین و اثرگذارترین رسانه کشور در ایجاد جریان رسانه‌ای برشمرد و از گزارش قاچاق سوخت، تهیه شده در مرکز فارس به عنوان گزارش خلاقانه و اثرگذار که متکی بر اندیشه و تحقیق، تهیه شده است یاد کرد و گفت: این گزارش، آثار عمیقی هم بر کشور و هم بر تصمیم‌گیران گذاشت و هر یک از شما که این چنین بر پایه تحقیق و پژوهش بسته‌های خبری را تولید کند یقیناً بر ده‌ها میلیون نفر در کشور اثر خواهد گذاشت.

رئیس رسانه ملی سپس با بیان اینکه معاونت سیاسی و حوزه اخبار در سازمان در طول سال‌های پس از انقلاب نیرو‌های با ارزش و توانمندی تربیت کرده است، افزود: امروز نیز باید بهترین خبرنگاران در صدا و سیما تربیت شوند تا بهترین خدمت را به مردم بدهند.

رئیس سازمان صدا و سیما با بیان اینکه هرچه پیش می‌رویم عرصه رویارویی ما با دشمن پیچیده‌تر می‌شود، گفت: صداوسیما باید خبرنگارانی جوان و با انگیزه در تراز کشور و نظام تربیت کند که مسئولیت این امر در سازمان برعهده معاونت سیاسی است.

وی افزود: این معاونت باید با نیرو‌های جوان و ورزیده جریانی بزرگ را شکل دهد.

دکتر علی عسکری از تلاش دشمن برای تضعیف و از بین بردن رسانه ملی در سال گذشته و چهلمین سالگرد انقلاب یاد کرد و گفت: در سال ۹۷ تهدیدات ما رسانه پایه بود و بیش‌ترین فشار این تهدید بر دوش رسانه ملی بود و صدا و سیما ذیل مواضع هوشمندانه و انقلابی رهبر معظم انقلاب (مدظله‌العالی) با راهبری معاونت سیاسی تمهیدات و سیاست‌هایی را اندیشید تا این خطر رفع شد.

وی شکوه راه‌پیمایی مردم سراسر کشور در سالروز ۲۲ بهمن را گواه این مدعا دانست و گفت:: مقام معظم رهبری بیانیه گام دوم انقلاب را برای چهل سال دوم انقلاب منتشر کردند که به معنای حیات انقلاب و تداوم آن بود.

رئیس سازمان صدا و سیما سپس با بیان اینکه امسال نیز با وجود بالا رفتن تحریم‌ها، دشمن هم در منطقه به اهدافش نرسید و هم در مقابل جبهه مقاومت در عراق، سوریه، لبنان و یمن شکست خورد که نتیجه جریان مقاومتی بود که پشتوانه آن جمهوری اسلامی ایران است.

دکتر علی عسکری از توفیق کشور در سرنگونی پهپاد آمریکایی و توقیف نفتکش انگلیسی، در پاسخ به عملکرد خصمانه انگلیس، به عنوان رونمایی الهی از قدرت جمهوری اسلامی ایران کرد و گفت: رسانه ملی نیز با طرح مباحث مختلف و اطلاع رسانی دقیق در کنار این قدرت‌نمایی نقش بسزایی داشته است که مرهون تلاش شما خبرنگاران و معاونت سیاسی است.

رئیس رسانه ملی با بیان اینکه دنیای امروز دنیایی پرآشوب، فریبکارانه و دروغین است، گفت: در این اوضاع، خبرنگاری که می‌خواهد گزارشی را بسته‌بندی و ارائه کند باید انسانی فهیم و مدبر باشد و هوشمندانه با رعایت اخلاق و عدالت، مأموریتش را در اطلاع‌رسانی به انجام رساند.

وی سپس از هم‌گرایی رسانه ملی با دستگاه‌ها و نهاد‌های کشور یاد کرد و گفت: با وجود هجمه‌ها علیه رسانه ملی، صداوسیما با کار وحدت‌جویانه و امیدآفرین تلاش می‌کند رسالتش را به انجام رساند.

دکتر علی عسکری بر ضرورت تسلط بر موضوع و ارتقای دانش خبرنگاران برای ارائه هرچه بهتر اخبار و گزارش‌ها تأکید کرد و افزود: اگر تسلط و دانش خبرنگار بر موضوع کم باشد مخاطب، آن را درک خواهد کرد و اعتمادش را به خبرنگار از دست خواهد داد.

وی با تأکید بر اینکه خبرنگار باید اهل مطالعه و تحقیق باشد و با رویکردی امیدبخش و سازنده نقدهایش را بیان کند، گفت: خبرنگاران باید از آخرین دستاورد‌های حوزه مطالعات ارتباطات آگاه باشند تا با تدوین خوب، قاب مناسب، نحوه بیان و نگارش خوب بهترین بسته خبری را تولید کنند.

رئیس رسانه ملی با بیان اینکه ما باید طرح تحولمان را تدوین کنیم، گفت: باید با خلاقیت و تفکر، آینده‌ای بهتر از گذشته رقم بزنیم و جوانان با روحیه و خلاق را در کار‌ها مشارکت دهیم.

وی سپس از اهمیت حضور مؤثر در فضای مجازی سخن گفت و افزود: امروز مخاطبان فضای مجازی در حال پیشی‌گرفتن از مخاطبان تلویزیون هستند و ما باید در کنار رادیو و تلویزیون به طور جدی به حوزه فضای مجازی بپردازیم و معاونت سیاسی بیش از سایر بخش‌ها باید به این مهم بپردازد.

دکتر علی عسکری با بیان اینکه در ازای هر بسته خبری تلویزیونی، باید بسته‌ای خبری برای فضای مجازی نیز تولید شود، گفت: خبرنگاران ما باید با آگاهی از اقتضای هر دو حوزه، ورزیده شوند و مهارتی دوگانه هم برای تولید اخبار صدا و سیما و هم فضای مجازی کسب کنند.

رئیس سازمان صدا و سیما، از رسانه ملی به عنوان پیکره انسانی هوشمند و واحدی یاد کرد که زنده است و هر توفیقی در این پیکره بر دیگر بخش‌ها اثرگذار است و به آن سرایت می‌کند.

دکتر علی عسکری، معاونت سیاسی را معاونتی راهبردی دانست که برند سازمان صدا و سیماست و توفیقات این معاونت و خبرنگارانش بر پیکره سازمان صداوسیما اثر می‌گذارد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۹.۵۹°    ۲۹.۹۹°