تائید تعرفه‌ های رأی گیری انتخابات مجلس

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
23:14 - چهارشنبه 07 اسفند 1398
کد خبر : ۷۱۷۵۰۸
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۹
سخنگوی شورای نگهبان گفت: تعرفه‌ هایی که از وزارت کشور برای انتخابات مجلس ارسال شده تصویب شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
کدخدایی، امروز، شنبه، 19 مرداد، در نشست خبری خود، گفت: در جلسه اخیر هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات مجلس  شاخص‌ ها برای اعضای هیئت‌ های نظارت استانی و شهرستانی تعیین شد.

وی افزود: گزارش کل انتخابات از روند اقدامات انجام شده نیز در این جلسه بررسی شد. 

سخنگوی شورای نگهبان گفت: تعرفه‌ هایی که از وزارت کشور ارسال شد، در این جلسه تصویب شد.

کدخدایی افزود: در جلسه هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات تعر فه‌ ها برای انتخابات مجلس که در اسفند برگزار می‌شود، به تصویب رسید.

وی گفت: آخرین وضعیت لایحه اصلاح قانون تعیین تکلیف تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی و مردان خارجی تشریح شد.

وی درباره انصراف علی غلامی، از حقوقدانان معرفی شده به مجلس و اینکه ادعا شده شورا از وی خواسته انصراف دهد، افزود: ما منتظریم خود آقای غلامی مطلب را بیان کنند و مطالبی که تاکنون گفته شده از زبان دیگران بوده و در نامه‌ای که منتشر کردند مسائل گفته شده صحیح نبوده است.

سخنگوی شورای نگهبان درباره منع شرعی اعلام عمومی دلایل رد صلاحیت افراد و اشاعه فحشا بودن این مسئله، گفت:  قانون به ما تاکید کرده دلایل رد صلاحیت را محرمانه به خود فرد بگوییم و نکته منع شرعی در آنجاست که اگر مطلبی خلاف عفت عمومی باشد نمی‌توان در افکار عمومی مطرح کرد و منظور از اشاعه فحشا بیشتر از این منظر بود.

کدخدایی درباره موافقت شورا با تشکیل وزارت گردشگری و بار مالی تشکیل این وزارتخانه، گفت: در اصلاحیه‌ای که انجام شده بود، تنها قرار است عنوان تغییر کند و از معاونت به وزارت تبدیل شود و این تغییر عنوان، هزینه چندانی در بر ندارد.

وی درباره برگزاری انتخابات الکتریکی در اسفند، گفت: احراز هویت قطعا الکتریکی خواهد بود و هر مرحله‌ای که وزارت کشور آمادگی داشته باشد، ما هم می‌توانیم انجام دهیم.

سخنگوی شورای نگهبان درباره این ادعا که حقوقدانان معرفی شده به مجلس دارای گرایش سیاسی خاص هستند، افزود: قسمت دوم سوال را از مجلس بپرسید چراکه آن‌ها به حقوقدانان رای دادند و می‌توانستند به این افراد رای ندهند، ولی من فکر می‌کنم اعضای شورا چه حقوقدانان و چه فقهای محترم براساس قانون عمل خواهند کرد و نگاه سلیقه‌ای روی نخواهد داد.

کدخدایی درباره احتمال تحریم آیت‌الله جنتی بعد از تحریم ظریف، گفت: یاوه‌گویی‌های ترامپ و آمریکا را جدی نمی‌گیریم و در تحریم وزیر امور خارجه، همبستگی مردم پاسخ به اقدامات و سیاست‌های استکباری آمریکا بود.
 
وی درباره نحوه انتخاب ناظران مردمی، گفت: در هیئت مرکزی این بار پیشنهاد شد، شاخص‌ هایی را برای ناظران تنظیم و براساس شاخص‌ها آنها را انتخاب کنیم که شاخص‌های خوبی هم بوده و احتمالا رسانه‌ای خواهیم کرد.

سخنگوی شورای نگهبان درباره انتشار اسنادی مبنی بر فساد برخی مسئولان، گفت: این اسناد باید صحت و سقمش معلوم شود و اگر صحت داشته باشد در بررسی صلاحیت‌ها تاثیر دارد.

کدخدایی درباره تعداد نیرو‌هایی که در هیئت نظارت هستند، گفت: این افراد حدود ۱۰۰ نفر هستند و ناظران مردمی هم در هر دوره فرق دارد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱°    ۸°