توصیه ها و رهنمودها در انتخاب رشته

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
15:14 - چهارشنبه 20 آذر 1398
موافقت هیئت دولت با اختصاص ۱۰ میلیارد ریال برای جبران هزینه‌های درمان و معیشتی آسیب‌دیدگان زلزله سال ۹۶ کرمانشاه واعظی: مسئله اصلی ما معیشت مردم است رئیس دفتر رئیس جمهور: نمی‌خواهیم کارهای خود در طرح سهمیه بندی را به گردن رسانه ملی بیندازیم واعظی: صدا و سیما وظایف و کار خود را درباره طرح سهمیه بندی انجام داده است (مانند کاری که برای دولت‌های قبلی می‌کرد) قرار نبوده است زمان اجرای طرح به مردم اطلاع رسانی شود رئیس دفتر رئیس جمهور: صدا و سیما برنامه‌های مختلفی درباره طرح سهیمه بندی تولید و پخش کرده است واعظی: کسانی که دم از لزوم اقناع مردم می‌زنند آیا خودشان در کارهایشان مردم را اقناع می‌کنند؟ رئیس دفتر رئیس جمهور: فعالیت بیشتر صدا و سیما در اقناع مردم نقش مثبتی دارد واعظی (در حاشیه نشست هیئت دولت): برخی کشورها برای اغتشاشات آبان‌ در ایران حساب ویژه‌ای باز کرده بودند رئیس‌ دفتر رئیس‌جمهور: سفر آقای روحانی به ژاپن با دعوت شینزو آبه صورت می‌گیرد
کد خبر : ۷۱۷۵۳۱
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۹
کارشناس فنی و آمار سازمان سنجش: در انتخاب رشته، توانمندی و روحیه داوطلب مهم است و حتماً باید لحاظ شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

فاطمه زرین امیدی - کارشناس فنی و آمار سازمان سنجش در گفتگوی 18/30 درباره انتخاب رشته گفت: در درجه اول توانمندی داوطلب خیلی مهم است و باید روحیه داوطلب با رشته مورد نظر همخوانی داشته باشد.

توصیه ها و رهنمودها در انتخاب رشته
امیدی توصیه کرد: نمره کل در زیر گروه، رتبه در سهمیه و نمره کل مهم است و در انتخاب رشته باید لحاظ شود.
کارشناس فنی و آمار سازمان سنجش افزود: سامانه مجازی انتخاب رشته طراحی شده است و دواطلبان می توانند از این سامانه استفاده کنند. این سامانه به واقعیت بسیار نزدیک است.
امیدی گفت: داوطلبان در همه گروه ها می توانند 150 رشته انتخاب کنند.
احسان قیصری - روانشناس اجتماعی دیگر مهمان برنامه گفت: موفقیت ها فقط در ورود به دانشگاه نیست.

 

توصیه ها و رهنمودها در انتخاب رشته
وی افزود: افرادی داریم که موفق هستند اما دانشگاه نرفته اند و موفق نشدن در کنکور نباید عامل روانی و فشار در خانواده ها ایجاد کند.
قیصری با تاکید بر اینکه برخورد تخریبی با دانش آموزان ممنوع، گفت: اختلاف نفر هزارم با دو هزارم چند تست است و این نشانه کوتاهی نیست.
وی افزود: ایراد آزمون ها در اینست که با یک آزمون می خواهیم شغل های آینده افراد را توزیع  کنیم و این فرایند باید اصلاح شود.
قیصری به خانواده ها توصیه کرد: اگر فرزند شما در رشته پزشکی یا هر رشته دلخواه قبول نشد؛ اتفاق خیلی حادی نیافتاده شاید در رشته دیگر موفق شود.
وی افزود: برنامه های مکمل مثل یادگیری زبان در موفقیت دانشجو در رشته خاص خیلی مهم است.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲°    ۱۰°