مرگ مشکوک قاچاقچی دختران نوجوان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 11 مرداد 1400
کد خبر : ۷۱۷۵۵۱
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۷
مرگ مشکوک جفری اپستین، سرمایه دار امریکایی در زندان جنجال سیاسی به پا کرده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 جسد این میلیاردر آمریکایی دوست و حامی دونالد ترامپ در حالی در سلولش در زندان کشف شد که به گفته پلیس، چند ساعتی از حلق آویز شدنش می گذشت.

مقام‌ها می‌گویند ظاهرا علت مرگ او خودکشی بوده هر چند که پلیس فدرال آمریکا، اف‌بی‌آی تحقیقات در این زمینه را آغاز کرده است.

ویلیام بار، دادستان کل آمریکا اعلام کرده تحقیقات درباره این که آیا زندان‌بانان از اجرای اقدامات پیشگیرانه از خودکشی برای جفری اپستین تخطی کرده‌اند تحقیق می‌کند.

اپستین، سرمایه‌گذار ثروتمند اهل نیویورک و از حامیان نهادهای سیاسی صهیونیستی که به مراکز قدرت نزدیک بود، به اتهام دایر کردن "یک شبکه وسیع" سواستفاده جنسی از دختران نوجوان دستگیر شده بود.

مرگ او تنها یک روز پس از آن روی داد که با هویدا شدن مدارک جدید از فعالیت‌های او دادستان‌ها از طرح اتهام‌های جدید سخن گفته بودند.

اپستین متهم بود که دختران نوجوان را برای سوء استفاده جنسی و تجاوز در مهمانی هایی که ویلاهای خود و دوستانش برگزار می کرد، در اختیار افراد می گذاشت.

یکی از قربانیان او یک دختر 14 ساله بوده که گفته می شود او را در اختیار یکی از اعضای خانواده سلطنتی انگلیس نیز گذاشته است.

اپستین که مدیر ۶۶ ساله شرکت‌های مشاور سرمایه‌گذاری بوده، حدود ۴۰ روز پیش در فرودگاه تتربورو پس از بازگشت از سفری به فرانسه با جت شخصی‌اش بازداشت شده بود.

دادستان‌ها می‌گویند "کارمندان و همکاران" جفری اپستین در این راه به او کمک کرده بودند.

ماه گذشته هم پس از آن که دادگاه به علت یافتن شواهدی مبنی بر رشوه دادن اپستین به شاهدان پرونده‌اش درخواست آزادی به شرط وثیقه را رد کرد، زندانبانان او را در حالی که نیمه هوشیار بود و آثار جراحت و کبودی روی گردنش دیده می‌شد به بیمارستانی در نیویورک منتقل کردند و پس از مداوا به بازداشتگاه متروپولیتن نیویورک که یکی از امن‎ترین زندان‌های آمریکا نام گرفته بازگرداندند.

اکنون گزارش‌های متناقض منتشر شده این پرسش را طرح کرده است که آیا اپستین که گمان می‌رفت از یک خودکشی نافرجام جان به در برده تحت نظر زندانبانان بوده و اقدامات برای پیشگیری از خودکشی مجدد او به اجرا در ‌آمده یا خیر.

همزمان ویلیام بار، دادستان کل آمریکا هم گفته از خبر مرگ اپستین در زندان "وحشت‌زده" شده و گفته است: (این اتفاق) سوالاتی جدی به وجود می‌آورد که باید پاسخ داده شوند.

ویلیام بار گفته وزارت دادگستری به صورت مستقل از دادستانی نیویورک در این زمینه تحقیق خواهد کرد.

بازداشت اپستین و آشنایی او با چهره های سرشناسی چون بیل کلینتون، رئیس جمهور سابق و دونالد ترامپ، رئیس جمهوری فعلی آمریکا، خیلی زود پرونده او را به صدر توجه رسانه‌های آمریکا کشاند.

این بازداشت چندی بعد به عرصه سیاسی هم کشیده شد و به استعفای آلکس آکوستا، وزیر کار دولت دونالد ترامپ هم انجامید.

آکوستا در زمان نخستین محاکمه جفری اپستین که حدود ۱۰ سال پیش در ایالت فلوریدا رخ داد، دادستان آن ایالت بود.

او متهم شده بود که در جریان آن محاکمه در توافقی با جفری اپستین که در نهایت به حکمی سبک برای آن سرمایه‌دار منجر شد، نقش داشته است.

اکوستا به خاطر نقش خود در توافقی با جفری اپستین در سال ۲۰۰۸ که به حکمی سبک برای او منجر شد زیر ذره بین است. اپستین در آن سال در ایالت فلوریدا در رابطه با اتهام سواستفاده جنسی از یک فرد زیر ۱۸ سال به ۱۳ ماه زندان محکوم شد.

با بالا گرفتن درخواست‌ها برای استعفای وزیر کار آمریکا، او از نقش خود در پرونده سابق جفری اپستین، سرمایه داری که به سوءاستفاده از دختران نوجوان متهم است، دفاع کرد.
ترامپ در فضای مجازی بیل کلینتون و همسرش «هیلاری» را مقصر مرگ اپستین معرفی کرد.

روزنامه انگلیسی «دیلی میل» نوشت: جفری اپستین چند هفته قبل به نگهبانان زندان گفته بود فردی تلاش کرده او را بکشد.

به نوشته این روزنامه انگلیسی، در پرونده اپستین از شاهزاده اندرو پسر ملکه انگلیس هم نام برده شده است.

بن ساس سناتور جمهوریخواه ایالت نبراسکا نیز گفته: هر فردی در وزارت دادگستری می‌دانست این مرد در معرض خودکشی قرار داشت و نباید راز‌های تاریکش با او می‌مرد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °