هجوم نظامیان صهیونیست به نماز عید مسجدالاقصی

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
10:49 - پنجشنبه 03 بهمن 1398
کد خبر : ۷۱۷۵۵۸
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۰
در هجوم وحشیانه نظامیان و شهرک نشینان صهیونیست به مسجدالاقصی، چندین نمازگزار زخمی و بازداشت شدند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
نظامیان رژیم صهیونیستی همراه با گروه‌هایی از شهرک نشینان صهیونیست با هجوم به صحن مسجد الاقصی، مانع برگزاری مراسم عید قربان شدند.

باوجود محدودیت‌های شدیی از جمله ممانعت از ورود مردان ۲۰ تا ۶۰ سال، مسدود کردن مسیر‌های منتهی به مسجد و دایر کردن چندین پست ایست و بازرسی بدنی در یکی دو معبر در نظر گرفته شده، از صبح امروز بیش از صد هزار فلسطینی برای اقامه نماز عید خود را به مسجدالاقصی رساند، اما شهرک نشینان صهیونیست که اغلبشان سلاح‌های سرد و گرم و تجهیزات ارتباطی و امنیتی داشتند، با پشتیبانی نظامیان رژیم صهیونیستی به صحن مسجد حمله کرده و با نمازگزاران درگیر شدند.

این یورش در شرایطی انجام گرفت که حتی بر اساس باور‌های یهودیان و دستورات کاهنان بزرگ قدیمی و فعلی و حتی قانونی که پس از اشغال فلسطین و تشکیل رژیم صهیونیستی تصویب شد، ورود بهودیان به این مکان ممنوع است، اما صهیونیست‌ها به بهانه سالگرد تخریب معبد کذایی (هیکل) از چند روز قبل و به ویژه در شبکه‌های اجتماعی آشکارا مسلمانان را تهدید کرده و از کشتار بی رحمانه آن‌ها دم زده بودند.

در روز‌های اخیر نیز شهرک نشینان صهیونیست به بهانه کشته شدن یک سرباز صهیونیست با چاقوی یک جوان فلسطینی، همه یهودیان سرزمین‌های اشغالی را برای مشارکت در حمله امروز فرا خوانده بودند.

نمازگزاران فلسطینی نیز باوجود اطلاع از این تهدید‌ها تنها راه مقابله را شرکت در مراسم عید و حضور در صحن مسجد دانسته و از یکدیگر خواستند به منظور جلوگیری از یورش شهرک نشینان در این محل بمانند.

با شروع نماز، یگانی از نیرو‌های نظامی اشغالگران که مقابل "باب المغاربه" مستقر شده بودند، با یورش ناگهانی، راه را برای ورود مامورانی که لباس شخصی به تن داشتند و شهرک نشینان مسلح باز کردند.

نمازگزاران فلسطینی نیز با سر دادن شعار‌هایی بر پایبندی خود به قدس شریف و حق فلسطینی‌ها در مسجد الاقصی تاکید کردند.

درگیری در صحن مسجدالاقصی همراه با شنیده شدن صدای شلیک گلوله و برخواستن دود و گاز‌های اشک آور تا ظهر ادامه یافت.

از شمار تلفات این یورش وحشیانه هنوز خبر رسمی منتشر نشده است، اما القدس العربی از مجروح شدن ده‌ها نفر و بازداشت چندین فلسطینی دیگر خبر داد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۰°    ۵°