گزارش دستگاه‌های اجرایی از میزان کالا‌های ورودی در بنادر

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
09:59 - چهارشنبه 07 اسفند 1398
کد خبر : ۷۱۷۵۶۴
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۲
در جلسه روز یکشنبه هیئت وزیران به ریاست رئیس جمهور، دستگاه‌های اجرایی از میزان کالا‌های ورودی در بنادر و انباشت آن در انبار‌ها گزارش دادند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
موجودی کالا‌های اساسی در هیئت دولت بررسی و بر لزوم تسریع در ترخیص کالاها از بنادر تأکید شد.
 
تمرکز مسئولیت بازرگانی در وزارت صنعت

با تصمیم دولت، وظایف و اختیارات وزیر و وزارت صنعت، معدن و تجارت در شرکت مادرتخصصی بازرگانی دولتی ایران و شرکت‌های زیرمجموعه آن، برقرار می‌شود.

در اجرای قانون «تضمین خرید محصولات اساسی کشاورزی» شرکت مادرتخصصی بازرگانی دولتی ایران مکلف است به عنوان مباشر خرید تضمینی محصولات کشاورزی شامل گندم، دانه‌های روغنی، برنج و خرید توافقی شکر، وفق مصوبات شورای اقتصاد و دستورالعمل‌های مربوط اقدام نماید.

همچنین مسئولیت ذخایر راهبردی کالا‌های نهایی شامل گندم، برنج، روغن، شکر، گوشت قرمز و گوشت مرغ نیز تنظیم بازار این کالا‌ها به وزارت صنعت، معدن و تجارت منتقل می‌گردد و در مورد نهاده‌های دامی شامل ذرت، انواع کنجاله و جو، برعهده وزارت جهاد کشاورزی می‌باشد.


کمیته راهبری اصلاح نظام مالی کشور تشکیل می‌شود

با تصویب هیئت وزیران به منظور ایجاد وحدت رویه و استاندارد‌های یکسان در سامانه‌های بودجه‌ای سازمان برنامه و بودجه کشور و وزارت امور اقتصادی و دارایی، کمیته راهبری اصلاح نظام مالی کشور متشکل از رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور و وزیر امور اقتصادی و دارایی تشکیل می‌گردد.

گفتنی است، در حال حاضر نرم افزار‌ها و ساختارها، گزارش‌ها و نظام کدینگی فعلی معاونت خزانه داری پاسخگوی نیاز‌های اطلاعاتی سند بودجه‌ای کشور در سازمان برنامه و بودجه کشور نیست و از این منظر کارایی و اثربخشی تخصیص منابع عمومی کشور را نیز متأثر می‌سازد؛ بنابراین به منظور ایجاد وحدت رویه و استاندارد‌های یکسان در سامانه­‌های بودجه ­ای سازمان برنامه و بودجه کشور و وزارت امور اقتصادی و دارایی شکل­ گیری کمیته راهبری اصلاح نظام مالی کشور متشکل از رؤسای دو دستگاه مذکور نیر در آیین­‌نامه پیش­ بینی شده است.


وضعیت صدورکارت‌های هوشمند ساماندهی می‌شود

هیئت دولت با هدف تمرکز و یکپارچگی ثبت اطلاعات مربوط به یک شخص در کارت ملی هوشمند و استفاده از ظرفیت‌های کارت ملی برای ثبت سایر اطلاعات مورد نیاز، در خصوص ساماندهی وضعیت صدورکارت‌های هوشمند تصمیم‌گیری کرد.


بررسی لایحه اصلاح آیین‌نامه معاملات شهرداری تهران

دولت در ادامه، به پیشنهاد شهرداری تهران، آیین‌نامه معاملات شهرداری تهران درخصوص ضوابط و شرایط مورد عمل در مناقصه را بررسی و تصویب کرد.

بر اساس این تصمیم، دستورالعمل اجرایی تضمین معاملات شهرداری از طریق گواهی خالص مطالبات قطعی شده ظرف حداکثر سه ماه پس از ابلاغ قانون توسط وزارت کشور تهیه و به شهرداری‌های مشمول ابلاغ می‌گردد.

گفتنی است، فراهم شدن امکان قبول مطالبات قطعی شده متقاضیان شرکت در مناقصه به عنوان تضمین حسن انجام معامله و نیز مبلغ سپرده، از مهمترین اهداف لایحه مصوب به شمار می‌رود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۰°    ۸°