راه شهدای تاریخ، راه ابراهیم است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
13:17 - جمعه 28 شهريور 1399
کد خبر : ۷۱۷۵۸۴
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۱
خطیب نماز عید قربان گفت: ­­راه ابراهیم عمل صالح مبتنی بر دانش و توجه به عالم آخرت است که راه رسیدن به آخرین مراتب اخلاص­ است و این راه همه شهدای تاریخ است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
در تهران نماز عید قربان در مصلای امام خمینی، به امامت حجت الاسلام ابوترابی فرد اقامه شد.
 
حجت الاسلام و المسلمین سید محمد حسن ابوترابی فرد در پایان نماز عید در خصوص شخصیت حضرت ابراهیم خلیل الرحمان افزود: از آموزه های حیات بخش قرآن می آموزیم، حضرت ابراهیم (ع) از انبیاء بزرگ الهی بود که از بین قاطبه انسان ها توسط خدا برگزیده شد. این انتخاب براساس ملاک است، ملاکی که خدا آن شاخصه ها را در وجود بندگان خویش قرار داده است.
وی گفت: شخصیت هایی که قرآن آنها را صاحبان قدرت و منزلت می داند در سایه عمل صالح به یک شخصیت مقتدر و قدرتمند تبدیل شده اند.
حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی فرد افزود: افرادی که دارای مبانی اعتقادی مستحکم، اصول و ارزش های ثابت هستند، شخصیت هایی که قدرت خود را از بینش و­ شناخت خود دارند، عمل آنها مبتنی بر دانش است.
امام جمعه موقت تهران با اشاره به بندگان برگزیده خدا گفت: آنها شخصیت هایی هستند که در سایه علم، بصیرت­ و دانش رشد کرده اند و تصمیمات آنها مبتنی بر دانش است­. آراسته شدن به عمل و ایمان و معرفت انسان ساز است.
خطیب نماز عید قربان افزود: تقوا که آموزه های قرآن بر آن توصیه های فراوان دارد، عبارت است از ایمان و عمل صالح، آراستگی به بینش ، معرفت ، بصیرت و عمل برآمده از علم.
وی گفت: خدای متعال به انسان هایی که آراسته به عمل صالح و ایمان هستند یک پاداش ویژه ای مرحمت می کند و آن جایزه آن است که این انسان ها همیشه یاد قیامت هستند یکی از والاترین آثار و ثمرات ایمان و عمل صالح توجه کامل به عالم آخرت است.
وی ادامه داد: توجه به آخرت اثرش آن است که انسان نگاه بلند دارد و با آرمان های بلند قدم برمی دارد. فقط جلوی پای خویش را نمی بیند ، اهل ایمان، عالم آخرت را می بیند و با این نگاه قدم برمی دارد.
ابوترابی فرد با اشاره به دستورالعمل علامه طباطبایی به یکی از شاگردانش گفت: هر قدمی می خواهی برداری نگاه کن آیا برای آخرتت مفید است، آن قدم را بردار، اگر ثمربخش نیست، قدمت را متوقف کن.
خطیب نماز عید قربان با اشاره به­ پیام تسلیت اتحادیه انجمن اسلامی آمریکا و اروپا به مناسبت درگذشت دکتر علی شریعتی به امام خمینی (ره) گفت: امام در پاسخ نامه ای مرقوم داشتند که من که زندگیم به اسلام خدمتی نکرد، امیدوارم مرگم موجب خدمتی بشود.
وی ادامه داد: یعنی مردم، امام در اندیشه خوب مردن است تمام تفکر امام معطوف به آن است که مرگ زیبایی داشته باشد، انسانی که این تفکر ­را داشته باشد مجاهد فی سبیل الله است. زیرا خوفی ندارد و «با دل آرام، قلبی مطمئن و روحی شاد به فضل خدای متعال از خدمت شما خواهران و برادران مرخص می شوم» سال هاست که امام مرخص شده است.
حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی فرد گفت: راه ابراهیم، عمل صالح مبتنی بر دانش و توجه به عالم آخرت است که آن رسیدن به آخرین مراتب اخلاص­ است که این راه همه شهدای تاریخ است.
 
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸°    ۳۰°