تاکید ایران و روسیه برای مقابله با آمریکا

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
13:30 - دوشنبه 13 مرداد 1399
کد خبر : ۷۱۷۶۱۴
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۰
آقای جهانگیری و دیمیتری مدودف نخست وزیر روسیه بر گسترش همکاری‌های دوجانبه اقتصادی و مقابله با تحریم‌های آمریکا تاکید کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای جهانگیری که برای حضور در همایش اقتصادی کشور‌های ساحلی دریای خزر به ترکمنستان سفر کرده، با رئیس جمهور ترکمنستان و نخست وزیران روسیه، بلغارستان، قزاقستان و جمهوری آذربایجان دیدار کرد.
در دیدار آقای جهانگیری با دیمیتری مدودف نخست وزیر روسیه، دو طرف بر گسترش همکاری‌های دوجانبه اقتصادی و مقابله با تحریم‌های آمریکا تاکید کردند.
معاون اول رئیس جمهور در این دیدار با اشاره به لزوم گسترش مناسبات دوجانبه و ارتقای سطح همکاری‌های تهران- مسکو، گفت: ایران آمادگی دارد همکاری‌های خود با روسیه را در همه زمینه‌ها ازجمله انرژی گسترش دهد.
نخست وزیر روسیه هم در این دیدار گفت: تهران و مسکو باید با تنوع بخشیدن به ارز‌های خارجی در روابط بانکی، میزان وابستگی خود به کشور‌های دیگر را در مناسبات تجاری خود کاهش دهند.

در دیدار معاون اول رئیس جمهور و نخست وزیر بلغارستان هم آقای جهانگیری، بر اراده جدی تهران برای توسعه و تعمیق همه جانبه مناسبات با صوفیه تاکید کرد. بویکو بوریسف نخست وزیر بلغارستان نیز در این دیدار گفت: ایران و بلغارستان از ظرفیت‌های فراوانی برای گسترش مناسبات تجاری برخوردارند و می‌توانند سطح این مناسبات ارتقاء دهند.

در دیدار نخست وزیر آذربایجان و معاون اول رئیس جمهور هم آقای جهانگیری با اشاره به اشتراکات فرهنگی، تاریخی، سیاسی و مجاورت جغرافیایی ایران و آذربایجان، گفت: هیچ مانعی نمی‌تواند در روابط تهران، باکو خللی ایجاد کند. نخست وزیر آذربایجان نیز در این جلسه بر تکمیل کریدور شمال- جنوب تاکید کرد و گفت: چند برابر شدن حجم جابجایی کالا از طریق ایران نشانه موقعیت سوق الجیشی ایران است.

آقای جهانگیری صبح امروز در همایش اقتصادی کشور‌های ساحلی دریای خزر در ترکمنستان گفت: جمهوری اسلامی ایران، علاقمند به سرمایه‌گذاری‌های مشترک و متقابل و همکاری‌های همه جانبه با همسایگان و دوستان خود در ساحل خزر است. معاون اول رئیس جمهور تاکید کرد: ثبات و امنیت سواحل شمال و جنوب و تنگه هرمز خط قرمز ایران است و ایجاد ناامنی برای فروش امنیت، استراتژی فریبکارانه آمریکایی هاست.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۶°    ۳۸°