معرفی وزیر آموزش و پرورش تا نیمه شهریور
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
04:07 - چهارشنبه 08 بهمن 1399
کد خبر : ۷۱۷۷۳۷
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۴
رئیس دفتر رئیس جمهور از معرفی وزیر آموزش و پرورش تا نیمه شهریور خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

­محمود واعظی پس از جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: باتوجه به اینکه باید مقدمات بازگشایی مدارس آماده شود طبیعی است که در چند هفته گذشته مطالعاتمان را درباره گزینه‌های مختلفی که برای تصدی مدیریت این وزارتخانه به دست ما رسیده است آغاز و بررسی کردیم. 

وی افزود: از میان گزینه‌ها اکنون به پنج شش نفر رسیده ایم که درحال بررسی آن هستیم.

واعظی همچنین در پاسخ به پرسشی درباره فرجام مذاکرات برای آزادی نفتکش کشورمان گفت: از همان روزی که کشتی ما توقیف شد وزارت امورخارجه تلاش گسترده‌ای را آغاز کرد و همچنان درحال پیشبرد مذاکرات است.

وی افزود: همه اسنادی که لازم بود از طریق بخش‌های ذیربط به دادگاهی در جبل الطارق فرستاده شود ارسال شد که در آنجا بررسی و روند پیگیری موضوع، روندی مثبت است و امیدوارم نتیجه همان باشد که در پی آن هستیم. 

رئیس دفتر رئیس جمهور همچنین در پاسخ به پرسش دیگری درباره موضع دولت در حمایت از مسلمانان کشمیر تاکید کرد: موضعی که همواره درباره مسلمانان داشته ایم این است که باید تلاش کنیم حقوق آنان در هر جایی که زندگی می‌کنند تامین شود و این موضع حمایتی ماست.

واعظی افزود:، اما باتوجه به اینکه موضوع کشمیر موضوعی اختلافی میان هند و پاکستان است و ما با هر دو کشور روابط خوبی داریم همواره توصیه کرده ایم که هر دو طرف به ویژه هند، خویشتنداری کنند و برخوردشان با مسلمانان از موضع احترام و توجه به حقوق آنان و دادن حقوق آنان باشد.

واعظی ابرازامیدواری کرد: تنشی که از هفته گذشته در منطقه کشمیر ایجاد شده است به سرعت کاهش یابد.

وی همچنین درباره مذاکرات برجامی با اروپایی‌ها گفت: مذاکرات با اروپایی‌ها از یک ماه قبل و رایزنی‌ها در جلسه کمیسیون مشترک برجام با حضور آقای عراقچی جدی‌تر بود و توافق کردند که نشستی در سطح وزرای ۱ + ۴ تشکیل شود.

­رئیس دفتر رئیس جمهور افزود: کشور‌های مختلف با ما در این خصوص گفتگو کردند تا بتوانیم به چارچوبی برای حفظ برجام برسیم و در میان این کشور‌ها فعالیت رئیس جمهور فرانسه بیش از بقیه کشورهاست و مذاکراتمان با او تقریبا ادامه داشته است. 

واعظی ابرازامیدواری کرد: بتوانیم آنچه را که به عنوان منافع ملی در برجام تعریف شده است محقق کنیم

وی در پاسخ به پرسش دیگری درباره محتوای گام سوم کاهش تعهدات برجامی کشورمان گفت: اجازه بدهید که به آن مقطع برسیم، زیرا اکنون بیش از یک ماه تا آن موعد وقت داریم و در روز‌های آخر اگر در مذاکراتمان به جمع بندی نرسیم حتما محتوای گام سوم را اعلام خواهیم کرد.

 واعظی تاکید کرد: در اینکه اگر به جمع بندی نرسیم گام سوم را برخواهیم داشت قطعا تردیدی نیست. 

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱°    ۱۱°