روستا‌ها و مناطق عشایری کانون تولید کشور

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
00:32 - دوشنبه 30 دی 1398
کد خبر : ۷۱۷۷۹۶
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۵
معاون اول رئیس جمهور گفت: کانون‌های اصلی اقتصاد و تولید موادغذایی کشور، روستا‌ها و مناطق عشایری است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
اسحاق جهانگیری در حاشیه افتتاح چهارمین نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان و عشایر تهران بر اهمیت اشتغال پایدار عشایر تاکید کرد و گفت: روستا‌ها به ویژه در زمینه مواد غذایی که جزو مهمترین نیاز‌های هر کشوری است، کانون اصلی تولید کشور هستند.
معاون اول رئیس جمهور افزود: بخش اصلی تولیدات روستایی، تامین غذایی کشور است که در سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، اهمیت غذایی کشور جزو مهمترین سیاستها، در برنامه‌های دولت بوده است.
جهانگیری گفت: مهم این است که ما اقداماتی انجام دهیم تا روستاییان در روستا بمانند، به حاشیه شهر‌ها نیایند و به تولید بپردازند همچنین از لحاظ اقتصادی امکان زندگی داشته باشند و مسائل رفاهی آن‌ها را در روستا تامین کنیم.
اسحاق جهانگیری افزود: خوشبختانه در این زمینه اقدامات وسیعی انجام گرفته، کسب و کار روستاییان رونق خوبی پیدا کرده و فکر میکنم همین نمایشگاه یک نمونه از رونق فعالیت در روستا‌ها و مناطق عشایری است.

عشایر ۳۱ استان در نمایشگاه بین المللی تهران، توانمندی‌ها و دستاورد‌های خود را در زمینه ایجاد اشتغال، رونق تولید، توسعه صنایع خُرد و کوچک، صنایع دستی، دامداری و ​کشاورزی به نمایش گذاشتند.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۱°    ۵°