برچیده شدن بخاری نفتی و پایان مدارس خشتی

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
14:50 - يکشنبه 11 خرداد 1399
کد خبر : ۷۱۷۷۹۷
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۵
سرپرست وزارت آموزش و پرورش از برچیدن بخاری نفتی در ۲۴ هزار مدرسه کشور خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سید جواد حسینی در سفر به استان سیستان و بلوچستان با اعلام این خبر افزود: به جز در سیستان و بلوچستان که جشن پایان مدارس خشتی در آبان‌ماه برگزار می‌شود؛ هیچ دانش‌آموزی در دیگر استان‌ها، سال تحصیلی را در مدارس خشتی و گلی آغاز نمی‌کند.

او با اشاره به اینکه آموزش و پرورش یک نقشه جامع به نام سند تحول بنیادین دارد خاطرنشان کرد: اجرایی شدن این سند تا مدرسه تاکید همه مسئولان است.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: جوهره سند تحول بنیادین عدالت آموزشی است و هر مدیری در هر سطحی باید عدالت آموزشی را مدنظر داشته باشد.

او با اشاره به اینکه معلمان، مدارس و دانش‌آموزان باید در سند تحول بنیادین تاثیرگذار باشند، اظهار کرد: استاندارد سازی فضا و تجهیزات، منابع انسانی، منابع مالی و فرایند‌های آموزشی و پرورشی سه رویکرد اصلی آموزش و پرورش است.

حسینی گفت: از مجموع ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبارتخصیص یافته به استانداردسازی وسایل گرمایشی و سرمایشی در کشور،۶۷ میلیارد تومان به سیستان و بلوچستان اختصاص یافته است.

سرپرست وزارت آموزش و پروورش اظهار کرد: تا اول مهر جشن حذف وسایل سرمایشی و گرمایشی غیر استاندارد را در کشور و تا پایان آبان جشن حذف مدارس خشتی و گلی را با کار جهادی و شبانه روزی در سیستان و بلوچستان برگزار خواهیم کرد.

حسینی با اشاره به اینکه تمام ورودی‌های نظام تعلیم و تربیت فقط از معبر دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه شهید رجایی می گذرد و برای معلمی تربیت می‌شوند، گفت: استخدامی‌های ماده ۲۸ از بین بهترین فارغ التحصیلان دانشگاهی هستند و با گذراندن دوره یک ساله در دانشگاه فرهنگیان وارد آموزش و پرورش می‌شوند.

حسینی افزود: رویکرد بومی پذیری یعنی از بوم برای بوم در بوم در آموزش و پرورش برای ماندگاری بهتر این نیرو‌ها در مناطق و شهرستان‌ها دنبال می‌شود.

حسینی با اشاره به اینکه مدیران مدارس کلید ارتقاء آموزش و پرورش هستند، گفت: در برنامه سند تحول بنیادین با بهره گیری از کتاب استان شناسی و برنامه بوم تلاش شده تا با رویکرد منطقه‌ای و محلی بسیاری از آموزش‌ها را دنبال کنیم.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۵°    ۳۶°