امکانات گمرک دوغارون با ظرفیت آن تناسبی ندارد

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
17:15 - جمعه 27 دی 1398
کد خبر : ۷۱۷۷۹۸
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۹
سرپرست سازمان توسعه تجارت امکانات سخت افزاری و نرم افزاری گمرک دوغارون را نامتناسب با ظرفیت آن خواند و بر لزوم حمایت بیشتر دولت از این گمرک تاکید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
محمد رضا مودودی در حاشیه بازدید از مرز دوغارون در تایباد افزود: سالانه بیش از سه میلیارد دلار کالا از ایران به افغانستان صادر می‌شود که این نشان از بازار پسندی محصولات ایرانی در بین بازار‌های هدف کشور افغانستان دارد.

وی گفت: در حال حاضر افغانستان دومین شریک تجاری ایران محسوب می‌شود که این مهم نقش بسزایی در اقتصاد کشور دارد.

مودودی به جایگاه مرز دوغارون اشاره کرد و گفت: گمرک مرزی دوغارون که همجوار با افغانستان و گمرک اسلام قلعه این کشور می‌باشد توانسته است نقش بسزایی در صادرات انواع کالا‌های مورد نیاز بازار‌های هدف افغانستان داشته باشد به طوری که بیش از ۶۰ درصد اقلام صادراتی کشور به افغانستان از معبر زمینی دوغارون تبادل می شود.

او به ایجاد نمایشگاه عرضه محصولات ایرانی در مرز دوغارون اشاره کرد و گفت: ایجاد و راه اندازی نمایشگاه عرضه محصولات و تولیدات استان‌های سراسر کشور در مرز دوغارون از مهمترین برنامه‌های پیش روی سازمان توسعه و تجارت ایران است که خود می‌تواند زمینه ساز صادرات انواع تولیدات و محصولات ایرانی باشد.

بازدید از پلیس گذرنامه. سی. آی. پی. ایکس ری و نشست با تجار ایران و افغانستان از دیگر برنامه‌های سرپرست سازمان توسعه و تجارت ایران در سفر به شهرستان تایباد و مرز دوغارون بود.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۰°    ۵°