سینمای کودک و نوجوان، سودآورترین سینما
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
12:05 - جمعه 28 شهريور 1399
کد خبر : ۷۱۷۸۲۲
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۶
یک منتقد سینما معتقد است: سودآورترین بخش سینمای ما سینمای کودک و نوجوان است؛ اما به این بُعد آن توجهی نشده و بهتر است عنوان این سینما به "سینمای خانواده" تغییر نام بیابد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
جعفر گودرزی منتقد سینما در برنامه شهرفرنگ با بیان اینکه رواج دو قالب، سینمای کشور ما را متحول کرده، افزود: یکی از این قالب‌ها دفاع مقدس و و دیگری سینمای کودک و نوجوان است.

او گفت: در کشورما سینمای کودک روزنه‌ای بود که اتفاقات خوبی در آن می‌افتاد و مردم را به وجد می‌آورد و در مرحله‌ای از تاریخ سینمای کشور، به انزوا کشیده شد، سینمای نوجوان هم به فراموشی سپرده شد.

گودرزی ادامه داد: سودآورترین بخش سینمای ما نیز سینمای کودک و نوجوان است؛ چون جمعی از خانواده در کنار هم به تماشای آن می‌پردازند، اما به این بُعد آن توجهی نشده و به نظر من بهتر است عنوان این سینما به سینمای خانواده تغییر نام بیابد.

شهر فرنگ

این منتقد سینما با انتقاد از بی توجهی به مقوله پژوهش در سینمای ایران افزود: در بسیاری از کشور‌های موفق در عرصه سینما، بخش زیادی از نوشتن فیلمنامه به پژوهش و تحقیق معطوف است و فیلمبرداری در بازه زمانی کوتاهی صورت می‌گیرد، اما در ایران این رویه برعکس است.

گودرزی ا افزود: کودکان و نوجوان امروز کودکان و نوجوان دیروز نیستند. این نسل انتظارات بیشتری از سینما دارند.
 
علیرضا تابش مدیر عامل بنیاد سینمایی فارابی دیگر میهمان برنامه، با بیان اینکه آرایش کلی رسانه‌ها در عرصه کودک و نوجوان تغییر کرده است، گفت:با ظهور اینترنت و رسانه‌های برخط و تغییر نسلی که اتفاق افتاده دیگر مقوله‌ای به نام سینما نداریم و باید از آن به نام صنعت تصویر و محصولات تصویری یاد کنیم.

 او با بیان اینکه سینمای کودک فراز و نشیب زیادی داشته است، از سینمای دهه ۶۰ یاد کرد و افزود: دهه ۶۰، دهه بسیار موفق بوده است و انتظارات ما با دهه ۶۰ گره خورده است، دست اندرکاران سینما و تلویزیون در این دوران با هم پای کار ایستاده بودند.

سینمای کودک و نوجوان، سودآورترین سینما
مدیر عامل بنیاد سینمایی فارابی در مورد میزان فروش محصولات سینمای کودک گفت: سینمای کودک، سینمای بسیار پر رونقی است و می تواند در سطح ملی و جهانی بر افکار عمومی تاثیر گذار باشد.

او گفت: توجه بیشتر به فیلمنامه و محتوا، تشکیل گروه‌های خلاق از جمله ملزومات امروز سینمای کودک است.

تابش با بیان اینکه در حال حاضر صنایع مجاور سینمای کودک در کنار صنعت سینما قرار ندارد، گفت: سالیانه تعداد زیادی فیلم تولید می‌شوند، اما در سالن‌های سینما اکران نمی‌شوند و محصولات جانبی مانند عروسک، لوازم التحریر، لباس و کتاب در خدمت سینمای کودک و نوجوان قرار ندارد.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸°    ۳۰°