انتشار تصاویر موشک‌های ضدناو حزب الله

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
09:03 - جمعه 09 خرداد 1399
کد خبر : ۷۱۷۸۴۶
تاریخ انتشار : جمعه ۲۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۴
یونیوز با انتشار ویدئویی نوشت: این تصاویر که برای نخستین بار منتشر می‌شود مربوط به موشک‌های ضد کشتی نظامی و ناو از نوع ۸۰۲-C است
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
خبرگزاری یونیوز در صفحه خود در توئیتر ویدئویی را منتشر کرد و نوشت: این تصاویر که برای نخستین بار منتشر می‌شود مربوط به موشک‌های ضد کشتی نظامی و ناو از نوع ۸۰۲-C است.
حزب الله همچنین مسائل ناگفته‌ای را درباره عملیات غرق ناوچه ساعر رژیم صهیونیستی در جنگ ۳۳ روزه فاش کرد.
این تصاویر از شبکه المنار نیز پخش شد.
انتشار تصاویری از حمله موشکی به کشتی جنگی رژیم صهیونیستی در جنگ ۳۳ روزه
شبکه تلویزیونی المنار گزارش داد، نیروی دریایی حزب الله، برای اولین بار تصاویری را از حمله موشکی به کشتی جنگی رژیم صهیونیستی در جنگ ۳۳ روزه در سال ۲۰۰۶ منتشر کرد. نیروی دریایی حزب الله همچنین تصاویری از برخی موشک‌های دریایی خود به نمایش گذاشت.
مصطفی حورانی خبرنگار این شبکه در گزارشی افزود: پس از گذشت سیزده سال از هدف قرار گرفتن کشتی جنگی «ساعر ۵» نزدیک سواحل بیروت، نیروی دریایی حزب الله، برای اولین بار تصاویر و جزئیاتی از عملیات «الطود الاول»، مقدمات، زمان، مکان و سلاحی که در این عملیات مورد استفاده قرار گرفت، منتشر کرد.

یکی از نیرو‌های حزب الله در گفتگو با این شبکه گفت: «با توکل بر خدای متعال، برادران، این سکوی پرتاب موشک را به مکانی که از قبل مشخص شده بود منتقل کردند و به محض آماده شدن این سکو و موشک‌ها، ستاد فرماندهی لحظه به لحظه فعالیت ما را دنبال می‌کرد، شهید فرمانده حاج عماد (مغنیه) به صورت مستقیم با ما در تماس بود، هنگام غروب دستور شلیک صادر شد. به محض صادر شدن دستور شلیک، برادران ما دستور را اجرا کردند و تعداد مورد نظر موشک‌ها به طرف این کشتی شلیک شد.»

وی افزود: «زمانی که مقاومت اسلامی تصمیم گرفت این سلاح پیشرفته را به نیروی دریایی خود وارد کند، برای آن برنامه ریزی کرد و هدف را به خوبی انتخاب کرد. لازم بود هدف مناسبی در نیروی دریایی اسرائیل انتخاب شود. کشتی «ساعر ۵» نگین تاج نیروی دریایی اسرائیل بود و آن را کشتی «پرچم» نامگذاری کرده بودند. ما در مقاومت اسلامی برای این مسئله برنامه ریزی کردیم تا اوضاع را عوض کنیم. هنگام ظهر، افسران و نظامیان دشمن عکس می‌گرفتند و می‌خندیدند، تهدید می‌کردند و مقاومت و ملت ما را مسخره می‌کردند، اما هنگام غروب، اوضاع عوض شد.»

موشک «سی ۸۰۲» که از ژوئیه ۲۰۰۶ در اختیار مقاومت قرار دارد یکی از پیشرفته‌ترین تسلیحات نیروی دریایی دشمن صهیونیستی را منهدم و غافلگیری دشمن را آغاز کرد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °