قاچاق و فساد باید جهادگرانه حل شود
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
01:45 - شنبه 18 مرداد 1399
کد خبر : ۷۱۷۸۵۶
تاریخ انتشار : جمعه ۲۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۳
امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه قیمت کنونی ارز زمینه ساز فساد و قاچاق در کشور است، گفت: این مسایل باید به شکلی جهادگرانه حل شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
حجت الاسلام و المسلمین «کاظم صدیقی» در خطبه‌های این هفته نماز جمعه تهران که در مصلی تهران برگزار شد، با بیان این مطلب ادامه داد: امسال از جانب رهبری سال رونق اقتصاد و تولید توصیه شده، اما زیرساخت‌ها به دست مدیران باید تامین شود.

وی افزود: یکی از مسائل در این بین، احترام به پول ملی و بالا بردن ارزش آن است بنابراین باید قیمت دلار را به گونه‌ای معین کنند که صادرات ارزش افزوده برای کشور به همراه داشته باشد.

صدیقی با اشاره به اینکه برای رونق تولید باید این قیمت با نظر کارشناسان متعادل شود، تاکید کرد: مقداری از پول صادرات به ایران بر نمی‌گردد و بخشی نیز صرف قاچاق می‌شود از همین رو مبارزه با قاچاق و فساد باید جهادگرانه حل شود.

وی به روز ۳۱ مرداد، سالروز صنعت دفاعی کشور اشاره کرد و گفت: در بخش‌های مختلف دفاعی به سمت قله جهش کرده‌ایم که نمونه آن را می‌توان در سرنگونی پهباد رادارگریز پیچیده و گران آمریکایی توسط موشک‌های ایرانی دید.

سقوط پهاد آمریکایی نشان از افول تمدن آلوده به ظلم غربی است

امام جمعه موقت تهران سقوط پهباد رادار گریز آمریکایی توسط ایران را نشانه افول تمدن آلوده به ظلم غربی و استکباری دانست.

وی به دستاورد‌های جوانان ایرانی در زمینه ساخت هواپیما، زیردریایی و مسائل مخابراتی نیز اشاره کرد و گفت: کار‌های بزرگی انجام شده که باید برای ملت ایران و مستضعفان جهان بازگو شود.

صدیقی ادامه داد: مسئله دیگر دیدار نمایندگان مقاومت یمن با مقام معظم رهبری بود. خداوند زمینه ظهور و یاران امام زمان را پرورش می‌دهد. اکنون یمن ۸ سال تمام بدون کمک کشوری و با دست خالی در مقابل متجاوزان آمریکایی، سعودی و اماراتی مقاومت کرده و با وجود آنکه متجاوزان ۸۰ هزار کودک را به خون کشیدند و همه جا را ویران کردند، اما مقاومت ادامه دارد.

وی توطئه تجزیه یمن را نشانه عجز و درماندگی متجاوزان دانست و گفت: در این مسیر شهدای عظیمی تقدیم شده است و پیروزی قطعی که وعده الهی است نصیب یمن خواهد شد.

امام جمعه موقت تهران در بخش دیگری از صحبت‌هایش به مسئله کشمیر و جامو اشاره کرد و ادامه داد: این موضوع جزو مصیبت‌های جاری است و توقع نمی‌رفت که نخست وزیر هند خلاف قانون، عرف بین‌اللمل و مصالح داخلی عمل کند. این حرکت برخلاف انصاف بشری، قوانین بین‌اللمل و قانون اساسی هند است و توصیه می‌کنیم در این زمینه تجدید نظر کند، زیرا ظلم عاقبت ندارد.

وی به حضور علامه شیخ ابراهیم زکزاکی با بیماری سخت در بیمارستان هند اشاره کرد و گفت: وی در بیمارستان بستری شد، اما اجازه معالجه نمی‌دهند. کام حقوق بشر این را می‌پذیرد؟ این حقوق بشر الحاد استکباری است.

امامت با انتخابات و شورا محقق نمی‌شود

وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش با اشاره به اینکه در این ایام سفره‌های الهی برای دل‌های مشتاق گسترانده شده و عید غدیر عید الله الاکبر به امام عصر (عج) تبریک می‌گویم، گفت: مسئله ولایت خداوند، واسطه فیض بودن خالق هستی و خلق است.

صدیقی افزود: امامت عهدالله است و با انتخابات شورا درست نمی‌شود و عهدالناس نیست.

وی ادامه داد: مسئله ولایت ابعاد فیض است که برخی ابعاد ملکی مثل حکومت، رهبری و زمامداری است و مبین حکم خدا، معارف الهی، معلم و آموزگاری است و همه این‌ها مقدمه این است که کاروان بشریت را با کاروان عالم امکان هماهنگ کند.

امام جمعه موقت تهران گفت: ولایت آمد تا دل‌های بشر را در زنجیره‌ای به هم پیوند دهد و از جامعه بشری یک واحد، خانواده و یک مجموعه به هم پیوسته که مبدا، مسیر و مقصد واحدی دارد و به سوی خدا می‌رود.

وی تاکید کرد: هیچ رهبری در عالم وجود ندارد که دچار جاه طلبی قدرت نشود، آن‌ها خود را مستثنی از قانون می‌دانند و، اما ولایت نبی، وصی و یا ولایت فقیه خود ندارد تا خودنمایی کند.

ولایت حضرت علی (ع) از همان روز بعثت پیامبر گرامی اسلام آغاز شد

حجت الاسلام محمد حسین رجبی پژوهشگر تاریخ اسلام و سخنران پیش از خطبه‌های این هفته نمازجمعه تهران نیز در سخنانی با استناد به روایت متقن و باور‌های شیعه گفت: ولایت حضرت علی (ع) نه در روز غدیر و نه در سال نهم و نه در یوم النذار به انجام رسید بلکه در همان روز بعثت پیامبر تشریح و تدبیر شده است.

دوانی در ادامه سخنان خود با اشاره به روایتی به نقل از حضرت امام هادی (ع) در خصوص بعثت پیامبر گرامی اسلامی که در همان روز ولایت حضرت علی (ع) آغاز شده، گفت: در آن روز به پیامبر گرامی اسلامی وحی می‌شود که از سرکشی سران عرب و تکذیب دین ناامید نباش، زیرا پس از تو پیروانت به واسطه جانشین تو (حضرت علی (ع) دین تو را در جهان گسترش خواهند داد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با پرداختن به برخی مسائل روز جامعه نیز گفت: امامان ما پس از شهادت نیز مورد ظلم واقع می‌شوند در حدی که در عصر ما متاسفانه به انان دروغ بسته می‌شود در حالی که امامان ما درس پایداری و استقامت و ایستادگی مقابل ظلم به ما آموخته اند.

وی گفت: متاسفانه برخی عناصر انقلابی به خاطر حرف‌های حقی که می‌زنند دستگیر می‌شوند، اما خائنان و کسانی که به مردم ضربه می‌زنند مورد حمایت قرار می‌گیرند امیدوارم در انتخابات آینده با انتخابی صحیح موجب تحکیم وحدت هرچه بیشتر شویم.

حجت الاسلام علی اصغر صالح آبادی از آزادگان هشت سال دفاع مقدس نیز دیگر سخنران پیش از خطب‌های امروز نماز جمعه تهران بود که در خصوص سالروز بازگشت آزادگان سرافراز به کشورمان سخن گفت.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۱°    ۳۳°