همتی: بازار ارز به سمت پایداری حرکت می‌کند

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
23:58 - چهارشنبه 14 خرداد 1399
کد خبر : ۷۱۷۸۵۹
تاریخ انتشار : جمعه ۲۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۱
رئیس کل بانک مرکزی: بازار ارز پس از یک دوره سخت که بیشتر از ناحیه فشار‌های خارجی و تحریم همه جانبه و انتظارات منفی ناشی از آن بود، به تدریج به سمت پایداری و پیش‌بینی پذیری حرکت می‌کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
عبدالناصر همتی روز جمعه در حساب شخصی توئیتر خود نوشت: تلاش بانک مرکزی در یکسال گذشته بطور عمده متمرکز بر مدیریت بازار و سامان دهی آن بوده است و طرح مباحثی مانند تامین مالی دولت یا کمک به بانک‌ها از راه تحولات نرخ ارز نه تنها براساس آمار بی اساس، بلکه جفای بزرگی در حق بانک مرکزی است.

وی افزود: کارشناسان می‌دانند که کنترل نوسان‌های نرخ ارز فرایند پیچیده‌ای است که با ابزار‌های در اختیار بانک مرکزی انجام میگیرد.

همتی تاکید کرد: همچنان بر عهد و برنامه یکسال پیش خود مبنی برصیانت از ذخایر بانک مرکزی پا برجا هستم و به صورت فزاینده به تقویت آن اهتمام جدی دارم.
 
رئیس کل بانک مرکزی یادآورشد: بخش با اهمیت دیگری از اقدامات در دست انجام این بانک آن است که دوره تخطی برخی از بانکها، از مقررات ابلاغی و برخی نسبت ها، بویژه درصد‌های سهامداری، اجرای حاکمیت شرکتی، اعطای وام‌های خاص به ویژه اشخاص و شرکت‌های مرتبط و ... به سرآمده است و بانک‌ها باید در چارچوب برنامه‌های بانک مرکزی برای اصلاح نظام بانکی، دستورالعمل‌ها و تصمیمات جدی و قاطعی را که در بانک مرکزی اتخاذ و به آن‌ها ابلاغ خواهد شد، با جدیت تمام پیگیری و اجرا نمایند.
 
به اعتقاد کارشناسان قیمت واقعی ارز حدود 7 هزار تومان است و به محض بهبود شرایط سیاسی به این قیمت و کمتر از آن بر خواهد گشت. 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۷°