باور ۳۷۳ آماده تحویل به نیرو‌های مسلح

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
01:09 - شنبه 14 تير 1399
کد خبر : ۷۱۷۸۶۴
تاریخ انتشار : جمعه ۲۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۲
رئیس بازرسی وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح اعلام کرد سامانه موشکی جدید ایران با عنوان "باور ۳۷۳" که از آن به عنوان "اس ۳۰۰" ایرانی یاد می‌شود، آماده تحویل به نیرو‌های مسلح است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 امیر سرتیپ شعبانیان، رئیس بازرسی وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح در سخنان پیش از خطبه‌های نماز جمعه شیراز با گرامیداشت ۳۱ مردادماه روز صنعت دفاعی، گفت: هفته آینده از سامانه موشکی جدید رونمایی خواهد شد.

وی افزود: باور ۳۷۳ را ساخته‌ایم که آماده تحویل به نیرو‌های مسلح است.

سامانه موشکی باور ۳۷۳ که به اس ۳۰۰ ایرانی معروف است، با برد بیش از ۲۰۰ کیلومتر و ارتفاع ۲۷ کیلومتر از قابلیت‌های بیشتری نسبت به سامانه اس ۳۰۰ روسی بهره می‌برد.

رئیس بازرسی وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح افزود: در عرصه موشکی تا شعاع ۲ هزار کیلومتری آمادگی داریم هر دشمنی را هدف قرار دهیم و این روز‌ها روی دقت، قدرت تخریب و سرعت موشک‌ها برنامه ریزی می‌کنیم و به نتایج مطلوبی رسیده ایم.

وی گفت: در عرصه پدافند هوایی در مقطعی کوتاهی‌هایی صورت گرفته بود و برای دریافت سلاح اس ۳۰۰ دردسر‌های زیادی کشیدیم که در نهایت تعداد معدودی به دست ما رسید و نهایت این که با دستان توانمند متخصصان ایران، سامانه باور ۳۷۳ ساخته شد.

این مقام وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح ایران گفت: با همت جوانان و شرکت‌های دانش بنیان و دانشمندان صنعت دفاعی، تلاش خصمانه دشمن در زمینه تحریم ایران به فرصت تبدیل شده و از این رو، امروز در بهترین شرایط دفاعی قرار داریم و تمامی نیاز‌های عرصه دفاعی و غیردفاعی را تامین می‌کنیم.

شعبانیان گفت: نیرو‌های مسلح با اقداماتشان باعث شدند ادبیات تهدیدات تغییر کند و دیگر از گزینه‌های روی میز خبری نیست و تهدیدات آن‌ها رنگ باخته است.

رئیس بازرسی وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح با اشاره به آخرین وضعیت صنایع دفاعی کشور در عرصه‌های مختلف اظهارکرد: سال گذشته در ۳۱ مرداد شاهد پرواز جنگنده کوثر بودید و دشمنان ادعا کردند که این جنگنده یکی از همان جنگنده‌های سابق خریداری شده است، اما خط تولید این جنگنده را در یکی از شهر‌ها در یکی از صنایع راه‌اندازی کردیم و در آینده نزدیک اخبار بسیار خوب و شیرینی در حوزه‌های هوایی در ساخت هواپیما‌های سنگین به اطلاع مردم ایران خواهد رسید.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۵°