سیدحسن نصرالله: امنیت و اقتدار، مجانی به دست نمی آید

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
12:37 - يکشنبه 15 تير 1399
کد خبر : ۷۱۷۸۶۶
تاریخ انتشار : جمعه ۲۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۶
دبیرکل حزب الله لبنان در سالروز پیروزی در جنگ 33 روزه گفت: هزینه و بهای امنیت و اقتداری که بر جنوب لبنان حاکم است، با جانفشانی و خون شهدا پرداخت شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

سیدحسن نصرالله در سخنرانی خود در مراسم گرامیداشت سیزدهمین سالروز پیروزی حزب الله در جنگ 33 روزه، عامل پیروزی در این جنگ و سایر عرصه ها را ایمان، صداقت، آگاهی، بصیرت و آمادگی نیروهای حزب الله برای جانفشانی عنوان کرد و گفت: هرجا که چنین روحیه ای وجود داشته باشد، پیروزی نیز در پی خواهد آمد.

دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به تعطیلات عیدقربان در لبنان، اظهار داشت: بسیاری از مردم در این تعطیلات به جنوب لبنان آمدند و دیدند که زندگی با شور و نشاط جریان دارد، اما این امنیت و آرامش در جنوب که پس از 13 سال می بینیم، به رایگان به دست نیامده است و جانفشانی های بسیاری صورت گرفته است.

سیدحسن نصرالله افزود: اکنون شرایط به گونه ای است که هیچ کس جرات ندارد به جنوب لبنان دست اندازی کند و هیچ کس هم نمی تواند بخاطر این اقتدار و امنیت، منتی بگذارد چراکه این دستاوردها را جوانان جنوب لبنان با تلاش خود بوجود آورده اند.

وی گفت: جوانان شجاعی بودند که در یک معادله طلایی ارتش، مردم و مقاومت، این پیروزی را رقم زدند و البته باز هم می گویم که اینها مجانی نبوده است.

دبیرکل حزب الله لبنان افزود: دو نعمت است که همیشه مجهول است؛ یکی سلامتی و یکی امنیت.

وی گفت: انسان تا زمانی که سالم است و به راحتی نفس می کشد، قدر سلامتی را نمی داند و امنیت نیز همین گونه است.

سیدحسن نصرالله افزود: اینکه اکنون کسی جرات دست درازی به لبنان را ندارد، با خواب و خیال بوجود نیامده است و کسانی هستند که 24 ساعته سختی می کشند و تلاش می کنند برای حفظ این امنیت.

دبیرکل حزب الله لبنان گفت:خانواده شهدا و رزمندگان ما هزینه های این امنیت را پرداخته اند و همه ما مدیون آنهاییم.

سیدحسن نصرالله افزود: هدف از جنگ 33 روزه، درهم کوبیدن مقاومت در لبنان و نابودی آن در فلسطین، پایان دادن به حکومت رئیس جمهور بشار اسد در سوریه، نابودی مقاومت جدید در عراق و منزوی کردن ایران با هدف از بین بردن آن بود و اگر این پروژه به موفقیت منجر می‌شد، آمریکا برمنطقه ما سیطره می‌یافت.

اما ما امروز قدرتمند هستیم و قدرتمند باقی خواهیم ماند.

دبیرکل حزب الله در ادامه سخنانش در مراسم بزرگداشت جنگ 33 روزه در بنت جبیل گفت: من موضع رئیس جمهور میشل عون را یادآوری می‌کنم که تاکید کرد که اگر بار دیگر جنگی رخ دهد، ما بار دیگر پیروز خواهیم شد، با چنین مواضعی، هرگز نخواهند توانست ما را شکست دهند.

سست تر خانه عنکبوت

وی درباره علت انتخاب بنت جبیل به عنوان هدف نخست تجاوز دشمن گفت: رژیم صهیونیستی نبرد در بنت جبیل را به دلیل اینکه نماد بود، انتخاب کرد تا یک دستاورد نظامی کسب کند، ولی خداوند پیروزی خود را بر رزمندگان مقاومت نازل کرد.

نبرد بنت جبیل، هر پروژه و طرحی برای پیروزی نظامی اسرائیل را با شکست روبرو کرد و ایستادگی، مانع هرگونه پیروزی اسرائیل در هر منطقه‌ای شد.

بنت جبیل ایستگاه سرنوشت ساز و تعیین کننده ای بود و مردم این منطقه و مقاومت توانستند این منطقه را تثبیت کنند.

اما فداکاری رزمندگان بنت جبیل ثابت کرد که اسرائیل سست تر از خانه عنکبوت است و خانه عنکبوت خواهد ماند.

نابودی متجاوزان با پوشش زنده تلویزیونی

من به همه یگان های اسرائیلی می گویم که اگر می خواهید برای جنگ به لبنان بیایید هر وجب از خاک لبنان یک بنت جبیل خواهد بود و ما با پوشش زنده تلویزیونی آتش گرفتن تانک ها و تجهیزاتتان را نشان خواهیم داد.

نقل قول مقام عرب از دوبار ملاقات با جان بولتون
سیدحسن نصرالله با اشاره به سخنان یکی از مقامات کشورهای عربی در زمان جنگ 33 روزه گفت: این مقام عرب گفت وقتی وارد نیویورک شدیم، جان بولتون مرا در آغوش گرفت و گفت برای چه آمده اید؟ گفتم آمده ایم تا جنگ را متوقف کنیم. بولتون گفته بود بروید در نیویورک گردش کنید و کاری به جنگ نداشته باشید، این جنگ با نابودی حزب الله و افرادی که نام برده بود، به پایان می رسد.

این مقام عرب تکرار کرده بود که ما می خواهیم جنگ متوقف شود اما بولتون گفته بود نه خیر و حزب الله باید نابود شود. بعد از چند هفته نیز اسرائیلی ها شرایط سختی اعلام می کردند و با آقای نبیه بری و حاج حسین خلیل از طرف ما ارتباط داشتند.

این مسئول عربی می گوید وقتی من به سفارت خودمان بازگشتم نماینده اسرائیلی ها آمد و تقاضای ملاقات کرد و گفت: جنگ باید متوقف شود!

او می گوید وقتی نیمه شب برای مذاکره رفتیم همان جان بولتون جلو آمد و مرا در آغوش گرفت و گفت: فلانی باید تلاش کنیم این جنگ همین امروز متوقف شود. گفتم آیا حزب الله تسلیم شد؟ گفت نه ولی اسرائیل دیگر نمی تواند تاب بیاورد و اگر جنگ ادامه یابد آنها به سمت ویرانی بزرگی خواهند رفت.

دبیرکل حزب الله لبنان تاکید کرد: کسی که جنگ را متوقف کرد مقاومت مردم بود و دیگر هیچکس نمی تواند شرایط دلخواهش را به ما تحمیل کند.

سیدحسن نصرالله گفت: در آن زمان ما امکانات مهمی نداشتیم و در مقابل آنچه که اکنون داریم چندان مهم نبود اما عامل پیروزی ایمان شما، آگاهی و بصیرت شما و صداقتتان و آمادگی برای جانفشانی بود.

وی افزود: این پیروزی آغازگر یک روند پیشرفت برای همه گروه های مقاومت بود که در کنار حزب الله بودند.

چه کسانی در جنگ 33 روزه در جبهه مقاومت بودند؟

دبیرکل حزب الله لبنان با بیان اینکه در آن زمان سخنی از ائتلاف وحدت ملی نبود، اظهار داشت: در آن زمان یک اجماع سیاسی بود و آقای امیل لحود که رئیس جمهور بود و آقای نبیه بری مواضع خوبی داشتند و احزاب دیگری از مسلمانان گرفته تا مسیحیان به خوبی ایستادگی کردند.

وی افزود: اگر هماهنگی کاملی در مواضع سیاسی بود، در همان زمان این ما بودیم که می توانستیم برای اسرائیلی ها شرایط تعیین کنیم.

اذعان ژنرال صهیونیست به قدرت حزب الله

دبیرکل حزب الله لبنان گفت: مایکل هرتزوگ، مقام ارشد وزارت دفاع رژیم صهیونیستی که اکنون در امریکا یک موسسه مطالعاتی راهبری دارد، می گوید: از دیدگاه اسرائیل شاید موشک های فراوان و پیشرفته ای که در اختیار ارتش است، توان مقابله با حزب الله را دارد، اما واقعیت این است که فقط تعداد کمی از موشک های نقطه زن حزب الله می تواند تمام زیرساخت های ما را نابود کند.

سیدحسن نصرالله افزود: من به همه ترسوهایی که می گویند از جنگ بترسید می گویم که حتی ژنرال های اسرائیلی هم می دانند که در صورت جنگ، کل مرز و تمام خاک سرزمین های اشغالی زیر آتش خواهد بود.

دبیرکل حزب الله لبنان در بخش دیگری از این سخنرانی گفت: مقاومت با استفاده از تجربه جنگ ۲۰۰۶ به ویژه در مربع ایستادگی، برنامه نظامی و دفاعی را برای حمایت از شهرا و روستا و سرزمین خود طراحی کرد. امروز به تمام تیم ها و یگان های اسرائیلی می گویم اگر وارد خاک ما شوید هر نقطه ای از لبنان مانند مربع ایستادگی بلکه ۵۰۰ برابر بیشتر از آن خواهد بود، درصورت ورود به جنوب لبنان آماده نابودی باشید.

وی تاکید کرد: بعد از جنگ ۳۳ روزه امروز همه از قدرت مقاومت صحبت می کنند و مهم تر از آن دیدگاه دشمن به مقاومت و پیش از همه حزب الله و توان آن در به کرسی نشاندن معادلات خود در نبرد با دشمن است، همه در جبهه دشمن به توازن با مقاومت اذعان دارند و برخی از توازن راهبردی صحبت می کنند که این بیانگر اقتدار لبنان است.

سید حسن نصرالله یادآور شد، یکی از فرماندهان صهیونیست اخیرا اعلام کرد، اسرائیل کشور کوچک و شکننده ای است و حزب الله با تعداد کمی موشک هایی که قدرت اصابت دقیقی دارد، می تواند بهای سنگینی بر آن تحمیل کند؛ اسرائیل باید مسئولیت هرگونه تجاوزی را بپذیرد و سوالی که برای رژیم غاصب مطرح است اینکه آیا اسرائیل در جنگ دیگری علیه لبنان پیروز خواهد شد؟ آنان به دنبال اختراع مفهوم جدیدی برای پیروزی هستند تا ملت خود را متقاعد سازند.

امتداد جبهه مقاومت از فلسطین تا عراق و سوریه و ایران

وی تاکید کرد: امروز ما جبهه مقاومی داریم که از فلسطین تا لبنان، سوریه، عراق و ایران و نیز یمن امتداد یافته است و نیروهای سیاسی در بحرین، تونس و منطقه و جهان نیز حضور دارند . آنان نتوانستد به مقاومت پایان دهند به این دلیل که آنچه در فلسطین، غزه و کرانه باختری جریان دارد، نسل آینده فلسطین و مقاومت است، به عبارت دیگر آنان با جنگ تابستان ۲۰۰۶ به دنبال نابودی مقاومت بودند اما در طول سالها و بین اشک و خون جبهه بزرگی از مقاومت متولد شد؛ مقاومت صادقانه و واقعی و این چیزی است که امروز وجود دارد، باید قدرت محور مقاومت در لبنان و سایر کشورهای منطقه از نظر سیاسی و نظامی برای جلوگیری از جنگ ها به عنوان یک اصل در نظر گرفته شود.

دبیرکل حزب الله لبنان افزود: اسرائیل به لبنان تجاوز نمی کند، زیرا نه فقط از حزب الله می ترسد بلکه معتقد است هرگونه جنگ جدید علیه لبنان چه بسا موجب انفجار در منطقه از طریق محور مقاومت شود؛ تکیه کردن به محور مقاومت مانع بروز هرگونه جنگ علیه سوریه خواهد شد و به جنگ علیه یمن پایان خواهد داد و از سلطه آمریکا بر عراق نیز جلوگیری خواهد کرد.

وی تاکید کرد: هزینه ایستادگی و مقاومت بسیار کمتر از هزینه سازش و تسلیم شدن است، در مقاومت سرزمینت، آینده ات،و خانواده ات، حاکمیتت و ثروت نفتی باقی می ماند، اما در تسلیم شدن همه چیز را می گیرند. به هر کس که به دنبال درک واقعیت است، می گوییم محور مقاومت با ایستادگی و آمادگی برای رویارویی، مانع جنگ در منطقه می شود.

سید حسن نصرالله تصریح کرد: این "بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی و برخی نظام های عرب منطقه خلیج فارس هستند که مشوق جنگ هستند اما با تکیه بر محور مقاومت می توان جنگ را متوقف کرد.

دبیرکل حزب الله لبنان سپس با اشاره به اوضاع داخلی لبنان گفت: ما در داخل لبنان از موضع پیروز رفتار نمی کنیم، بلکه به دنبال همکاری همه با یکدیگر هستیم و با حذف هیچ کس موافق نبوده ایم. اگر محور دیگر پیروز می شد، برخی در لبنان چه رفتاری با حزب الله و جنبش امل و نیروهای ملی و جریان ۸ مارس داشتند؟ در شرایطی که همه را در خصوص پرونده های مختلف به همکاری فرا می خوانیم و به دنبال حذف هیچ کس نیستیم، نمی پذیریم که یک نفر، دیگری را در برخی طوایف و یا مناطق حذف کند، بلکه احترام به نتایج حاصل از انتخابات پارلمانی را خواستاریم.

وی همچنین با ابراز تاسف از استعفای "نواف الموسوی" از نمایندگان پارلمان لبنان گفت، شیخ حسن عزالدین را برای جایگزینی او انتخاب کرده ایم و امیدواریم این نامزد ما برای شهر صور واقع در جنوب لبنان پیروز شود.

سید حسن نصرالله بار دیگر از تمام کسانی که در مراسم امروز و جشن سالگرد پیروزی جنگ ۳۳ روزه شرکت کرده بودند، تشکر کرده و گفت: این بخشی از نبرد و پیامی است که باید به دشمن و کسانی که در کمین نشسته اند، برسانیم.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۲°    ۳۳°