سیدحسن نصرالله به کدام ژنرال صهیونیست اشاره کرد؟

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
19:52 - شنبه 17 خرداد 1399
کد خبر : ۷۱۷۸۶۷
تاریخ انتشار : جمعه ۲۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۷
دبیرکل حزب الله لبنان در بخشی از سخنانش در سالروز پیروزی در جنگ 33 روزه به یادداشت های یک مقام سابق وزارت دفاع رژیم صهیونیستی اشاره کرد که در آن، نسبت به هرگونه جنگ افروزی در منطقه هشدار داده بود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 تحلیلگر مورد اشاره سیدحسن نصرالله، میشل هرزوگ، ژنرال بازنشسته و مقام سابق وزارت دفاع رژیم صهیونیستی است که اکنون در موسسه راهبردی خاور نزدیک واشنگتن فعالیت می کند.

هرزوگ در چندین مقاله تلاش کرده است مقامات رژیم صهیونیستی را از هرگونه رویارویی نظامی با ایران یا حزب الله بازدارد.

علت توصیه های پی در پی این ژنرال بازنشسته، اطلاع و آگاهی او از عواقب نامطلوب چنین اقدامی برای رژیم صهیونیستی است و برای این منظور بارها تلاش کرده است با گوشزد کردن خطرات این اقدام، تصمیم گیران صهیونیست را به تکاپو در جبهه های دیگری علیه ایران تشویق کند.

میشل هرزوگ در جدیدترین مقاله اش، با اشاره به شرایط فعلی منطقه و نتایج اقداماتی مانند جنگ افروزی در سوریه و ظهور داعش، می نویسد حتی اگر بگوییم که برخی از اقدامات و فشارهای اسرائیل و متحدانش مانند متلاشی کردن حکومت سوریه موفقیت آمیز بوده، اما وضعیت فعلی منطقه به گونه ای است که به نظر می رسد ایران در حال فریب دادن ما بوده و گسترش نفوذش، پویاتر از همیشه پیش رفته است.

این تحلیلگر صهیونیست می نویسد ظاهرا ایران از زمان وقوع بهار عربی در تلاش برای بهره برداری از آشفتگی ها بوده و پروژه بلندمدتی برای پر کردن خلاء در کشورهای عربی داشته است.

هرزوگ ادعا می کند که پروژه ایران نه تنها گستراندن نفوذش از بین النهرین تا مدیترانه است، بلکه می کوشد در این مسیر بطور مستقیم و مقتدرانه حضور داشته باشد.

هرزوگ می افزاید، ایران علاوه بر حضور مستقیم در عراق، سوریه و لبنان، زیرساخت های نظامی و "لژیون های" موثری نیز از گروه های بومی این کشورها ایجاد کرده است که به عنوان بازوهای قدرتش عمل می کنند.
در کنار این فعالیت های نظامی، ایران از ابتکار عمل در زمینه گسترش فعالیت های اقتصادی نیز برخوردار بوده و از هم اکنون می تواند از آنها به عنوان اهرم قدرت استفاده کند.
این موفقیت های ایران در زمانی صورت گرفته که تمام برنامه ایالات متحده تمرکز بر تلاش برای تضعیف و سرانجام براندازی جمهوری اسلامی بوده است.

هرزوگ نتیجه جنگ افروزی در سوریه را نیز به سود ایران می خواند و می نویسد که ایران اکنون به سواحل دریای مدیترانه نیز تسلط یافته و علاوه بر حضور قدرتمندانه نظامی در سوریه، از نظر سیاسی و اقتصادی نیز شریک سوریه است و از مزایای بازسازی نیز بهره خواهد برد.

ایران اکنون علاوه بر استقرار نیروهای نظامی در زمین سوریه، آسمان سوریه را نیز با هواپیماها و هواپیماهای بدون سرنشینش در اختیار دارد و با حضور در بنادر لاذقیه و طرطوس بر ساحل مدیترانه نیز رسیده است.

وی به نقل از منابع اطلاعاتی رژیم صهیونیستی می نویسد که تردیدی نیست که زیرساخت های عملیاتی در جنوب سوریه و در نزدیکی مرز اسرائیل، در صورت هرگونه درگیری با حزب الله لبنان، به جبهه لبنان خواهد پیوست و این درحالی است که بدون این شرایط نیز، حزب الله تهدید بزرگی به شمار می رفت.

هرزوگ به نقل از نهادهای اطلاعاتی اسرائیلی می نویسد که حزب الله حدود 130 هزار موشک در اختیار دارد و باید به آنها صدها تونل زیرزمینی را نیز اضافه کرد.

اکنون حزب الله نه فقط با موشک های پیشرفته و قابل حملی که برخی از آنها در حد یک چمدان کوچک شده اند، بلکه با امکان وارد کردن هزاران نیروی نظامی از طریق تونل ها، اسرائیل را تهدید می کند.

زرادخانه موشکی حزب الله با برد کوتاه، متوسط و بلند و با دقت بالا و قابلیت هدایت از راه دور جدا از هزاران گلوله راکت و خمپاره ای است که در اختیار دارند.

ما پیش از این از موشک های زلزال 2 حزب الله با برد تقریبی 200 کیلومتر و میزان بار حدود 600 کیلوگرم و موشک فاتح 110 با سیستم ناوبری می گفتیم اما اکنون با موشک های ذوالفقار، قائم و فاتح 110 بی که در سوریه مستقر شده اند مواجه ایم و خطرناک تر از آن، شکل گرفتن حزب الله سوریه است که کنترل این موشک ها را در اختیار دارد.
علاوه بر این، باید هواپیماهای بدون سرنشین را نیز به اینها اضافه کرد. همان سلاحی که یمنی ها با آن ریاض را هم هدف قرار می دهند.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۲°    ۳۳°