ظریف: این فقط حرف من نیست

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
05:38 - دوشنبه 05 اسفند 1398
کد خبر : ۷۱۷۸۶۸
تاریخ انتشار : جمعه ۲۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۹
وزیر امور خارجه کشورمان در یادداشتی به نقل از فارین پالسی، به ابعاد دیگری از تروریسم اقتصادی امریکا اشاره کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 ظریف در یادداشت خود در توئیتر با اشاره به گزارش نشریه امریکایی فارین پالسی نوشت: این فقط سخنی که از من بشنوید نیست. این مقاله فارن پالسی از زبان کسانی که به طور مستقیم درگیر تولید دارو برای بیماران سرطانی هستند، یکی از تبعات تروریسم اقتصادی دولت ترامپ علیه مردم ایران را نشان می‌دهد."

نشریه آمریکایی فارن پالیسی گزارش داد: واشنگتن ادعا می‌کند که فشار حداکثری مانع تامین دارو و سایر نیاز‌های انسانی برای ایران نیست، اما تحریم‌های بانکی موجب افزایش قیمت واردات و مسدود شدن چرخه تامین کالا و ایجاد کمبود مرگبار دارویی شده است.

این گزارش می افزاید که ماه گذشته وزارت امور خارجه آمریکا ویدئویی خطاب به مردم ایران منتشر کرد. برایان هوک از مقامات دولت دونالد ترامپ در این ویدئو مدعی شد اینکه تحریم‌ها دسترسی ایران به دارو را هدف قرار داده‌اند یک افسانه است.

این درحالی است که عباس کبریایی زاده می گوید؛ من و همکاران پزشکم در ایران در مدت بیش از یک دهه گذشته در تلاش بوده‌ایم تا از بیماران ایرانی در برابر تبعات تحریم‌های آمریکا محافظت کنیم. ما آثار تحریم‌های آمریکا بر بخش بهداشت و درمان را بررسی کرده و خواستار پاسخ‌های بهتر دولت ایران شده‌ایم. یافته‌های ما به روشنی حکایت از آن دارند که لطمات تحریم‌ها بر بیماران ایران افسانه‌سرایی نیست.

جهان یکپارچه و درهم تنیده امروز وابسته به سامانه‌های بانکی و شبکه‌های تجاری است که تحت سیطره آمریکا قرار دارند. در نتیجه این امر، دولت آمریکا قادر است از تحریم‌های اقتصادی برای لطمه وارد کردن به روابط اقتصادی، سیاسی و حتی اجتماعی کشور‌های هدف استفاده کند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۶°