بی ثباتی مدیران؛ عامل نقل و انتقال های نامناسب

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
18:47 - يکشنبه 17 آذر 1398
سازمان پزشکی قانونی کل کشور: در هفت ماهه سال جاری دو هزار و ۱۸۱ عابر پیاده در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند
کد خبر : ۷۱۷۸۷۰
تاریخ انتشار : جمعه ۲۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۴
مدیرعامل سابق باشگاه استقلال بی ثباتی در مدیریت باشگاه ها را عمده ترین عامل در نقل و انتقال های نامناسب و مشکل ساز بازیکنان دانست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

علی فتح الله زاده، مدیرعامل سابق باشگاه استقلال تهران، نبودن ثبات مدیریتی را از مهمترین دلایل ضعف در باشگاه داری به ویژه در عرصه نقل و انتقال بازیکن و مربی دانست و گفت: حتی مواردی بوده که مدیرعامل به علت دوستی و ارتباط با بازیکن، مبالغ غیر متعارف برای جذب او هزینه کرده است.

این مدیر ورزشی گفت: من معتقدم برای یک تعامل برد-برد باید منافع بازیکن و باشگاه بطور همزمان در نظر گرفته شود و اینگونه نباشد که بطور مثال از بی اطلاعی بازیکن سوءاستفاده به سود باشگاه شود و یا از کم اطلاعی مدیران باشگاه، قراردادی به سود یکطرفه بازیکن بسته شود.

فتح الله زاده افزود: متاسفانه ظرفیت مدیران ما به قدری پائین آمده که از هر نقد و نظری دلگیر می شوند و به همین دلیل تکرار می کنم که اگر نقصی در کارها وجود دارد، ممکن است به دلیل نبودن ثبات مدیریتی و فرصت کافی باشد.

وی با بیان اینکه یک نقل و انتقال خوب یعنی فرهاد مجیدی، افزود: من 7 یا 8 بار فرهاد را جابجا کردم و کمک کردیم که او در راپید وین بازی کند، اما نمونه یک تعامل برد-برد همین است.

فتح الله زاده گفت: در سال های اخیر ما چند بازیکن خارجی که دیگر جایی در تیم های اروپایی نداشتند را جذب کردیم و در ایران میلیونی شدند، اما سهم باشگاه ها چه می شود؟ در یک قرار داد خوب همه این مسائل باید گنجانده شود.

مدیرعامل سابق باشگاه استقلال به واسطه های داخلی توصیه کرد فعالیت خود را محدود به لیگ های داخلی نکنند و در ترانسفرهای بین المللی نیز به کمک باشگاه ها بیایند.

بی ثباتی مدیران؛ عامل نقل و انتقال های نامناسب

فتح الله زاده درباره یکی از مشکلات این عرصه گفت: من 25 سال قبل بازیکنی را ترانسفر کرده ام و اکنون بعد از یک ربع قرن، از من سوال می شود که پول این ترانسفر چه شد؟ خب من در همان زمان این مسائل را روشن کرده ام و دیگر لزومی ندارد که بازهم اشکال تراشی شود.

احمدرضا براتی رئیس کمیته تدوین مقررات فدراسیون فوتبال نیز گفت: یک نقل و انتقال خوب باید نیاز باشگاه را پاسخ دهد و اینگونه نباشد که یک بازیکن فقط به خاطر اسم و رسمش و بدون توجه به نیاز باشگاه جذب شود.

وی افزود: بازیکن جذب شده باید برای باشگاهش ارزش افزوده داشته باشد.

براتی با بیان اینکه طبق تاکید فیفا از این پس به جای واژه ایجنت باید از کلمه واسطه استفاده شود، گفت: در گذشته روندی رخ داد که ذهنیت منفی درباره واسطه ها شکل گرفت و اینچنین تصور شد که افرادی که کار نقل و انتقال بازیکن یا مربی را دارند، سودجو یا مخرب هستند.

بی ثباتی مدیران؛ عامل نقل و انتقال های نامناسب

وی افزود: وقتی یک واسطه فضا را مثبت ببیند و دریابد که با فعالیت شفاف و موثر، می تواند پیشرفت اعتباری و مالی داشته باشد، طبیعی است که تلاش های بیشتری انجام می دهد و بهتر کار می کند.

براتی گفت: فیفا به این دلیل که نمی توانست بر همه واسطه ها نظارت داشته باشد و فقط 35درصد آنها را بطور رسمی شناسایی کرده و مجوز داده بود، از زیر بار مسئولیت شانه خالی کرد و تعامل با این مقوله را بر عهده فدراسیون ها گذاشت و همین امر، باعث لاینحل ماندن موضوع شده است.

وی با تائید سخنان فتح الله زاده، گفت: مدیرعاملی که خود را موقتی و مستاجر بداند و در نظر داشته باشد که در صورت نتیجه نگرفتن برکنار خواهد شد، نگاه درست و دقیقی به مقررات و مناسبات صحیح نخواهد داشت.

براتی تصریح کرد: فساد در نقل و انتقالات اتفاقا در بخش مدیریتی است.

او افزود: وقتی یک مدیر با بودجه ای خارج از جیب خود بخواهد مدیریت کند، طبیعی است که در هزینه کردها دقت نمی کند.

بی ثباتی مدیران؛ عامل نقل و انتقال های نامناسب

مهدی محمودی، کارگزار سابق فوتبال نیز با اشاره به شفاف بودن درآمدها و گردش بالای مالی در کشورهای سطح اول فوتبال اروپا گفت: کل پولی که در یک باشگاه و گاهی یک لیگ ما گردش می کند به اندازه یکی از باشگاه های مطرح اروپایی است و از همین رو نباید عملکرد واسطه های اروپایی را با واسطه های داخلی مقایسه کرد.

وی با اذعان به کیفیت پائین اغلب بازیکنان خارجی منتقل شده به ایران، گفت: وقتی پول کم باشد، طبیعی است که کیفیت بازیکن نیز پائین خواهد بود.

علی فتح الله زاده، مدیرعامل سابق باشگاه استقلال نیز با بیان اینکه وضعیت فعلی فوتبال ما آنچنان درهم و برهم است که نمی توان سهم هرکس در سامان یا نابسامانی ها را مشخص کرد، افزود: وقتی مدیریت ها کوتاه مدت باشد، عملکردها هم چندان موثر نخواهد بود.

وی افزود: در دوره ای بهرام امیری در باشگاه استقلال مدیریت نقل و انتقال بازیکنان را بر عهده داشت و 5 سال در این عرصه فعالیت کرد و بهترین بازیکنان سال های اخیر استقلال در همین دوره جذب شدند.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳°    ۱۰°