مردم، مبنای قدرت امروز ایران هستند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
00:37 - يکشنبه 19 مرداد 1399
کد خبر : ۷۱۷۸۸۹
تاریخ انتشار : شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۳
وزیر امور خارجه در همایش ملی الماس های درخشان گفت: به عنوان خدمتگزاران، موظفیم قدردان مقاومت مردم باشیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

ظریف در سالروز ورود آزادگان به کشور افزود: در دنیای کنونی قدرت تنها توانمندی سیاسی اقتصادی و نظامی نیست بلکه فرهنگ باور و توانمندی ایستادگی عامل و شاخصه بزرگ قدرت است.

ظریف گفت: اگر امروز در زمینه های مختلف اقتصادی و نظامی پیشرفت کرده ایم نه بخاطر حمایت نیروهای خارجی و بهره بردن از تخصص این و آن بلکه به خاطر فشارهای اقتصادی و تحریم های ظالمانه این و آن و در سایه حمایت مردم بدست آمده است.

وی با اشاره به کلام اما خمینی (ره) که فرمودند: «ولی نعمت ما مردم هستند» افزود: به واقع مردم ولی نعمت ما هستند و ما امروز هر چه داریم از مقاومت و ایستادگی همین مردم است. و خانواده های شهدا، ایثارگران، جانبازان و آزادگان عزیز نمونه کاملی از مردمی هستند که بخاطر مقاومت و ایستادگی ولی نعمت ما هستند.


ظریف در ادامه گفت: اگر امریکا امروز با همه ادعایش مبنی بر قدر قدرت بودن در جهان، نمی تواند مقابل مردم ایران مقاومت کند بخاطر همان فرهنگی است که شما در جامعه ایجاد کردید

وی افزود: توسعه علمی، سیاسی و اجتماعی، اقتدار و قدرت نظامی، انسجام مردمی، توانمندی و پیشرفت اقتصادی مهم هستند اما مهم تر از همه وابستگی ما به مردم و فرهنگ ایثار و شهادت مردم است.

 

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۱°    ۳۳°