تقویت توان رزمی و اطلاعاتی نیروی دریایی در جنوب
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
15:13 - سه‌شنبه 14 مرداد 1399
کد خبر : ۷۱۷۸۹۹
تاریخ انتشار : شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۸
یگان جدید رزمی اطلاعاتی به ناوگان جنوب نیروی دریایی ارتش در منطقه دوم دریایی ولایت جاسک ملحق شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
این یگان‌های جدید ناو اطلاعاتی رزمی با توان رهگیری و رصد انواع شناورها، زیردریایی کلاس غدیرمناسب سازی شده برای ماموریت‌های گشتی و عملیاتی، یک فروند یدک کش برای ماموریت‌های پشتیبانی و یک فروند بالگرد AB ۲۱۲ برای افزایش توان رزمی و عمق دهی به ماموریت‌های اطلاعاتی است که به ناوگان جنوب در دریای عمان پیوست.

فرمانده ناوگان مقدم جنوب امیر دریادار تاشک در مراسم الحاق یگان‌های جدید رزمی اطلاعاتی به منطقه دوم دریایی ولایت جاسک گفت: بر اساس وظایف نیروی دریایی ارتش، تقویت یگان‌های رزمی و گسترش سازمان رزم در سواحل مکران در دستور کار قرار گرفته و تقویت این گسترش دفاعی در برنامه ریزی‌های پیش رو طراحی شده است.

فرمانده طرح و برنامه و بودجه نیروی دریایی ارتش هم گفت: الحاق یک فروند زیر دریایی کلاس غدیر، ناو اطلاعاتی رزمی، یدک کش و بالگرد ۲۱۲ AB در چارچوب جابجایی سازمان رزم در مناطق تعریف شده نیروی دریایی است.

امیر دریادار دوم عزیزی افزود: توسعه اطلاعاتی، رزمی، تجهیزاتی و انسانی در منطقه دوم دریایی جاسک راهبرد دفاعی در نیروی دریایی ارتش است.
 

جانشین فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی نیز گفت: حضور امریکا در منطقه غرب آسیا برای دستیابی به کنترل بازار انرژی، با لزوم بی ثباتی در منطقه دنبال می‌شود.

امیر دریادار تورج حسنی مقدم افزود: جمهوری اسلامی ایران با افزایش توان بازدارندگی، رو در روی زیاده خواهی استکبار جهانی ایستاده است.

وی گفت: هویت ایرانی با خصوصیات اسلامی موجب دشمنی امریکا است و ملت ما زور گویی‌های امریکا را برنمی تابد.

جانشین فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی گفت: باید از قران و ائمه اطهار (ع) بهره بگیریم و به وعده‌های قران کریم مبنی بر ناپایداری ظلم ایمان داشته باشیم.

امیر دریادار تورج حسنی مقدم افزود: کنترل تنگه هرمز را نیروی دریایی ارتش و سپاه بر عهده دارند.
وی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی درخصوص بی پاسخ نماندن راهزنی دریایی انگلیس در جبل الطارق گفت: ماموریت پاسخ به این اقدام انگلیس به سپاه پاسداران واگذار شد.

جانشین فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی گفت: سپاه پاسداران نیز نشان داد پای مردم و انقلاب ایستاده است.

امیر دریادار حسنی مقدم افزود: با اضافه شدن سازمان رزم جدید به منطقه دوم نیروی دریایی ارتش در جاسک، قدرت اطلاعاتی و عملیاتی این منطقه برای برهم زدن معادلات دشمن توسعه یافت.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۵°