حمایت استادان بسیجی از رئیس قوه قضائیه

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
18:44 - يکشنبه 17 آذر 1398
سازمان پزشکی قانونی کل کشور: در هفت ماهه سال جاری دو هزار و ۱۸۱ عابر پیاده در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند
کد خبر : ۷۱۷۹۰۷
تاریخ انتشار : شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۶
استاد بسیجی دانشگاه تهران در نامه‌ای به رئیس قوه قضاییه از اقدامات امید آفرین این قوه قدردانی کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
اساتید بسیجی در این نامه، با اعلام حمایت از اقدامات انقلابی آیت الله سید ابراهیم رئیسی که نوید اجرای فرمان ۸ ماده‌ای مقام معظم رهبری در مبارزه با فساد (۱۳۸۰/۲/۱۰) و اجرایی شدن برنامه سند تحول قضایی را در اذهان تداعی می‌کند، آمادگی خود را برای ارائه هرگونه کمک علمی و معنوی در استمرار این حرکت انقلابی اعلام کردند.

۵۰۰ استاد دانشگاه تهران تصریح کردند: بسیج اساتید دانشگاه تهران از اقدامات انقلابی جنابعالی در قوه قضاییه نظیر برخورد با برخی افراد نفوذی و فاسد در حوزه ریاست و برکناری عده‌ای از قضات متخلف و همچنین محاکمه برخی مفسدین دانه درشت و در مقابل انتصاب افراد صالح، انقلابی، جوان و معتقد به صیانت از خون شهدا در برخی مناصب و برخی موضع گیری‌ها و وعده‌ها که امید را به جامعه به ویژه نیرو‌های انقلابی برگردانده، حمایت می‌کند.

در ادامه این نامه آمده است: با توجه به قرار داشتن کشور در یک جنگ تمام عیار اقتصادی، لازم است مجازات ستون پنجم دشمن در یک چنین کارزار همه جانبه‌ای متناسب با بزرگی جرم آنان باشد. بدون شک حکم افرادی که به بیت المال و سرمایه‌های کلان اقتصادی کشور دست اندازی کرده و علاوه بر فساد اقتصادی، مردم را به نظام برآمده از خون صد‌ها هزار شهید بدبین کرده اند، اشد مجازات است؛ همان طور که در جنگ نظامی، با افرادی که از پشت به نیرو‌های خودی حمله کرده و راه را برای ورود دشمن هموار می‌کنند همین گونه رفتار می‌شود و به چوبه دار سپرده می‌شوند، دست اندازی به سرمایه‌های مادی و معنوی نظام در جنگ اقتصادی نیز رفتاری نیست که با برگرداندن اصل مال و جریمه و چند سال حبس، آثار آن مرتفع شود و چنین اختلاس‌هایی علاوه بر ایجاد ناامنی در محیط اقتصادی کشور، مردم را که پشتوانه عظیم این انقلاب اند، نسبت به نظام دلسرد و راه را برای غلبه دشمن هموار می‌کند.

در بخش دیگری از این نامه با اشاره به لزوم برخورد قاطع با صاحب منصبان و آقازاده‌های فاسد آمده است: همان طور که فساد چنین افرادی، به دلیل وابستگی آنان به حکومت، زیانبارتر است و به شدت بر اعتماد عمومی به نظام تاثیر می‌گذارد مقابله و مبارزه قانونی شما با این افراد و گروه‌ها آثار مثبت و اصلاحی مضاعفی را به ارمغان می‌آورد؛ زیرا القای فساد تمامی مسئولین، یکی از محوری‌ترین اهداف دشمن در هجوم نرم افزاری به ایران اسلامی است و فساد برخی صاحب منصبان و آقازاده ها، چنین بستری را برای هجوم دشمن فراهم می‌کند و چه بسا حکمت توصیه مقام معظم رهبری در حکم انتصاب حضرتعالی به عنوان رئیس قوه قضائیه، مبنی بر این که «در برخورد قضایی ملاحظه این و آن را نکنید» همین مطلب باشد.

۵۰۰ استاد بسیجی دانشگاه تهران با بیان اینکه برخورد با عوامل اصلی در مبارزه با فساد اقتصادی، مقدم بر دیگر حلقه‌های فساد است، تصریح کرده اند: همان گونه که در موضوع حیف و میل ۱۸ میلیارد دلار از ذخایر ارزی کشور در اوج جنگ ارزی در نیمه اول سال ۹۷ باید چنین می‌شد. رهبر معظم انقلاب در یک سخنرانی عمومی در این باره فرمودند «همه بیشتر به دنبال آن فردی هستند که ارز یا سکه را گرفته است؛ در حالی که تقصیر عمده متوجه آن فردی است که ارز یا سکه را با بی تدبیری عرضه کرده است» از آنجا که در این مقولات سبب، اقوی از مباشر است، باید با متولیان این قبیل امور در مراکز مختلف برخورد بدون اغماض صورت گیرد.

در بخش دیگری از این نامه تصریح شده است: اقدامات انقلابی شما در اجرای کیفر‌های اسلامی و حدود الهی، اقدامی قانونی و در راستای اهداف اصلی انقلاب است و به تعبیر حضرت امام (ره) از دلایل ضرورت حکومت اسلامی و ولایت فقیه همین اجرای حدود و کیفر‌های اسلامی است. از سوی دیگر انتظار می‌رود در دوره جدید، اقدامات انقلابی از قبیل اجرای کیفر آتش زدن کالا‌های قاچاق طبق فرمان حکومتی مقام معظم رهبری نیز جدی‌تر اجرا شود و همان طور که معظم له فرمودند «در موضوع قاچاق، بنده به مسئولین گفته ام که آقاجان! وقتی شما آن باند قاچاقچی را پیدا می‌کنید و آن جنس کلان قاچاق را که چند هزار تن وزن آن است، وارد کشور می‌کنید، این جنس را جلوی چشم همه آتش بزنید، ضربه بزنید به قاچاقچی، به جنس دارای مشابه داخلی» ازاین رو لازم است این کیفر‌ها بدون هرگونه ملاحظه غیر اسلامی طبق قانون و آیین نامه‌های مربوطه بیشتر اجرا و عملی شود.

اساتید بسجی دانشگاه تهران لزوم اجرای قوانین مقابله با فساد را ضروری دانسته و اظهار کردند: ابلاغ آیین‌نامه اجرایی قانون رسیدگی به دارایی مقامات، مسئولان و کارگزاران جمهوری اسلامی ایران از سوی شما به عنوان رئیس قوه قضاییه که بعد از بیش از ۴۰ ماه پس از لازم الاجرا شدن این قانون ابلاغ شده و طبق آن ۲۸ گروه از مقامات، مسئولان و کارگزاران موظفند حداکثر ظرف ۳ ماه آتی، فهرست دارایی‌های خود، همسر و فرزندان‌شان را به قوه قضاییه اعلام کنند مورد حمایت و مطالبه استادان بسیجی دانشگاه تهران و شایسته تقدیر است.

این نامه افزوده است: پیشگیری و مقابله با فساد در مسئولین قوای مختلف بالاخص نمایندگان مجلس شورای اسلامی که در نهمین گروه مذکور در آئین نامه صریحا ذکر شده اند از اقدامات انقلابی حضرتعالی است که اگر تا انتها اجرایی شود از نقاط درخشان و بی بدیل دوران ریاست شماست؛ زیرا یکی از بزرگترین خطراتی که کشور را تهدید می‌کند ورود فساد به مجلس و نهاد قانونگذار است. مجلسی که دولت تعیین می‌کند، بودجه کشور را تصویب می‌کند و بالاخره، ناظر به همه دستگاه‌ها است. بدون تردید، مجلسی با این همه اختیارات، اگر دچار فساد شود، کشور را فاسد خواهد کرد. اگر در بین نمایندگان، افرادی ولو اندک وجود داشته باشند که سرمایه آن‌ها بعد از پایان دوره نمایندگی، قابل مقایسه با شروع دوره نباشد، برخورد با چنین افرادی باعث خوش بینی مردم به نظام می‌شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳°    ۱۰°