کارشناسان: دلار 7 هزار تومان می شود
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
02:20 - پنجشنبه 23 مرداد 1399
کد خبر : ۷۱۷۹۱۳
تاریخ انتشار : شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۳
در صورت حل مسائل سیاسی
کارشناسان معتقدند قیمت واقعی ارز (دلار) در اقتصاد ایران حدود 7 هزار تومان و کمتر از آن است و به محض حل مسائل سیاسی و فروکش کردن جو روانی فعلی قیمت ارزها به شدت کاهش خواهد یافت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 سید حسین مرعشیان، کارشناس اقتصادی گفت: قیمت ارز در اقتصاد ایران متاثر از جنگ روانی دشمن و مسائل سیاسی یکباره افزایش یافت و این افزایش با واقعیت‌های اقتصاد ایران تطابق ندارد.
این کارشناس با اشاره به آثار مثبت کنترل نقدینگی افزود: به شرط مدیریت درست و به محض حل و فصل مسائل سیاسی و آرام شدن فضا، قیمت ارز (دلار) به ۷ هزار تومان و کمتر از آن سقوط خواهد کرد.
مرعشیان با اشاره به افزایش قیمت مسکن ناشی از تحولات بازار ارز و طلا نیز گفت: نرخ مسکن کاملا کاذب است و سقوط ۱۰۰ درصدی حباب آن دور از انتظار نیست.
او با اشاره به افزایش تولید و عرضه مسکن در کنار سیر نزولی قیمت ها افزود: خریداران و مصرف کنندگان مسکن اگر اندکی صبر کنند به زودی خواهند دید که سوداگران مجبور خواهند شد خانه‌های خالی و احتکار شده خود را به نصف قیمت کنونی عرضه کنند و بازار مسکن از این تب و تاب بی علت خارج خواهد شد.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک: تب مسکن فروکش کرد
تب افزایش قیمت مسکن در کشور فروکش کرده و در بیشتر مناطق قیمت‌ها نزولی شده است.

مصطفی قلی خسروی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداو سیما گفت: در سال ۹۱ هم زمان با افزایش قیمت ارز در کشور قیمت مسکن نیز افزایش ناگهانی پیدا کرد که بعد از پایین آمدن قیمت ارز، دوباره روند نزولی را طی کرد و در سال ۹۷ که قیمت مسکن داشت به ثبات می‌رسید دوباره با افزایش نرخ ارز، قیمت مسکن افزایش سه برابری را تجربه کرد و امروز بعد از یک افزایش ناگهانی قیمت در بازارمسکن شاهد کاهش قیمت‌ها هستیم.

وی ادامه داد: قیمت مسکن در شهر تهران در همه مناطق از یک میلیون تومان تا ۳ میلیون تومان و بیشتر، بنا به موقعیت واحد مسکونی کاهش داشته است.
آقای قلی خسروی تصریح کرد: این روند کاهشی قیمت مسکن ادامه دار خواهد بود و حتی با هرگونه اقدام دولت دربخش مسکن نیز قیمت‌ها کاهش می‌یابد.
وی ادامه داد: از ۹۷.۱.۱ تا ۹۷.۵.۲۲ تعداد کل قرارد‌های کشور ۵۸۰ هزارو ۳۲۸ فقره بوده که از این تعداد ۳۰۸ هزارو ۲۴۸ عدد مبایعه نامه و ۲۶۵ هزارو ۶۹۵ فقره اجاره نامه است در مدت مشابه نیز از تاریخ ۹۸.۱.۱ تا ۹۸.۵.۲۲ تعداد کل قرارداد‌های کشور ۴۷۳ هزارو ۷۳۸ فقره اجاره نامه و تعداد ۲۳۱ هزارو ۵۰۱ عدد مبایعه نامه و ۲۳۹ هزارو ۱۸۴ عدد اجاره نامه به ثبت رسیده است.
رئیس اتحادیه مشاوران املاک تاکید کرد: در کل کشور ۱۸ درصد تعداد معاملات، ۲۵ درصد تعداد مبایعه نامه و ۱۰ درصد تعداد اجاره نامه‌ها نسبت به مدت مشابه کاهش داشته است.
وی بیان کرد: در شهر تهران از تاریخ ۹۷.۱.۱ تا ۹۷.۵.۲۲ تعداد کل قرارداد‌ها ۱۵۹ هزار و ۹۸۸ عدد بود که از این تعداد ۷۹ هزار و ۴۸ عدد مبایعه نامه ۷۹ هزارو ۷۳۷ عدد اجاره نامه به ثبت رسیده است؛ که در مدت مشابه امسال از تاریخ ۹۸.۱.۱ تا ۹۸.۵.۲۲ تعداد کل معاملات شهر تهران ۱ هزار و ۹۶۵ عدد و تعداد ۲۶ هزار و ۵۶۳ عدد مبایعه نامه و ۶۴ هزار و ۶۹۷ عدد آن اجاره است که شاهد کاهش ۳۶ درصدی در کل معاملات و ۵۴ درصدی در خرید و فروش و ۱۹ درصدی معاملات اجاره هستیم.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۸°