دوقطبی کردن جامعه از اقدامات دشمنان است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
04:05 - پنجشنبه 13 آذر 1399
کد خبر : ۷۱۷۹۲۹
تاریخ انتشار : شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۵
وزیر اطلاعات دو قطبی کردن جامعه را از اقدامات دشمنان دانست و گفت: توسعه چتر اطلاعاتی و رصد و اشراف اطلاعاتی و حفظ و صیانت از اساتید، دانشجویان و نخبگان برابر نفوذ دشمنان از جمله فعالیت های ضروری مجموعه‌های حراست دانشگاه هاست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
حجت الاسلام سید محمود علوی امروز شنبه در گردهمایی مدیران حراست دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری در دانشگاه علامه طباطبایی، به فعالیت حراست‌ها اشاره کرد و افزود: این مسئولیت با ظرافت، در معرض عوارضی است که انسان را دچار فراز و نشیب‌های سختی می‌کند.

علوی فعالیت حراست‌ها در مراکز علمی را با توجه به ضرورت وجود آرامش، در کنار امنیت دانست وگفت: در میان عناصر علمی اقدامات حراستی ظرافت خاصی دارد و باید بستر‌های جرم و خلاف را با تدبیر به حداقل برسانند و به جای مچ گیری، دست گیری کنند.

وی اقدامات حراست‌ها را به منزله نقش اورژانس توصیف و خاطر نشان کرد: در کنار اطلاع رسانی موارد به دستگاه اطلاعاتی باید تدابیر لازم را برای رفع مسائل جزئی بیندیشند.

وزیر اطلاعات گرامیداشت جامعه علمی و حفظ کرامت آنان را وظیفه نخست مجموعه‌های حراست دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها دانست و تاکید کرد: نه تنها این قشر از جامعه بلکه باید برای همه افراد جامعه حتی افراد پایین دست نیز کرامت و حرمت قائل شد.
 
مردم باید احساس کنند که در تأمین امنیت مشارکت دارند

علوی گفت: بر اساس آموزه‌های اسلامی همه چیز حتی کعبه، قرآن کریم، پیامبر، نظام رهبری و حکومت برای مردم است و زیرمجموعه حکومت اسلامی نیز باید در خدمت مردم باشند و اقدامات حراستی و اطلاعاتی باید با مردم، برای مردم، به نفع مصالح و امنیت مردم و از خود مردم باشد.

او افزود: مردم باید به گونه‌ای احساس کنند که در تأمین امنیت مشارکت کنند و در این فضای غیر امنیتی خلاقیت، نوآوری و ابداعات شکوفه خواهد زد.

علوی گفت: اگر بخواهیم به کشور خدمت کنیم باید به گونه‌ای تدبیر کنیم که فضا‌های علمی باز و مملو از آرامش و امنیت باشد چرا که در این شرایط افراد دچار عقده نمی‌شوند و جهت گیری مخرب پیدا نمی‌کنند.

وی با بیان این که رفتار‌هایی موجب ایجاد عقده حقارت می‌شود، ادامه داد: مصونیت جامعه مستلزم حفظ کرامت انسان‌هاست و در این صورت شاهد فراز مغز‌ها نخواهیم بود.

نبود امنیت فیزیکی به جامعه لطمه می‌زند

علوی افزود: باید برای جامعه بستر ساز امنیت و آرامش باشیم و از دشمنان و بدخواهان سلب آرامش کنیم و با منافقان و تروریست‌ها با قاطعیت برخورد کنیم چرا که نبود امنیت فیزیکی نیز به جامعه لطمه می‌زند.

وزیر اطلاعات ادامه داد: پیوند حاکمیت و مردم موجب تقویت نظام و خنثی سازی توطئه‌ها و طمع دشمنان خواهد شد.

طوزی باشیم که مردم از شنیدن اسم وزارت اطلاعات احساس امنیت و آرامش کنند

علوی با اشاره به این که آرامش جامعه حتی موجب ارتقاء فرهنگ دینی می‌شود، خاطرنشان کرد: باید به گونه‌ای عمل کنیم که مایه آرامش دل‌ها باشیم و مردم از شنیدن اسم وزارت اطلاعات احساس امنیت و آرامش و دشمنان احساس خطر و واهمه کنند.

وی در بخش دیگری از سخنانش به دشمنی‌های آمریکا علیه کشورمان اشاره کرد و افزود: در شرایط کنونی و فشار اقتصادی مردم بیش از گذشته با حکومت و نظام اسلامی همراهی می‌کنند و مسئولان نظام نیز پشت سر رهبری معظم انقلاب اسلامی هستند.
علوی با بیان این که باید با مردم با لطف و محبت برخورد و از درنده خویی پرهیز کرد، گفت: اسلام در کرسی تحقیق حق است و دیگران را باطل می‌داند، اما در کرسی حکومت عدالت، معیشت، امنیت و حرمت را به طور یکسان برای آحاد جامعه می‌داند.

وزیر اطلاعات افزود: اسلام دین انتقام گیری و ایجاد فشار بر مردم نیست و دوست داریم دانشگاه‌ها که فرهنگ استکبار ستیزی بر آن حاکم بود باشد و حاکمیت این فرهنگ با دیکته کردن و تحمیل امکان پذیر نیست بلکه باید با استدلال توأم با محبت ایجاد شود و مجموعه‌های حراست می‌توانند در این زمینه همراهی موثری داشته باشند.

دانشجویان فرصت برای نظام هستند

علوی اکثریت دانشجویان و جامعه علمی را همراه و همدل نظام اسلامی دانست و گفت: دانشجویان فرصت برای نظام هستند و باید هوشیارانه جلوی نفوذ دشمنان را برای تبدیل ظرفیت دانشجویان به تهدید علیه نظام بگیریم.

دو قطبی کردن جامعه از اقدامات دشمنان است

وزیر اطلاعات دو قطبی کردن جامعه را یکی از اقدامات دشمنان اعلام کرد و گفت: توسعه چتر اطلاعاتی و رصد و اشراف اطلاعاتی و حفظ و صیانت از اساتید، دانشجویان و نخبگان در برابر نفوذ دشمنان از جمله اقدامات ضروری مجموعه‌های حراست دانشگاه هاست.

در تایید صلاحیت‌ها باید سخنان افراد را شنید

علوی در بخش دیگری از سخنانش به مسئله تایید صلاحیت‌ها اشاره کرد و افزود: در بررسی و رسیدگی به تایید صلاحیت‌ها باید سخنان افراد را شنید و استناد تنها به گزارشات منابع راهگشا نیست و در معرض تردید است.

در اقدامات حرفه‌ای ذره‌ای این جناح بندی‌ها را دخالت نمی‌دهیم

او گفت: امیال سیاسی و جناحی نباید در تصمیم گیری‌ها تأثیرگذار باشد و استقلال اقدامات اطلاعاتی به منزله نفی اصولگرایان یا اصلاح طلبان نیست بلکه باید در کنار احترام به همه جریانات سیاسی در اقدامات حرفه‌ای ذره‌ای این جناح بندی‌ها را دخالت نمی‌دهیم و به نفع یا علیه کسی اقدام نمی‌کنیم.

وزیر اطلاعات با اشاره به این که مشارکت حداکثری مردم در انتخابات موجب تودهنی زدن به ترامپ و هیئت حاکمه آمریکا می‌شود، گفت: باید از دو قطبی شدن فضای دانشگاه‌ها در دوران انتخابات و موج سواری دشمنان جلوگیری کرد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۷°    ۱۱°