راه اندازی دو ایستگاه مترو در تهران

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
01:42 - جمعه 02 اسفند 1398
کد خبر : ۷۱۷۹۵۳
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۲
همزمان با عید غدیر خم؛
مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو) گفت: ایستگاه‌های بسیج و میدان محمدیه، فردا دوشنبه (۲۸ مرداد ماه) همزمان با شب عید غدیر مسافر گیری می‌کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 علی امام در مورد زمان افتتاح رسمی ایستگاه‌های محمدیه و بسیج در خط ۷ مترو، گفت: این دو ایستگاه در تاریخ ۴ شهریور با حضور مسئولان و مدیران شهری به‌طور رسمی افتتاح خواهد شد.
امام با اشاره به اینکه تمام موارد ایمنی برای افتتاح و بهره‌برداری از بخش شرقی خط ۷ به‌طول هشت و نیم کیلومتر مهیاست، تصریح کرد: بخش ساختمانی و تجهیزاتی مورد نیاز برای بهره‌برداری این دو ایستگاه به پایان رسیده است.
وی افزود: ۴ رام قطار جدید که در داخل کشور مونتاژ شده نیز به‌همراه این دو ایستگاه به‌زودی به بهره‌برداری می‌رسد.
امام با اشاره به اینکه خط هفت ایستگاه تقاطعی میدان محمدیه واقع در منطقه ۱۲ تهران از فردا وارد مدار بهره‌برداری می‌شود، گفت: ایستگاه بسیج واقع در منطقه ۱۴ تهران نیز دارای دو ورودی است که در تقاطع بزرگراه شهید محلاتی و بسیج واقع شده و با راه‌اندازی این ایستگاه، شهروندان علاوه بر استفاده از شبکه مترو، به ایستگاه‌های اتوبوس BRT پایانه خاوران دسترسی خواهند داشت.
گفتنی است خط ۷ دارای بیشترین ایستگاه تقاطعی با شبکه مترو تهران است و طراحی و اجرای سامانه تهویه این خط نیز مطابق با استاندارد‌های لازم انجام شده است به‌طوری که نسل جدید سامانه ایرواشر نخستین بار در هواساز‌های ایستگاه متروی میدان محمدیه نصب و راه‌اندازی شده است.

این سامانه نسبت به‌نوع سنتی آن بیش از ۷۰ درصد؛ مصرف آب و هزینه‌های بهره‌برداری را کاهش می‌دهد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲°    ۱۳°