تقدیم استوارنامه سفرای جدید 4 کشور به رئیس جمهور

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
04:22 - شنبه 10 اسفند 1398
کد خبر : ۷۱۷۹۶۶
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۲
رئیس جمهور پس از دریافت استوارنامه سفیران جدید افغانستان، ایتالیا ، بولیوی و بنگلادش، توسعه روابط در همه زمینه‌ها را با این کشورها خواستار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

سفرای جدید  4 کشور امروز (یکشنبه) استوارنامه های خود را به رئیس جمهور تقدیم کردند.

رئیس جمهوری اسلامی ایران هنگام دریافت استوارنامه سفیر جدید دولت چند ملیتی بولیوی در تهران، بر توسعه روابط با بولیوی در همه زمینه ها تاکید کرد و گفت: منطقه ما و آمریکای لاتین همواره با مشکلاتی مواجه بوده اند که ریشه این مشکلات را از یک جا می دانیم که آن مداخله و سودجویی قدرت‌های بزرگ است.

آقای روحانی هنگام دریافت استوارنامه سفیر جدید بنگلادش در تهران، با بیان اینکه روابط کشورمان با بنگلادش به عنوان یک کشور بزرگ اسلامی همواره دوستانه بوده است، ابراز امیدواری کرد که روابط دو کشور در همه زمینه های دوجانبه و بین المللی همچنان نزدیک و صمیمانه ادامه یابد.

رئیس جمهور پس از دریافت استوارنامه «عبدالغفور لیوال» سفیر جدید جمهوری اسلامی افغانستان، نیز گفت: تهران از حاکمیت ملی و اتحاد و یکپارچگی افغانستان حمایت می‌کند و برای کمک به ایجاد امنیت پایدار، استحکام صلح و انسجام ملی در این کشور همواره آمادگی دارد.


رئیس جمهور روابط جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ایتالیا را تاریخی و دوستانه توصیف کرد و گفت: اراده جمهوری اسلامی ایران مثل همیشه وجود روابط بسیار نزدیک و صمیمانه با ایتالیا بوده و تلاش برای تقویت هر چه بیشتر روابط اقتصادی را به نفع دو ملت می‌دانیم.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۵°