راه اندازی نسخه آزمایشی سامانه اشتغال ایرانیان

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
05:35 - چهارشنبه 01 آبان 1398
معاون نمایندگی ایران در سازمان ملل درباره سوء استفاده از شبکه‌های اجتماعی برای دخالت در امور داخلی کشورها هشدار داد نيروهاي عراقي تلاش شماري از اعضاي باقي مانده داعش را براي حمله به ميدان نفتي علاس در شرق استان صلاح الدين ناكام گذاشتند رئيس‌جمهور فرانسه تلفني با همتای روس خود درباره تحولات شمال شرق سوريه گفتگو کرد فاکس نیوز: ۱۰۰ خودروی زرهی آمریکا پس از ترک شمال شرق سوریه وارد عراق شدند القدس العربی: هدف اصلی آمریکا از ابقای شماری از نظامیانش در سوریه، حمایت از اسرائیل است نيروهاي خليفه حفتر مواضع نظاميان دولت وفاق ملی را در شرق طرابلس بمباران كردند دادستان کل نظامی دولت وفاق ملی لیبی حکم بازداشت خلیفه حفتر را به اتهام قتل و ربودن غیرنظامیان صادر کرد در حمله مسلحانه طالبان به ولایت قندوز در شمال افغانستان ۱۸ پلیس کشته شدند هزاران سودانی با تظاهرات در شهرهای مختلف، انحلال حزب حاکم عمر البشیر، رئیس جمهور سابق را خواستار شدند مراسم تاج گذاری «ناروهیتو» امپراتور جدید ژاپن در توکیو برگزار شد
کد خبر : ۷۱۸۰۲۱
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۶
رئیس دبیرخانه شورای عالی اشتغال از راه اندازی نسخه آزمایشی سامانه اشتغال ایرانیان طی ۲۰ روز آینده خبر داد و گفت: این نسخه اکنون در حال بارگیری است و اتصال بین نیروی کار متخصص و کارفرما با راه اندازی این سامانه محقق می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

محمد اسکندری در گفتگوی ۱۸:۳۰ درباره "نقش سامانه ناظر بر برنامه‌های اشتغال در ایجاد بانک اطلاعاتی کشور" با بیان اینکه سامانه اشتغال ایرانیان سه هدف اصلی را دنبال می‌کند، گفت: این بانک شامل؛ بانک اطلاعات مشاغل، ایجاد پایگاه اطلاعات نیروی کار (از ۱۶ تا ۶۵ سال) و ایجاد پایگاه جامعی از کارفرمایانی که نیروی کار نیاز دارند، خواهد بود.

او گفت: با پیاده سازی این بانک، بین عرضه و تقاضا برای اشتغال، تعادل ایجاد می‌شود.


رئیس دبیرخانه شورای عالی اشتغال ادامه داد: افرادی که مشاغلشان جایی ثبت نشده و حوزه تاریک حوزه کار هستند؛ در تصمیم گیری، سیاست گذاری و برنامه ریزی برای اشتغال، نادیده گرفته می شوند؛ که با فعالیت کامل سامانه، انتظار می‌رود این بخش شفاف شود.

اسکندری افزود: اتصال بین نیروی کار متخصص و کارفرما با راه اندازی این سامانه محقق می‌شود و این اطلاعات در اختیار عموم قرار می گیرد.

او سپس از راه اندازی نسخه آزمایشی  سامانه اشتغال ایرانیان طی ۲۰ روز آینده خبر داد و گفت: این نسخه اکنون در حال بارگیری و دارای ظرفیت های مختلفی است.

18:30

او با بیان اینکه سامانه اشتغال ایرانیان قابلیت خود اظهاری دارد، افزود: وقتی با طیفی از مشاغل غیر رسمی مواجهیم، نباید توقع داشته باشیم که از همان ابتدا همه زوایا برای ما معلوم شود؛ بلکه ممکن است گام به گام به جلو برویم و به اهداف برسیم.

اسکندری با تاکید بر اینکه افراد از همان ابتدای ورود به سامانه، غربالگری و اعتبار سنجی می‌شوند، افزود: در بسیاری موارد، اتصالی که برخی مراکز بین کارفرما و کارجو  می کنند، اثربخش نیست؛ اما ما به دنبال راه اندازی پایگاهی اثزبخش  در این حوزه هستیم.


او گفت: حوزه صیانت از اشتغال چندوجهی و بسیار پیچیده است؛ بنابراین در این سامانه مواردی، چون میزان تحصیلات، مهارت، شرایط احراز، سمت‌های فعلی و گذشته، گواهینامه، سوابق، میزان رضایتمندی کارفرمایان مواردی است که باید بررسی تا اتصال میان عرضه و تقاضا برقرار شود.

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۱°    ۱۸°