راه اندازی نسخه آزمایشی سامانه اشتغال ایرانیان

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
15:39 - يکشنبه 11 خرداد 1399
کد خبر : ۷۱۸۰۲۱
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۶
رئیس دبیرخانه شورای عالی اشتغال از راه اندازی نسخه آزمایشی سامانه اشتغال ایرانیان طی ۲۰ روز آینده خبر داد و گفت: این نسخه اکنون در حال بارگیری است و اتصال بین نیروی کار متخصص و کارفرما با راه اندازی این سامانه محقق می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

محمد اسکندری در گفتگوی ۱۸:۳۰ درباره "نقش سامانه ناظر بر برنامه‌های اشتغال در ایجاد بانک اطلاعاتی کشور" با بیان اینکه سامانه اشتغال ایرانیان سه هدف اصلی را دنبال می‌کند، گفت: این بانک شامل؛ بانک اطلاعات مشاغل، ایجاد پایگاه اطلاعات نیروی کار (از ۱۶ تا ۶۵ سال) و ایجاد پایگاه جامعی از کارفرمایانی که نیروی کار نیاز دارند، خواهد بود.

او گفت: با پیاده سازی این بانک، بین عرضه و تقاضا برای اشتغال، تعادل ایجاد می‌شود.


رئیس دبیرخانه شورای عالی اشتغال ادامه داد: افرادی که مشاغلشان جایی ثبت نشده و حوزه تاریک حوزه کار هستند؛ در تصمیم گیری، سیاست گذاری و برنامه ریزی برای اشتغال، نادیده گرفته می شوند؛ که با فعالیت کامل سامانه، انتظار می‌رود این بخش شفاف شود.

اسکندری افزود: اتصال بین نیروی کار متخصص و کارفرما با راه اندازی این سامانه محقق می‌شود و این اطلاعات در اختیار عموم قرار می گیرد.

او سپس از راه اندازی نسخه آزمایشی  سامانه اشتغال ایرانیان طی ۲۰ روز آینده خبر داد و گفت: این نسخه اکنون در حال بارگیری و دارای ظرفیت های مختلفی است.

18:30

او با بیان اینکه سامانه اشتغال ایرانیان قابلیت خود اظهاری دارد، افزود: وقتی با طیفی از مشاغل غیر رسمی مواجهیم، نباید توقع داشته باشیم که از همان ابتدا همه زوایا برای ما معلوم شود؛ بلکه ممکن است گام به گام به جلو برویم و به اهداف برسیم.

اسکندری با تاکید بر اینکه افراد از همان ابتدای ورود به سامانه، غربالگری و اعتبار سنجی می‌شوند، افزود: در بسیاری موارد، اتصالی که برخی مراکز بین کارفرما و کارجو  می کنند، اثربخش نیست؛ اما ما به دنبال راه اندازی پایگاهی اثزبخش  در این حوزه هستیم.


او گفت: حوزه صیانت از اشتغال چندوجهی و بسیار پیچیده است؛ بنابراین در این سامانه مواردی، چون میزان تحصیلات، مهارت، شرایط احراز، سمت‌های فعلی و گذشته، گواهینامه، سوابق، میزان رضایتمندی کارفرمایان مواردی است که باید بررسی تا اتصال میان عرضه و تقاضا برقرار شود.

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۵°    ۳۶°