رصد رسانه‌های مجازی با تشکیل کمیته ویژه
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
19:20 - دوشنبه 13 مرداد 1399
کد خبر : ۷۱۸۰۲۵
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۴
وزیر کشور در نشست ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور از تشکیل کارگروهی برای بررسی فعالیت رسانه‌های مجازی خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور درباره سی و سومین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی افزود: در این جلسه مقرر شد تا کمیته‌ای تشکیل و در آن رسانه‌های مجازی به صورت دقیق بررسی شود تا بتوانیم شاهد ساماندهی مناسب رسانه‌های مجازی باشیم.
 
او گفت: برخی از رسانه‌های مجازی دارای مجوز نیستند و وزارت ارشاد زمانی را اعلام کرده تا این رسانه‌ها مجوزشان را دریافت کنند و پس از مهلت اعلام شده، رسانه‌های مجازی که مجوز از وزارت ارشاد را نداشته باشند، برخورد خواهیم کرد.

وزیر کشور ادامه داد: امروز که سی و سومین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی را برگزار می‌کنیم، تقریباً سالگرد جلسه هم به شمار می‌رود. مجموعه اقداماتی که صورت گرفته است، سیاست‌گذاری‌ها و برنامه‌ریزی‌ها، اقدامات پیشگیرانه و برخورد‌های صورت گرفته نشان از سیاست‌های موفقیت آمیز است.

وی افزود: در این جلسات، سی موضوع همچون ارز، مسکن، موبایل، کاغذ، اتومبیل و کالا‌های انباشته شده گزارش گیری و پیگیری شده است.

رحمانی فضلی ادامه داد: امروز عمده‌ترین مسئله مان، نگرانی افکار عمومی از فعالیت‌های فضای تبلیغات رسانه‌ای است که به نوعی اتهام‌زنی می‌کنند یا به پخش شایعات دروغ پردازی می‌پردازند.

وزیر کشور تاکید کرد: قوه قضائیه با فساد و رانت خواری برخورد می کند و نگرانی‌های امروز ما از نظام تبلیغات و اطلاع رسانی آن به افکار عمومی است که باید تبلیغات مقوم افکار عمومی باشد و مردم بدانند که با فساد برخورد می‌شود، اگر نوع تبلیغات مدیریت نشود، عکس ماجرا را شاهد خواهیم بود، به ویژه شبکه‌ها و رسانه‌های خارجی که به تهمت زنی می‌پردازند.

وی گفت: کمیته قرار گرفته تا پس از بررسی، دستورالعملی را برای این موضوع قرار دهد.

رحمانی فضلی با اشاره به پخش آگهی‌های اقتصادی و دعوت به سرمایه گذاری در شبکه‌های معاند، گفت: این موضوع در جلسه مورد بررسی قرار گرفت و مصوبه‌ای که قبل از شورای امنیت ملی داشت آن مصوبه به صورت جدی پیگیری خواهد شد، یعنی دادن اطلاعیه آگهی دعوت به سرمایه‌گذاری یا بورسیه دانشجویان خلاف مقررات است و کسانی که بی اطلاع هستند باید بدانند که این‌ها خلاف مقررات بوده و به صورت جدی با آن‌ها برخورد خواهیم کرد.

وزیر کشور بیان کرد: عمده موضوعات مطرح شده در جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیعات اقتصادی، پیگیری و در حال اجراست و همکاری همه حوزه‌های رسانه‌ای و واحد‌های تولیدی اقتصادی را شاهد هستیم تا این بخش‌ها در فضای آرام قرار بگیرند. امیدواریم با پیگیری دقیق مباحث اقتصادی امید را در دل‌های مردم ایجاد کنیم.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۶°    ۳۸°