عملکردها و مشکلات در مناطق سیل‌زده

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:21 - جمعه 09 خرداد 1399
کد خبر : ۷۱۸۰۶۳
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۶
معاون بنیاد مسکن با اشاره به تصویب مرحله دوم تسهیلات گفت: تا پایان شهریور بازسازی تمام منازل تعمیری به پایان می رسد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 معاون بنیاد مسکن در گفتگو با برنامه "پیگیری" از اتمام پایان پرداخت مرحله اول تسهیلات بانکی برای بیش از 80 هزار واحد خبر داد و گفت: برای تمام منابع پیش بینی شده عقد قرار داد انجام شده است.

عزیزالله مهدیان از تصویب مرحله دوم تسهیلات خبر داد و گفت: در مرحله دوم پرداخت تسهیلات 2 هزار 400 میلیارد تومان برای بخش مسکن تصویب شده است.

او افزود: برای همه مناطق خسارت دیده ناشی از سیل کمک ها تامین شده است. 

مهدیان درباره منازل تعمیری گفت: تا پایان شهریور تعیین تکلیف می شوند. در مرحله اول حدود 40 هزار واحد 15 میلیون تومان تسهیلات برای تعمیر دریافت کرده اند. هزینه های تعمیر کمتر از ساختن کل خانه است. بیش از 70 هزار واحد عقد قرار داد کرده اند.

عملکردها و مشکلات در مناطق سیل‌زده

عزیزالله مهدیان معاون بنیاد مسکن افزود: استان گلستان از استان های پیشرو در تحویل واحدهای احداثی قبل از شروع فصل سرما  است.

استاندار گلستان در ارتباط تصویری با شبکه خبر گفت: تقریبا از 7 هزار 300 واحد احداثی که سهمیه استان گلستان بود 75 درصد برای گرفتن تسهیلات به بانک ها معرفی شده اند.

هادی حق‌شناس با اعلام آمار اقدامات انجام شده در ساخت و ساز و بازسازی مناطق سیل زده استان گلستان افزود: در هفته آینده حدود 200 واحد به بهره برداری خواهد رسید و به مرور از اواخر شهریور ماه سرعت تحویل واحد های ساخته شده بیشتر خواهد شد.

عملکردها و مشکلات در مناطق سیل‌زده

 حق‌شناس با بیان اینکه در بخش زیادی از شهرستان ها و روستاها زمین به ساکنان تحویل داده شده است، گفت: 4 هزار و 300 واحدهای احداثی در چهار شهرستان آقلا، گمیشان، آزاد شهر و گنبد بوده است.

او افزود: تا دو هفته آینده مشکلات زمین مرتفع خواهد شد. تعدادی از ساکنان بعلت مشکلات مالی به دنبال پروانه ساخت نیامده اند. در روستاها 26 میلیون تومان بلاعوض پرداخت شده است که جدایی وام کم بهره 40 میلیون تومانی است.

استاندار گلستان افزود: 10 هزار 300 واحد تعمیراتی به اتمام رسیده است و بیش از 80 درصد واحد های احداثی در استان گلستان تا پایان آذرماه 98 به پایان خواهد رسید.

حق‌شناس در بخش دیگری به بازسازی مراکز تولیدی و صنعتی اشاره کرد و گفت: از 135 واحد بنگاههای صنعتی تنها 5 واحد به چرخه تولید بازنگشته اند.

عملکردها و مشکلات در مناطق سیل‌زده

 مدیرکل مدیریت بحران استانداری لرستان با بیان اینکه 570 میلیارد تومان تسهیلات در مناطق سیل زده پرداخت شده است، گفت: 35 هزار و 268 واحد در سطح استان تاکنون برای دریافت تسهیلات بانکی به بانک معرفی شده اند.

غلامرضا آقامیرزایی با اشاره به تامین زمین روستای "بابازید" افزود: خرید زمین برای جابجایی روستا و محل سکونت مردم انجام شده است.

آقامیرزایی افزود: تاکنون 108 میلیارد تومان کمک بلاعوض به بیش از 24 هزار و 800 نفر پرداخت شده است.

عملکردها و مشکلات در مناطق سیل‌زده

 معاون عمرانی استاندار خوزستان دیگر مهمان "پیگیری" گفت: گرما و افزایش دما عامل کندی در روند بازسازی مناطق سیل زده استان است.

فاضل عبیات با بیان اینکه در استان کمبود کارگر و گروههای بازسازی نتوانسته است مانع از پیشرفت کار شود گفت: مشکل ما در محدودیت های بتن ریزی است.

عبیات با اشاره به رایگان بودن سیمان و میلگرد برای روستائیان گفت: خرابی جاده ها و گرانی مصالح ساختمانی در روند ساخت منازل تاثیر گذار بوده است اما تلاش ها یرای حل مشکلات ادامه دارد.

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۲°    ۳۵°