شیراز بزرگترین مرکز پیوند زنده به زنده در خاورمیانه

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
05:45 - چهارشنبه 13 فروردين 1399
کد خبر : ۷۱۸۰۹۶
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۹
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز از بخش پیوند اعضای این دانشگاه به عنوان بزرگترین مرکز پیوند زنده به زنده در خاورمیانه یاد کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در حاشیه برگزاری جشن 10 هزارمین جراحی پیوند اعضای در بیمارستان بوعلی سینای شیراز گفت: توانمندی‌های دانشگاه علوم پزشکی شیراز در جراحی‌های پیوند اعضا موجب انتقال این دانش به دیگر کشور‌ها شده است.
 
علی بهادر گفت: با وجود زیرساخت‌های مناسب در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز از گذشته، این امر توانست دانشگاه علوم پزشکی شیراز را به عنوان یک دانشگاه برتر در کشور معرفی کند و با وجود اساتید زبردست، در برخی عرصه‌ها در دنیا نام آور باشد.

بهادر از بخش پیوند اعضای شیراز به عنوان یک بخش پزشکی بین المللی یاد کرد که با تربیت دانشجویان این حوزه، دانش پیوند اعضا را به دیگر کشور‌ها انتقال داده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به انجام سالانه بیش از ۶۰۰ جراحی پیوند کبد در شیراز که در صدر دنیا جای گرفته است، این را خدمتی عظیم دانست که نتیجه تلاش و سختکوشی تیم پزشکی است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز از بخش پیوند اعضای این دانشگاه به عنوان بزرگترین مرکز پیوند زنده به زنده در خاورمیانه یاد کرد.
بهادر، تمامی دست اندرکاران فرآیند پیوند اعضا، شامل اهداکنندگان، انتقال دهندگان عضو و اعضای تیم پزشکی را در یک حرکت انسان دوستانه که به نجات بشر می‌انجامد، شریک دانست و تقویت این انگیزه را نیازمند حمایت مسوولان و مردم خواند.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶°    ۱۶°