مزایای درخواست سرویس مدارس از سامانه سپند

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
00:39 - چهارشنبه 18 تير 1399
کد خبر : ۷۱۸۱۰۴
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۲
رئیس اداره انجمن اولیاء و مربیان مدارس وزارت آموزش و پرورش به بیان ویژگی های سامانه سپند برای ثبت درخواست سرویس مدارس پرداخت و گفت: برای ارائه برچسب سرویس مدارس به رانندگان یا شرکت ها، احراز برخی شرایط ضروری است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
محمدرضا ولی زاده در گفتگوی ۱۸:۳۰ با بیان این که ثبت نام متقاضیان سرویس مدارس در سال تحصیلی جدید فقط از طریق سامانه سپند صورت می‌گیرد افزود: پیمانکاران، رانندگان، مدیران مدارس و دانش آموزان باید برای دسترسی آسان تر، اطلاعات خود را در سامانه پایش ناوگان دانش آموزی «سپند» به آدرس www.irtusepand.ir وارد کنند.

او با اشاره به اینکه امسال فرایند تائید مراحل امنیتی و فنی سامانه سپند به لحاظ اهمیت و حساسیت آن به طول انجامید و با تاخیر شروع به کار کرد، افزود: خوشبختانه این تاخیر، در ارائه خدمات حمل و نقل به موقع و بهنگام دانش آموزان اختلالی ایجاد نمی‌کند.

ولی زاده ادامه داد: بر این اساس، از طریق سامانه‌های هوشمند به مدیران مدارس ابلاغ کردیم به والدین اعلام کنند با خود اظهاری فرزندانشان را در سامانه سپند ثبت نام کنند.

او افزود: علاوه بر این، آن دسته از والدینی که تقاضای خود را دستی و سنتی ثبت کرده اند نیز می‌توانند اطلاعات خود را وارد سامانه کنند.

18:30
رئیس اداره انجمن اولیاء و مربیان مدارس وزارت آموزش و پرورش افزود: ورود اطلاعات مدارس تا ۱۰ شهریور به اتمام می‌رسد؛ اما والدین تا پایان شهریور ماه مجاز به ثبت درخواست خود در این سامانه هستند.

همچنین شرکت‌های پیمان کار و رانندگانی که متقاضی ارائه خدمات حمل و نقل به دانش آموزان هستند، تا ۳۱ مرداد ماه می‌توانند در سامانه سپند ثبت نام کنند تا مراحل ثبت شرکت و تائید صلاحیت حرفه ای، جسمی، روانی، رفتاری و اخلاقی رانندگان بررسی شود.

وی با اشاره به تعیین نرخ سرویس‌های ایاب و ذهاب دانش آموزی در سال تحصیلی جدید یادآور شد: افزایش نرخ کرایه سرویس مدارس به صورت میانگین ۲۰ درصد در مقایسه با پارسال در نظر گرفته شده که شهرداری و شورای شهر آن را تعیین و اعلام می‌کنند که در نرخنامه سامانه درج می شود.

مرتضی ضامنی مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری در گفتگوی تلفنی گفت: در فرآیند ساماندهی سپند، ابتدا شرکت‌های متقاضی تیرماه امسال ثبت نام خود را آغاز و حدود هزار و ۴۰۰ شرکت در این سامانه اعلام امادگی کردند که تا کنون ۵۹۶ شرکت در سراسر کشور صلاحیت و مدارکشان به تائید رسیده است.

او گفت: رانندگانی که قصد فعالیت در حوزه سرویس مدارس را دارند با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت در شهر‌های سراسر کشور و در تهران نیز رانندگان متقاضی باید با مراجعه به دفاتر خدماتی تاکسیرانی در سامانه سپند ثبت نام کنند.

او ادامه داد: بعد از اتمام فرآیند ثبت‌نام، اسامی و مشخصات رانندگان به کارتابل شهرداری‌ها ارجاع می‌شود و شهرداری‌های نیز رانندگان واجد شرایط را برای فعالیت در سامانه سپند بررسی و بر اساس نیاز مدارس میزان آن را تعیین می‌کنند، که پس از آن رانندگان مجاز می‌توانند در قالب شرکت‌های مجاز ساماندهی شده و با برچسب سرویس مدارس فعالیت کنند.

او در تشریح ویژگی شرکت‌های واجد شرایط گفت: شرکت‌های حقوقی که در اساسنامه ان‌ها حوزه فعالیتشان حمل و نقل عمومی و سرویس مدارس درج شده باشد و صلاحیت ان‌ها تاییدشده باشد می‌توانند در این قالب فعالیت کنند.

18:30
همچنین خودرو‌هایی که برای سرویس مدارس در نظر گرفته می‌شود باید از نظر تجهیزات و مدارک کامل و دارای برگ معاینه فنی مورد تایید بوده و آرم مخصوص سرویس مدارس نیز بر روی آن نصب شود.

فیض پور افزود: همچنین رانندگان سرویس مدارس باید دارای گواهینامه پایه دو، برگ سوپیشینه و عدم اعتیاد در مرحله اول باشند، سپس سلامت روح، روان و جسم آن‌ها نیز محرز شده باشد.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۴°