جهانگیری: مازندران از قطب‌های مهم حفظ امنیت غذایی کشور است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
21:41 - يکشنبه 28 دی 1399
کد خبر : ۷۱۸۱۱۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۱
معاون اول رئیس جمهوری گفت: مازندران یکی از مهمترین قطب‌های تولید کشور به ویژه در بخش کشاورزی است و بزرگترین سهم را در تولید و حفظ امنیت غذایی کشور دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
اسحاق جهانگیری عصر چهارشنبه در بدو ورود به فرودگاه «دشت ناز» ساری از اهداف سفر خود به استان مازندران گفت و افزود: طرح‌های مختلفی در بخش‌های دولتی و خصوصی برای افتتاح آماده شده است که در این سفر به بهره برداری خواهند رسید.

معاون اول رئیس جمهور اظهار داشت: در مازندران عمده و محور کار؛ کشاورزی، گردشگری و صنعت مرتبط با گردشگری است. برای احداث پتروشیمی در این استان نیز به وزارت نفت ماموریت داده شده تا آنچه در این زمینه قابل انجام است، عملیاتی شود.

جهانگیری همچنین با اشاره به برگزاری نخستین همایش همکاری‌های اقتصادی کشور‌های ساحلی خزر در ترکمنستان که هفته گذشته صورت گرفت، گفت: در این همایش مسائل و همکاری‌های اقتصادی کشور‌های ساحلی خزر در سطح بالای سیاسی مورد بررسی قرار گرفت و امیدوارم مازندران و دیگر استان‌های شمالی کشور بتوانند به مسئولیت‌های سنگین خود در زمینه‌های زیست محیطی، انرژی، حمل و نقل و تجارت در چارچوب همکاری کشور‌های حاشیه خزر به شکل موثر و سازنده عمل کنند.

معاون اول رئیس جمهوری با اشاره به فرارسیدن هفته دولت افزود: این ایام علاوه بر گرامیداشت مقام شهیدان رجایی و باهنر، فرصتی است تا اعضای دولت به استان‌های مختلف سفر کرده و مسائل مختلف استان‌ها مورد بررسی قرار گیرد.
 
او همچنین با اشاره به اینکه دولتمردان امروز دیدار بسیار خوبی با مقام معظم رهبری داشتند، اظهار داشت: در این دیدار این بحث مطرح بود که با وجود اینکه دشمن فکر می‌کرد با تحریم می‌تواند اقتصاد ایران رو با فروپاشی مواجه کند، با تکیه بر ظرفیت‌ها و تولید داخلی قادریم اقتصاد کشور را اداره کنیم.

اسحاق جهانگیری در آستانه هفته دولت در سفر دو روزه به استان مازندران، مرکز بین المللی تجارت برنج ایران را در آمل و ورزشگاه پنج هزار نفری شهدای شهرستان نوشهر با اعتباری افزون بر یک هزار و ۱۶۰ میلیارد ریال به بهره برداری می‌رساند.

در هفته دولت سال جاری افزون بر ۸۸۶ پروژه عمرانی، اقتصادی و خدماتی با ۸۴۵ میلیارد تومان هزینه در مازندران به بهره برداری می‌رسد.
این دومین سفر معاون اول رئیس جمهوری به استان مازندران در کمتر پنج ماهه اخیر است.

جهانگیری اوایل فروردین ماه سال جاری نیز برای بازدید از مناطق سیل‌زده به این استان شمالی کشور سفر کرد.
در یک ماهه اخیر علاوه بر معاون اول رئیس جمهوری، سه معاون دیگر رئیس جمهوری شامل علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایران، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، عیسی کلانتری معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست نیز به مازندران سفر کردند.
 
برچسب ها: جهانگیری ، مازندران
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲°    ۱۱°