پیشرفت‌های صنعت دفاعی در گفتگو با وزیر دفاع

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:08 - شنبه 17 خرداد 1399
کد خبر : ۷۱۸۱۱۵
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۴
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان رشد 2 هزار 300 برابری توان دفاعی کشور گفت: انگیزه، اعتقاد و تلاش جهادی در کنار چالش ها و تنگناهای تحریم باعث شد توان دفاعی کشور رشد روز افزون یابد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
امیر سرتیپ امیر حاتمی در شب ولادت هفتمین ستاره درخشان امامت و ولایت، امام موسی کاظم (ع) در گفتگو با تیتر امشب به جایگاه صنایع دفاعی کشور اشاره کرد و گفت: از دو منظر کمیت و کیفیت می توان جایگاه صنایع دفاعی را در کشور ارزیابی کرد. یکی از طریق آثار و پیامدها رشد صنایع دفاعی در دو موقعیت قبل و بعد از انقلاب چگونه است.
 
او گفت: امروز که در شرایط تهدید و تحریم های جدی روبرو هستیم مرز ها مردم در امنیت خوبی برخوردار هستند که نشان از ارزیابی مثبت صنایع دفاعی کشور است.
پیشرفت‌های صنعت دفاعی در گفتگو با وزیر دفاع
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به ارزیابی های موسسات خارجی با 55 شاخص مختلف، گفت: بعضی از سایت های غربی رتبه و قدرت نظامی ایران نظامی ایران در سال 2018 در بین 136 کشور از رتبه  20 به 13 رسیده است. یعنی 7 رتبه رشد داشته است.
 
امیر سرتیپ امیر حاتمی با بیان اینکه ارزیابی ایمان، انگیزه و اعتقاد از توان موسسات ارزیاب خارجی خارج است گفت: ما مطمئن هستیم این رزیابی های کیفی اثر بخش تجهیزات نظامی را چند برابر می کند.
 
او با بیان اینکه همین موسسات هزینه های نظامی ایران را در رتبه سی و سوم ارزیابی کردند گفت: این رتبه بیانگر این است که ما می توانیم با هزینه کم امنیت خوبی را برای کشور و مردم مهیا کنیم. علت این کاهش هزینه ها نسبت به توان نظامی ناشی از این است که تجهیزات مورد نیاز را خودمان تولید می کنیم.
 
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به رشد کمی تولیدات تجهیزات نظامی در صنایع دفاع پرداخت و گفت: امروزه محصولات صنایع دفاعی از 31 خانواده قبل از انقلاب به بیش از 770 خانواده در بعد از انقلاب رسیده است. صنایع دفاعی با وجود تحریم های مختلف رشد 2 هزار و 300 درصدی را نشان می دهد که قابل مقایسه با قبل از انقلاب نیست.
 
امیر تهدید و تحریم را فرصتی برای استقلال نظامی عنوان کرد و گفت: تحریم ها باعث شد ما در همه تنگناها به توانایی درونی خود تکیه کنیم. فضای کار و مدیریت جهادی در کنار تلاش و اخلاص از جمله نکات بارز خودکفایی در تجهیزات دفاعی  مورد نیاز کشور است.
 
امیر سرتیپ امیر حاتمی به زمان تولید محصولات نظامی از ایده تا محصول پرداخت و گفت: زمان ساخت تجهیزات مختلف بر اساس پیچیدگی ها و کوچک و بزرگی محصول متفاوت دارد. هدف گذاری که در برنامه 4 ساله صنایع دفاعی پیش بینی شده 2 و نیم تا 3 سال است.
 
ما از مهندسی معکوس عبور کرده ایم
او از یک خزانه بزرگ فناوری گفت و افزود: علاوه بر داشتن نیروی انسانی نخبه و مجرب بسیاری از فناوری های مختلف در بانک تجهیزات و فناوری ما وجود دارد. پیش از این به حدود 70 درصد فناوری نظامی احتیاج داشتیم اما الان به 10 درصد فناوری پیشرفته نیاز داریم بنابر این برای ساخت تجهیزات دفاعیبر مبنایع دانش روز به زمان کمتری نیاز داریم. مهندسی معکوس خلاقیت و لبتکار را از ما می گیرد.
 
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به آخرین دستاوردهای نظامی در سال 97 اشاره کرد و گفت: بخشی از ساخته ها و ابتکارات تجهیزات دفاعی بنا بر ملاحظاتی گفته نشده است اما در مرداد سال گذشته جنگنده بومی ایرانی و خط تولید  "کوثر" با موتور ایرانی "اوج" رونمایی شد. در حوزه موشکی، موشک کروز "هویزه" با برد بیش از 1300 کیلومتر، در حوزه دریایی، زیر دریایی نیمه سنگین "فاتح"، خودرو ارس 2، رعد2 و سامانه پدافندی "باور 373" که بزودی رونمایی و به نیروی پدافند ارتش جمهوری تحویل می شود.
 
او درباره سامانه پدافندی "باور 373" گفت: این سامانه پدافندی ایرانی با برد و ارتفاع بلند است که ایران را جزء 4 کشور دارای چنین سامانه ای قرار می دهد.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۲°    ۳۴°