روحانی: مشکلات فعلی را دشمنان تحمیل کرده اند

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
17:50 - پنجشنبه 19 تير 1399
کد خبر : ۷۱۸۲۱۲
تاریخ انتشار : شنبه ۰۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۰
رئیس جمهور در حرم مطهر امام (ره) گفت: گاهی مشکلات ناشی از قصور و کوتاهی هاست اما مشکلات فعلی کشور به دلیل تحمیل شرایط ناخواسته از سوی دشمنان است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 حجت السلام و المسلمین حسن روحانی در مراسم تجدید میثاق با آرمان‌های امام خمینی (ره) که امروز شنبه، همزمان با هفته دولت در حرم مطهر امام (ره) برگزار شد، گفت: خدا را شاکریم که در آغاز هفته دولت در شروع کار سومین سال دولت دوازدهم به زیارت تربت امام راحل رضوان الله علیه نایل شدیم.

وی افزود: حضور ما در کنار مرقد امام (ره) یاد از راه و خط و سیره امام است و تعهد چندباره به مسیر و راهی که او برای ما برگزید و معرفی کرد.

روحانی گفت: او از پیشتازی یک نهضت عظیم و بزرگ اسلامی ما را به انقلاب رساند و راهبری آن انقلاب را برعهده گرفت و پس از پیروزی انقلاب به عنوان معمار جمهوری اسلامی ایران مسیر و راه خدمت به مردم را به ما نشان داد.

رئیس جمهور افزود: این سه مرحله نهضت اسلامی، انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی در طول یک خط و مکمل یکدیگرند.
روحانی: مشکلات فعلی را دشمنان تحمیل کرده اند
روحانی گفت: گفتمان انقلاب که امام برای ما به وجود آورد گفتمانی توام با سعه صدر و بس فراخ بود. همه اعتقادات، اندیشه‌ها، سلیقه‌ها را در خود جای می‌داد. فضا برای هیچ کس تنگ نبود و ما باید این گفتمان را با همین وسعت ادامه دهیم.

وی افزود: گفتمان انقلاب بیشتر آرمان ها، آرزو‌های کوتاه مدت و بلندمدت مطرح بود. اما در جمهوری اسلامی آن آرمان‌ها تبدیل به راهبرد‌ها برنامه‌ها و حتی اجرا شد.

روحانی گفت: در گفتمان انقلاب اسلامی ایران عمدتا مدیریت یک نظم و نظام اسلامی مطرح است و لذا آن‌هایی که فکر می‌کنند گفتمان انقلاب در برابر گفتمان جمهوری اسلامی است راه اشتباه و خطایی را انتخاب کرده اند. این دو در طول یکدیگرند. در عرض یکدیگر نیستند. البته در بسیاری از موارد جمهوری اسلامی را با معیار‌های انقلاب تطبیق می‌دهیم و اگر اصلاحی لازم آن اصلاح را صورت می‌دهیم.

رئیس جمهور اظهار داشت: شاید بالاترین مرحله در نهضت و انقلاب و جمهوری اسلامی، مرحله دولت سازی است و بسیاری آن را بعد از فرهنگ سازی و تمدن سازی، مرحله سوم این راه می‌دانند.

روحانی افزود: در دولت همه توان برای اجرای آرمان‌های انقلاب به کار گرفته می‌شود و طبق بیان امام و تاکید امام، دولتی موفق است که خادم مردم باشد و به مردم خدمت کند. دولتی می‌تواند راه را ادامه دهد که از حمایت مردم برخوردار باشد و امام بار‌ها تاکید می‌کرد که این دو در کنار یکدیگر است.

وی گفت: اینکه امام می‌فرمود میزان رای ملت است یک شعار و تظاهر به دموکراسی نبود و نظریه سیاسی و حقوقی و حتی نظریه فقهی امام بود.
روحانی: مشکلات فعلی را دشمنان تحمیل کرده اند
رئیس جمهور افزود: ما نسل اولی‌ها و نسل دومی‌ها باید کم کم خانه را جارو بزنیم و آن را به صاحب خانه که نسل سوم و چهارم است بسپاریم و در این مقطع استفاده از نسل جوان در مدیریت کشور یک ضرورت است.

روحانی گفت: تا زمانی که نظام با رای مردم برقرار است هیچ گزندی نمی‌تواند این نظام را تهدید کند.

وی افزود: ۳۰ سال از رحلت امام گذشت و نظامی که او به ما معرفی کرد و معمارش بود نه تنها در برابر باد و باران مصون ماند که حتی در برابر طوفان و سیل هم مقاوم ایستاد.

رئیس جمهور گفت: البته امروز ما در یک شرایط سخت و پیچیده‌ای قرار گرفته ایم و در یک سال گذشته مردم در رنج و زحمت بودند، اما همچنان مقاوم و استوار در برابر توطئه‌ها ایستادند.
روحانی: مشکلات فعلی را دشمنان تحمیل کرده اند
روحانی افزود: امروز روز حمایت بیشتر از دولت و خدمت بیشتر دولت به مردم است.

وی گفت: انتقاد از دولت بلامانع است و حتی در دولت یازدهم و دوازدهم انتقاد از دولت بی هزینه و توام با جایزه و تشویق بوده است و در این اشکالی نیست و ما از آن استقبال می‌کنیم.

روحانی افزود: این یکی از آثار بزرگ دولت یازدهم و دوازدهم است که بسیار سخت است که بعد از این بتوانند این را تغییر دهند و انتقاد بی هزینه از آثار این دولت است که برای همیشه باقی می‌ماند.

رئیس جمهور گفت:، اما انتقاد کافی نیست و ما به دلسوزی نیاز داریم. ما از نقد استقبال می‌کنیم، اما برای اصلاح جامعه باید دست به دست هم دهیم و همدیگر را یاری کنیم تا به مقصد نهایی دست یابیم.

روحانی افزود: امام همیشه می‌گفتند بار اصلی روی دوش دولت است و همه باید از دولت حمایت کنند.

وی گفت: مقام معظم رهبری هم در دیدار اخیر فرمودند دولت در میدان است و همه باید دولت را یاری کنند.

رئیس جمهور افزود: در ماه‌های اخیر احساس آن را داریم که مشکلات کاسته می‌شود.
روحانی: مشکلات فعلی را دشمنان تحمیل کرده اند
روحانی گفت: آمار دو ماهه ما و آمار دیروز نشان می‌دهد که در ماه‌های اخیر هم تورم ماهانه کاهش پیدا کرده و هم تورم نقطه به نقطه این ماه نسبت به ماه مشابه سال پیش کاهش یافته است.

رئیس جمهور افزود: بی تردید در شرایط فعلی ما همه توان خود را برای رفاه مردم برخواهیم داشت.

روحانی گفت: مشکلات گاهی ناشی از قصور و کوتاهی هاست، اما گاهی مشکلات به دلیل ایجاد شرایط ناخواسته از سوی دشمنان است.

رئیس جمهور افزود: ما همه توان خود را برای رابطه خوب با شرق و غرب به کار گرفتیم، اما یک دولت تازه و کار و ناشی باعث شد زحمت فراوانی برای مردم کشور خود و منطقه و مردم ما ایجاد کند.

روحانی گفت: اینجا نه قصور است و نه تقصیر بلکه تحمیل شرایط ناخواسته و سخت از سوی دشمن است و همه باید این ویژگی را توجه داشته باشیم و برای تغییر آن راهی جز وحدت نداریم.

رئیس جمهور افزود: با تضعیف دولت کسی تقویت نمی‌شود و تضعیف دولت مایه خوشحالی و آسان شدن راه برای توطئه دشمنان خواهد بود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۵°    ۳۸°