روحانی: مشکلات فعلی را دشمنان تحمیل کرده اند

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
18:22 - جمعه 29 شهريور 1398
در هفتاد و پنجمین تظاهرات جمعه بازگشت با شعار «جمعه اردوگاه‌های لبنان» در غزه دهها نفر زخمی شدند مراسم سی و هفتمین سالگرد نسل‌کُشی صَبرا و شَتیلا (به دستور شارون وزیر جنگ وقت رژیم صهیونیستی) در لبنان برگزار شد جبهه آزادی فلسطین (در واکنش به انتخابات رژیم صهیونیستی): برنامه‌های نتانیاهوی جنایتکار با دیگر سران جنایتکار مانند گانتس تفاوتی ندارد جبهه آزادی فلسطین: تشکیلات خودگردان، توهم وجود طرف اسرائیلیِ آماده برای مذاکرات یا سازش را کنار بگذارد پدافند هوایی سوریه، یک پهپاد رژیم صهیونیستی را پیش از آن که به هدف خود برسد، در جنوب دمشق رهگیری کرد روسیه و چین قطعنامه پیشنهادی آلمان، بلژیک و کویت درباره ادلب سوریه را در شورای امنیت وتو کردند در حملات نیروهای ژنرال خلیفه حفتر به جنوب طرابلس ۱۴ نظامی دولت وحدت ملی لیبی کشته شدند دادگاه ترکیه محاکمه دو خبرنگار اقتصادی شبکه بلومبرگ آمریکا را به اتهام تضعیف ثبات اقتصاد ترکیه آغاز کرد سازمان بسیج مردمی عراق یک پهپاد گروهک تروریستی داعش را در شمال شرق بعقوبه کشف و ضبط کرد دولت پاكستان تصميم گرفته است در توافقنامه هاي جديد با شركت‌هاي چيني، يوان چين را جايگزين دلار كند كرملين: رئيس جمهور ونزوئلا برای ديدار و گفتگو با مقامات روسيه به‌زودي به مسكو سفر می‌کند شمار قربانیان حمله تروریستی طالبان به استان زابل افغانستان به ۳۹ کشته و ۱۴۰ زخمی افزایش یافت
کد خبر : ۷۱۸۲۱۲
تاریخ انتشار : شنبه ۰۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۰
رئیس جمهور در حرم مطهر امام (ره) گفت: گاهی مشکلات ناشی از قصور و کوتاهی هاست اما مشکلات فعلی کشور به دلیل تحمیل شرایط ناخواسته از سوی دشمنان است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 حجت السلام و المسلمین حسن روحانی در مراسم تجدید میثاق با آرمان‌های امام خمینی (ره) که امروز شنبه، همزمان با هفته دولت در حرم مطهر امام (ره) برگزار شد، گفت: خدا را شاکریم که در آغاز هفته دولت در شروع کار سومین سال دولت دوازدهم به زیارت تربت امام راحل رضوان الله علیه نایل شدیم.

وی افزود: حضور ما در کنار مرقد امام (ره) یاد از راه و خط و سیره امام است و تعهد چندباره به مسیر و راهی که او برای ما برگزید و معرفی کرد.

روحانی گفت: او از پیشتازی یک نهضت عظیم و بزرگ اسلامی ما را به انقلاب رساند و راهبری آن انقلاب را برعهده گرفت و پس از پیروزی انقلاب به عنوان معمار جمهوری اسلامی ایران مسیر و راه خدمت به مردم را به ما نشان داد.

رئیس جمهور افزود: این سه مرحله نهضت اسلامی، انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی در طول یک خط و مکمل یکدیگرند.
روحانی: مشکلات فعلی را دشمنان تحمیل کرده اند
روحانی گفت: گفتمان انقلاب که امام برای ما به وجود آورد گفتمانی توام با سعه صدر و بس فراخ بود. همه اعتقادات، اندیشه‌ها، سلیقه‌ها را در خود جای می‌داد. فضا برای هیچ کس تنگ نبود و ما باید این گفتمان را با همین وسعت ادامه دهیم.

وی افزود: گفتمان انقلاب بیشتر آرمان ها، آرزو‌های کوتاه مدت و بلندمدت مطرح بود. اما در جمهوری اسلامی آن آرمان‌ها تبدیل به راهبرد‌ها برنامه‌ها و حتی اجرا شد.

روحانی گفت: در گفتمان انقلاب اسلامی ایران عمدتا مدیریت یک نظم و نظام اسلامی مطرح است و لذا آن‌هایی که فکر می‌کنند گفتمان انقلاب در برابر گفتمان جمهوری اسلامی است راه اشتباه و خطایی را انتخاب کرده اند. این دو در طول یکدیگرند. در عرض یکدیگر نیستند. البته در بسیاری از موارد جمهوری اسلامی را با معیار‌های انقلاب تطبیق می‌دهیم و اگر اصلاحی لازم آن اصلاح را صورت می‌دهیم.

رئیس جمهور اظهار داشت: شاید بالاترین مرحله در نهضت و انقلاب و جمهوری اسلامی، مرحله دولت سازی است و بسیاری آن را بعد از فرهنگ سازی و تمدن سازی، مرحله سوم این راه می‌دانند.

روحانی افزود: در دولت همه توان برای اجرای آرمان‌های انقلاب به کار گرفته می‌شود و طبق بیان امام و تاکید امام، دولتی موفق است که خادم مردم باشد و به مردم خدمت کند. دولتی می‌تواند راه را ادامه دهد که از حمایت مردم برخوردار باشد و امام بار‌ها تاکید می‌کرد که این دو در کنار یکدیگر است.

وی گفت: اینکه امام می‌فرمود میزان رای ملت است یک شعار و تظاهر به دموکراسی نبود و نظریه سیاسی و حقوقی و حتی نظریه فقهی امام بود.
روحانی: مشکلات فعلی را دشمنان تحمیل کرده اند
رئیس جمهور افزود: ما نسل اولی‌ها و نسل دومی‌ها باید کم کم خانه را جارو بزنیم و آن را به صاحب خانه که نسل سوم و چهارم است بسپاریم و در این مقطع استفاده از نسل جوان در مدیریت کشور یک ضرورت است.

روحانی گفت: تا زمانی که نظام با رای مردم برقرار است هیچ گزندی نمی‌تواند این نظام را تهدید کند.

وی افزود: ۳۰ سال از رحلت امام گذشت و نظامی که او به ما معرفی کرد و معمارش بود نه تنها در برابر باد و باران مصون ماند که حتی در برابر طوفان و سیل هم مقاوم ایستاد.

رئیس جمهور گفت: البته امروز ما در یک شرایط سخت و پیچیده‌ای قرار گرفته ایم و در یک سال گذشته مردم در رنج و زحمت بودند، اما همچنان مقاوم و استوار در برابر توطئه‌ها ایستادند.
روحانی: مشکلات فعلی را دشمنان تحمیل کرده اند
روحانی افزود: امروز روز حمایت بیشتر از دولت و خدمت بیشتر دولت به مردم است.

وی گفت: انتقاد از دولت بلامانع است و حتی در دولت یازدهم و دوازدهم انتقاد از دولت بی هزینه و توام با جایزه و تشویق بوده است و در این اشکالی نیست و ما از آن استقبال می‌کنیم.

روحانی افزود: این یکی از آثار بزرگ دولت یازدهم و دوازدهم است که بسیار سخت است که بعد از این بتوانند این را تغییر دهند و انتقاد بی هزینه از آثار این دولت است که برای همیشه باقی می‌ماند.

رئیس جمهور گفت:، اما انتقاد کافی نیست و ما به دلسوزی نیاز داریم. ما از نقد استقبال می‌کنیم، اما برای اصلاح جامعه باید دست به دست هم دهیم و همدیگر را یاری کنیم تا به مقصد نهایی دست یابیم.

روحانی افزود: امام همیشه می‌گفتند بار اصلی روی دوش دولت است و همه باید از دولت حمایت کنند.

وی گفت: مقام معظم رهبری هم در دیدار اخیر فرمودند دولت در میدان است و همه باید دولت را یاری کنند.

رئیس جمهور افزود: در ماه‌های اخیر احساس آن را داریم که مشکلات کاسته می‌شود.
روحانی: مشکلات فعلی را دشمنان تحمیل کرده اند
روحانی گفت: آمار دو ماهه ما و آمار دیروز نشان می‌دهد که در ماه‌های اخیر هم تورم ماهانه کاهش پیدا کرده و هم تورم نقطه به نقطه این ماه نسبت به ماه مشابه سال پیش کاهش یافته است.

رئیس جمهور افزود: بی تردید در شرایط فعلی ما همه توان خود را برای رفاه مردم برخواهیم داشت.

روحانی گفت: مشکلات گاهی ناشی از قصور و کوتاهی هاست، اما گاهی مشکلات به دلیل ایجاد شرایط ناخواسته از سوی دشمنان است.

رئیس جمهور افزود: ما همه توان خود را برای رابطه خوب با شرق و غرب به کار گرفتیم، اما یک دولت تازه و کار و ناشی باعث شد زحمت فراوانی برای مردم کشور خود و منطقه و مردم ما ایجاد کند.

روحانی گفت: اینجا نه قصور است و نه تقصیر بلکه تحمیل شرایط ناخواسته و سخت از سوی دشمن است و همه باید این ویژگی را توجه داشته باشیم و برای تغییر آن راهی جز وحدت نداریم.

رئیس جمهور افزود: با تضعیف دولت کسی تقویت نمی‌شود و تضعیف دولت مایه خوشحالی و آسان شدن راه برای توطئه دشمنان خواهد بود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۱°    ۳۵°