ربیعی: سفر ظریف به فرانسه ارتباطی به گروه ۷ نداشت

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
11:29 - شنبه 10 اسفند 1398
کد خبر : ۷۱۸۳۳۵
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۲
سخنگوی دولت گفت: سفر ظریف به فرانسه ارتباطی به گروه ۷ نداشت و این سفر به درخواست فرانسوی‌ها انجام شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 علی ربیعی امروز دوشنبه در نشست خبری هفتگی خود در جمع خبرنگاران ربیعی گفت: سفر محمد جواد ظریف ارتباطی به گروه ۷ نداشت و این سفر به درخواست فرانسوی‌ها انجام شده است. 
 
وی اظهار داشت: هیچ تمایلی هم برای ملاقات با هیچ مقام آمریکایی نبوده است، ما دخالت و نقشی در مذاکرات فرانسه و آمریکا و گروه ۷ نداریم

سخنگوی دولت در پاسخ به سوالی در رابطه با عملکرد ظریف بعد از اعمال تحریم‌های آمریکا علیه این دیپلمات ایرانی، گفت: نمی‌دانم در این تحریم چه نهفته بود که بعد از تحریم مراوادات بین المللی و بیشتر شد و خارجی‌ها بیشتر از وزیر خارجه ایران دعوت می‌کردند؛ تحریم ظریف تاثیر معنی دار و معکوسی داشت.
 
ربیعی با تاکید بر اینکه تحریم تاثیری در کار ظریف ندارد، گفت: ظریف دیپلمات بی بدیلی است که درکش از مسائل بین الملل کمک خوبی برای جامعه ایران و احقاق حق و حقوق بین المللی است؛ هرکسی را که امریکا تحریم می‌کند نزد مردم عزیز‌تر می‌شود.

آلام و درد‌های مردم در جلسات دولت در کانون بحث‌ها قرار داشته است
سخنگوی دولت با بیان اینکه دولت متوجه فشار‌ها بر مردم بوده و در جلسات دولت، آلام و درد‌های مردم در کانون بحث‌ها قرار داشت، تاکید کرد: هیچ جلسه دولتی نبود که بخشی از مشکلات و رنج‌ها و مشکلات مردم در آن مورد بحث قرار نگیرد.

وی با اشاره به فرارسیدن هفته دولت گفت: هفته دولت امسال، آغازی نیرومند برای ورود به مرحله جدید و ۲۴ ماه آینده است که در پیشرو داریم. ما در کنار مردم ۱۸ ماه سختی را پشت سر گذاشتیم. ترامپ پدیده نامتعارف و نامیمون برای صلح و امنیت جهانی است و فشار بی حد و حصری را برای تسلیم کردن ایران انجام داده است.

وی ادامه داد: او با اعمال بی‌سابقه‌ترین تحریم‌ها بر ملت ایران، اقدامات خود را به محض دستیابی به ریاست جمهوری آغاز کرد. آمریکایی‌ها ایران از درون فرو خواهد پاشید. ایران بزرگ کوچک می‌شود و بر اثر این فشارها، بی‌ثباتی ارز و تنش در بازار پیش آمد، اما مردم در کنار دولت و دولت در کنار مردم ایستادند.

دستیار ارتباطات اجتماعی رئیس‌جمهور با بیان اینکه دولت متوجه فشار‌ها بر مردم بوده و در جلسات دولت، آلام و درد‌های مردم در کانون بحث‌ها قرار داشت، اظهار داشت: هیچ جلسه دولتی نبود که بخشی از مشکلات و رنج‌ها و مشکلات مردم در آن مورد بحث قرار نگیرد.

همه تلاش خود را برای کمک کردن آثار تحریم به کار می‌گیریم
سخنگوی دولت ادامه داد: ما همه تلاش خود را برای کم کردن آثار تحریم و بی اثر کردن آن با مقاومت به کار می‌گیریم، اما به هیچ وجه در عرصه جهانی نمی‌پذیریم که تحریم برای ما یک تقدیر است و ما باید زیست تحریمی داشته باشیم و کسانی که چنین تحریم‌های ظالمانه‌ای ایجاد کردند باید به عقب بازگردند.
ربیعی ادامه داد: ما از این کنش فعال هیچگاه دست نخواهیم کشید. گویی به ما گفته شود بخشی از کشور اشغال شده است و ما باید آثار اشغال را کم کنیم، این قابل قبول نیست و ما اصلا نمی‌پذیریم که آمریکا اجازه ادامه این تحریم‌ها را دارد.

دریابان شمخانی به عنوان یک شهروند ایرانی نظرش را در مورد برجام گفته که نظر دولت نیست

سخنگوی دولت در پاسخ به سوالی در رابطه با صحبت‌ها اخیر دریابان علی شمخانی مبنی بر اشتباه بودن برجام گفت: جناب شمخانی در گفتگو اخیر خود تاکید کرده است که به عنوان یک شهروند ایرانی نظرش را می‌گوید و این نظر دولت نیست؛ دولت معتقد است که برجام کار مهمی برای سهل و امنیت جهانی بود.
ربیعی همچنین در رابطه با اعلام لیست بدهکاران دانه درشت بانکی نیز گفت: این بدهکاران در ۲۰ سال گذشته اقدام به اخذ وام کرده و به عناوین مختلف از ایفای تعهدات سر باز زده اند.
وی با بیان اینکه به نظر می‌رسد مجموع اصل سوء بدهی این بدهکاران بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان باشد، افزود: بانک مرکزی پرونده‌ها را به ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی اعلام کرده و همزمان در قوه قضاییه نیز موضوع دنبال خواهد شد.

برخی بی مهر‌های های داخلی از ناحیه محدودی از مخالفان دولت وجود دارد

روحانی با بیان اینکه تورم ناشی از فشار‌های اقتصادی، کمبود دارو، کمبود مواد اولیه و فشار روی تولیدگران تلخ‌هایی بود که پس از یک دوران موفق و خوب ۵۵ ماهه دولت بر کام مردم نشست، تصریح کرد: متاسفانه برخی از بی‌مهری‌های داخلی از ناحیه محدودی از مخالفان دولت بر این تلخی‌ها افزود. با این همه با لطف خدا، صبوری و همراهی مردم، رهنمود‌ها و حمایت‌های رهبری توانستیم در همین وضعیت و شرایط بسیار وخیم یک شرایط ثبات را برای مردم ایجاد کنیم.
وی افزود: هرچند شوک‌ها و گرانی‌های ناشی از تحریم‌ها آثار و علائمی بر جامعه تا مدت‌ها برجا خواهد گذاشت، اما علائمی از بهبود وضعیت امروز هویدا شده و این علائم مثبت با یک تاخیر زمانی کوتاه در زندگی مردم آثار مثبت خود را خواهد گذاشت.
سخنگوی دولت با بیان اینکه در دوران ثبیت بعد از شوک‌ها و فشار‌های اولیه هستیم، خاطرنشان کرد: امسال در هفته دولت با یک برنامه ۲۴ ماهه و با یک تعهدی برای آینده بهتر برای همه و کم کردن فشار‌های تحریم و مبارزه با این تحریم‌ها، دوران دو ساله خود را آغاز می‌کند.

از چین برای آغاز بازطراحی راکتور اراک متشکریم
ربیعی درخصوص اینکه سفیر چین در ایران گفته برای بازطراحی راکتور اراک تلاش دارد این امر چه زمانی عملیاتی می‌شود، گفت: این توافق در چهارچوب‌های برنامه برجامی صورت گرفته و ما مدام خواهان این بودیم که این با سرعت بیشتری انجام شود. البته زمان آن زمانی است که بر اساس پروژه‌های یک زمان واقعی پروژه می‌برد. ما خواهان این بودیم که زمان فشار آمریکا همواره کاهش پیدا کند و همواره ادامه پیدا کند.
وی گفت: زمان اتمام این پروژه مربوط به متغیر‌های زیادی است که الان نمی‌توانم در این زمینه صحبت کرد. ما استقبال و سپاسگزاری می‌کنیم از کشور چین که به تعهدات خود در زمینه بازطراحی راکتور اراک اقدامات خود را آغاز کرده است.

در زمین ترامپ بازی نمی‌کنیم
سخنگوی دولت درباره سفر ظریف به بیاریتز فرانسه که یک جریان سیاسی خاص این سفر را نابجا خوانده است و آن را برنتابیده و آن را ترامپ عنوان کرده و موضع دولت گفت: من به روشنی مواضع خود را در این زمینه گفتم، نه ما در زمین ترامپ بازی می‌کنیم بلکه می‌خواهیم وادار کنیم که آن‌ها در موضوعی که ما احقاق حق خودمان می‌دانیم بیایند و بنشینند.
وی افزود: اتفاقا ما در این زمینه واکنشی عمل نکردیم و کنشگر فعال بودیم و قضاوت رسانه‌های خارجی حداقل از برخی رسانه‌های داخلی منصفانه‌تر در این زمینه است
سخنگوی دولت بیان کرد: رسانه‌های خارجی شهادت داده اند که ایران در این زمینه برگ برنده با ایران است و چهارچوب‌های منطقی بحث را دنبال می‌کند و هر آنچه که در تعهد بوده را دنبال می‌کند، به هر حال آزادی است و دوستان می‌توانند دیدگاه‌های خودشان را در این زمینه بیان کنند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۵°