الزامات اجرای قانون نصب کارتخوان در مطب پزشکان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 31 شهريور 1400
کد خبر : ۷۱۸۳۵۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۶
مدیرکل تنظیم مقررات و نظارت بر برون‌سپاری سازمان مالیاتی از پزشکانی که تاکنون اقدام به ثبت کارتخوان نکرده اند خواست تا 15 شهریور ماه اقدام کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

علی رستم‌پور باحضور در گفتگوی 18:30 بابیان اینکه الزام ثبت کارتخوان از 22 مرداد به 15 شهریور 98 تغییر کرده است، گفت: بنا به درخواست سازمان نظام پزشکی استفاده از کارتخوان متصل به سازمان امور مالیاتی در مطب پزشکان، به نیمه شهریور موکول شد و از ابتدای مهر 98 اعمال و محاسبه می شود.

مدیرکل تنظیم مقررات و نظارت بر برون‌سپاری سازمان مالیاتی افزود: آنچه که باعث تغییر زمان ثبت کارتخوان در مطب شد صرفاً آموزش استفاده از کارخوان نبود بلکه ابهامات فنی و زیر ساختی برای اتصال به نظام مالیاتی باعث این تغییر زمان الزام شد.

رستم پور با بیان اینکه پزشکان تخصص خاص خود را دارند و انتظار داشتن اطلاعات مالی و حسابرسی نیست، افزود: پیش از این برخی از مطب پزشکان از دستگاه کارتخوان استفاده می کردند اما شرایط اتصال اطلاعات حساب بانکی آنها بعنوان پایانه فروشگاهی به نظام مالیاتی آماده به کار نبود.

الزامات اجرای قانون نصب کارتخوان در مطب پزشکان

او گفت: باید حافظه مالیاتی روی سرور های شرکت های ارائه خدمات پرداخت یا "پی اس پی" نصب شود تا اطلاعات مالی مطب بدون دخل و تصرف در سازمان نظام مالیاتی ذخیره شود.

رستم‌پور با بیان اینکه از  12 شرکت ارائه خدمات پرداخت دعوت شده 10 شرکت اعلام آمادگی کرده اند. پزشکان می توانند بکمک این شرکت ها و بانک مرکزی همه کارتخوان های پزشکان قابل ثبت خواهد داشت.

او با اشاره به اینکه فهرست اصناف دیگر نیز بزودی اعلام می شود، افزود: از اول مهرماه تمام درمانگاهها و مطب پزشکان باید دو نشان آرم مالیاتی و بارکد را روی قبض پرداختی داشته باشد.

الزامات اجرای قانون نصب کارتخوان در مطب پزشکان

مدیرکل تنظیم مقررات و نظارت بر برون‌سپاری سازمان مالیاتی افزود: این کارتخوان‌های خاص با بارکدهای مخصوص نام پزشک، محل و زمان درمان، مبلغ صورت حساب و غیره را ارائه می‌کند تا جای هیچگونه شبهه‌ای درباره عملکرد آن‌ها وجود نداشته باشد.

الزامات اجرای قانون نصب کارتخوان در مطب پزشکان

معاون سازمان نظام پزشکی در ارتباط تلفنی گفت: یکی از علت های درخواست تمدید ثبت کارت خوان پزشکان از 22 مرداد به 15 شهریور 98 آماده نبودن زیر ساخت های شرکت های ارائه خدمات پرداخت بود.

محمد جهانگیری با بیان اینکه جامعه پزشکان پیشگام شفاف سازی نظام امور مالیاتی کشور است، گفت: بیش از 95 درصد از پزشکان براساس اظهار نامه های خود موافق با شفاف سازی میزان درآمدها و پرداخت مالیات بودند.

جهانگیری گفت: گلایه ما از سازمان امورمالیاتی بخاطر جداکردن صنف پزشکان بصورت جداگانه بود.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۵.۷۹°    ۲۹.۹۹°