الزام رعایت قانون در واگذاری ها

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
07:30 - شنبه 10 اسفند 1398
کد خبر : ۷۱۸۳۵۵
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۶
وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه واگذاری‌های اخیر را از نظر رعایت مقررات درست ارزیابی می‌کنم گفت: بايد زمينه های لازم فراهم شود تا فعاليت "فين تك" ها با سرعت بيشتری در فضای اقتصادی كشور گسترش يابد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
فرهاد دژپسند امروز در در حاشیه نشست با فعالان حوزه فناوری‌های خدمات مالی جلسه‌ای که برای بررسی مسائل و مشکلات فین تک‌ها برگزار شد افزود: رونده فعالیت و گسترش فین تک‌ها با چشم انداز‌های پیش بینی شده، فاصله دارد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: نهاد‌های اصلی از جمله بورس، بیمه و وزارت اقتصاد در گذشته کارکرد اصلی خود را برای گسترش فین تک‌ها به درستی انجام نداده اند.
دژپسند گفت: ما باید با تقسیم کار مشخص و تخصصی کردن امور، بهترین خدمات را برای گسترش این فعالیت اقتصادی فراهم کنیم

فرهاد دژپسند درباره دستگیری پوری حسینی رئیس سازمان خصوصی سازی و واگذاری "ایران ایرتور" و "کشت و صنعت مغان" گفت: اگر موضوع رعایت قوانین در تعیین قیمت و تعیین برنده باشد نمیتوان به آن ایراد گرفت.

وی افزود: خیلی‌ها برای سرعت دادن به فرایند خصوصی سازی می‌گفتند در آلمان کارخانه‌ای را به قیمت یک مارک واگذار کرده اند.
وزیر اقتصاد افزود: آیین نامه تعیین قیمت و مزایده همگی رعایت شده و از نظر من به عنوان یک مقام مسئول این را کاملاً درست ارزیابی می‌کنم.

وزیر اقتصاد گفت: درباره ایران ایرتور در مرحله اول فروخته شد و خریدار نتوانست نسبت به پرداخت حقوق دولت اقدام کند بنابراین سازمان خصوصی سازی دوباره موضوع معامله را به فروش گذاشت که تابع شرایط دیگری بود.

وی گفت درباره کشت و صنعت دشت مغان نیز این مزایده انجام شد و ۳ نفر قیمت پیشنهاد کردند که خریدار اول اهلیت نداشت و طبق روال قانونی به خریدار دوم واگذار شد.

وزیر اقتصاد درباره فین تک‌ها یا فناوری‌های خدمات مالی گفت: دنیای امروز دنیای تحولات در حوزه فناوری است و برای رسیدن به اهداف افق چشم انداز باید به این موضوع اهمیت ویژه‌ای داده شود. فناوری‌های جدید باید در کشور بومی شود که فناوری‌های خدمات مالی نیر از آن جمله است.
وی گفت ما مشکلات متولیان امر را شنیدیم و قرار شد از این مشکلات در حوزه‌های مختلف بورس بانک بیمه کمیته‌های فرعی ایجاد و مشکلات برطرف شود.
وی گفت باید علاوه بر نهاد سازی و قاعده سازی مقررات لازم نیز پیش بینی می‌شود تا به سرانجام برسد.

وزیر اقتصاد با اشاره به تغییر رئیس سازمان خصوصی سازی گفت برنامه دولت درباره واگذاری شرکت‌های بزرگ به طور جدی دنبال خواهد شد.
وی با اشاره به موضوع مالیات بر عایدی سرمایه گفت: طرحی در این زمینه در کمیسیون اقتصادی مجلس در حال بررسی است و در کمیسیون اقتصادی دولت نیز لایحه دیگری تهیه شده که مالیات بر فعالیت‌های اختلال زا است.

وی گفت در حوزه مالیات بر عایدی سرمایه بار‌ها اعلام کرده ایم که لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم را تنظیم می‌کنیم که قطعاً عایدی سرمایه در آن دیده خواهد شد.

وزیر اقتصاد درباره مالیات پزشکان و نصب کارتخوان گفت پزشکان قشر فرهیخته جامعه هستند با این حال وقتی یک معلم در روستا مالیات خود را پرداخت می‌کند کسی که در تهران است و از مزایای تحصیل رایگان استفاده کرده و به مدارجی رسیده نیز باید مالیات پرداخت کند و در حال رایزنی در این خصوص هستیم.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۵°