پاسخ وزیر صمت به دغدغه‌های مردم

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:44 - جمعه 20 تير 1399
کد خبر : ۷۱۸۳۵۷
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۳
وزیر صمت از تسهیلات ویژه واردات گوشت قرمز با ارز نیمایی و تعرفه صفر درصد و توزیع گوشت مرغ با قیمت 12 هزار و 900 تومان خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
رضا رحمانی در گفتگوی صمیمی با "تیتر امشب" به برخی از دغدغه‌های مردم درباره مشکلات تولید و توزیع اقلام مورد نیاز آن‌ها و راه حل‌های پیش بینی شده گفت و افزود: برای اینکه بتوان از افزایش قیمت‌ها و نوسانات افزایش قیمت‌های مایحتاج مردم جلوگیری کرد راهبرد افزایش تولید و کنترل بازار را در پیش گرفته ایم.

او ساخت داخل و حمایت از تولید داخل را سیاست راهبردی صمت اعلام کرد و راه چاره برطرف کردن مشکلات اقتصادی را افزایش تولید اعلام کرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره قیمت و زمان تحویل خودرو به چند برابر شدن تولید خودرو اشاره کرد و گفت: برای سرو سامان دادن به وضعیت بازار خودرو تولید در اسفند نسبت به آبان گذشته ۱۵۴ درصد افزایش یافته است.

او با بیان اینکه ۲ خودرو ساز کشور طبق قانون ۲۰ درصد مجوز فروش فوری دارد گفت:طبق برنامه مکتوب این ۲ خودروساز تا پایان سال ۹۸ تعهدات خود را بروز خواهند رساند.

وزیر صمت افزود: بعد از اعمال تحریم ها، در تولید برخی از خودرو‌ها با مشکل روبرو شدیم که برای حل مشکل ثبت نام کنندگان ۳ راه حل ارائه کردیم.

پاسخ وزیر صمت به دغدغه‌های مردم

رحمانی با اشاره به اینکه تولید خودرو حدود سه برابر شده است، گفت: برخی مواقع خودرو متناسب نداریم که ناچاریم با مشتری مصالحه کنیم و زمانیکه امکان تولید خودرو وجود نداشته باشد با جایگزین کردن نوع خودرو رضایت مشتری را جلب کنیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت) با اشاره به ۶ پرونده تعزیراتی خودروسازان و پیگیری از سازمان حمایت اجرای تعهدات خود گفت: کسانی که از اسفند گذشته هنوز خودرو خود مانند "کوئیک" را تحویل نگرفته اند پیگیری می‌کنیم.

وزیر صمت تولید خودرو‌های خارجی و تامین قطعات آن‌ها را مشکل ارزیابی کرد و گفت: با کنترل بازار و افزایش تولید صنعت خودرو نونوار می‌شود. تا چند ماه قبل نه تولید بود و نه امیدی به تحویل خودرو، اما خود ما در اصلاح وضعیت کنترل گرانی خودرو جدی هستیم.

او گفت: بخاطر اهمیت صنعت خودرو سازی و وضعیت اقتصادی مردم تولید خودرو و برطرف کردن دغدغه‌های مردم را پیگیری می‌کنیم.

رحمانی از طرح نوسازی ناوگان تجاری گفت و افزود: ۲۰۲ هزار خودرو که ۱۹ هزار خودروی آن اتوبوس و عمومی است با ۱۱ هزار میلیارد یورو دولت باز سازی می‌شود. ۲۰ درصد قیمت خودرو را مشتریان پرداخت می‌کنند.

او در مورد نوسازی ناوگان خودرو عمومی تاکسی‌ها گفت: تاکنون ۹۰ هزار دستگاه نوسازی شده است. ارز مورد نیاز در حال حاضر با مشکل تامین می‌شود و دولت به سختی آن‌ها را تامین می‌کند.

رضا رحمانی درباره بازاریابی شبکه‌ای گفت: این نوع کسب و کار از گذشته بوده است. حتی برخی از آن‌ها بدون مجوز از وزارت صمت فعالیت می‌کردند.

او به خریداران خودرو توصیه کرد: هر کجایی که پیش فروش خودرو انجام می‌شود از مجوز آن مطلع شوند. حتی در نمایندگان رسمی از حسابی که به آن مبلع قیمت خودرو را پرداخت می‌کنند مطمئن شوند.

رحمانی بازاریابی شبکه‌ای را نچندان مثبت ارزیابی کرد. بدون مجوز‌ها قابل اعتماد نیستند و با آن‌ها برخورد خواهد شد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت) با تغییر ارز ۴ هزار ۲۰۰ تومانی به ارز نیمایی گرانی ایجاد شده است.

رحمانی به افزایش برخورد ۲۵ درصدی تعزیراتی با متخلفان در مقایسه با پارسال را نشان از تلاش دولت برای کنترل بازار دانست.

رضا رحمانی یکی از دلایل گرانی‌ها را دلال‌ها و دلال بازی اعلام کرد و گفت: ۵۳۰ هزار انبار ثبت شده وجود دارد که به ما امکان می‌دهد در اصلاح توزیع کالا دست دلال بازی کوتاه شود.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۵°    ۳۶°