تجلیل از ۱۵دستگاه برتر در جشنواره شهید رجایی

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
22:26 - شنبه 03 اسفند 1398
کد خبر : ۷۱۸۴۰۵
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۹
معاون نوسازی اداری سازمان استخدامی کشور و دبیر جشنواره شهید رجایی اعلام کرد: فردا چهارشنبه از ۱۵دستگاه برتر در امر خدمت رسانی با حضور رئیس جمهور تجلیل به عمل می‌آید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
علاءالدین رفیع زاده، درگفتگوی ۱۸:۳۰ با اشاره به اینکه امسال جشنواره پانزدهم و در سطح ملی برگزار می‌شود، گفت: در این جشنواره از دستگاه‌هایی که خدمات مطلوب به مردم ارائه کرده اند، تقدیر می‌کنیم.

او افزود: فردا چهارشنبه (ششم شهریورماه) از ۱۵دستگاه با حضور رئیس جمهور تجلیل به عمل می‌آید، که این تعداد شامل سه دستگاه از بین وزارتخانه‌ها و سازمان‌های مستقل وابسته به ریاست جمهوری، دو دستگاه دارای شاخص‌های عمومی و دو دستگاه در شاخص‌های اختصاصی به طور جداگانه معرفی و تقدیر می‌شوند.

دبیر جشنواره شهید رجایی ادامه داد: سه دستگاه هم بر اساس نظرسنجی از مردم تعیین شده اند، همچنین از سه استان که مردم رضایتمندی بالاتری داشتند، تقدیر می‌شود.

او گفت: علاوه بر این از سه دستگاه با محوریت کارویژه و یک دستگاه بر اساس معیار‌های ۱۲ گانه‌ای که تعریف شده تقدیر می‌شود، بر این اساس از بین ۱۱۰ موسسه و دستگاه، ۱۵ نمونه تجلیل خواهند شد.
 
18
او افزود: جشنواره شهید رجایی امسال در دو محور شاخص‌های عمومی (بر مبنای سیاست‌های کلی اصلاح نظام اداری) و اختصاصی (وظایف و مأموریت‌های خاص دستگاه‌ها) دسته بندی شده؛ مثلا برای جهاد کشاورزی قوانینی تعریف شده که این دستگاه برای رسیدن به هدف کمّی مشخصی ایجاد شده است که طی آن به ارزیابی عملکرد دستگاه‌های اجرایی در طول سال ۹۷ می‌پردازد و دستگاه‌های برتر در عملکرد را انتخاب و معرفی می‌کند.

او با بیان اینکه به طور جزئی‌تر در شاخص‌های عمومی ۷ محور تعریف کرده ایم، گفت: نقشه و مهندسی ساختار دستگاه‌های اجرایی، دولت الکترونیک، منابع انسانی و فرهنگ سازمانی از جمله این محور‌های مهم است.

رفیع زاده ادامه داد: هریک از این محور‌ها را سازمان‌ها و دستگاه‌هایی پایش می‌کنند که خودشان متولی اجرای ان در کشور هستند.

به عنوان مثال، مدیریت سبز و صرفه جویی در مصرف کاغذ و انرژی که متولی آن سازمان حفاظت محیط زیست است، با هماهنگی این سازمان به دستگاه‌ها ابلاغ شده که ارزیابی آن نیز با خود سازمان محیط زیست بوده و سازمان امور استخدامی کشور راهبری و بستر سامانه‌ای این کار را فراهم کرده و جمع بندی نیز در حوزه وظایف ماست.

او شعار جشنواره پانزدهم را «افزایش اعتماد عمومی از طریق ارتقای فرهنگ سازمانی، شفافیت اداری و توسعه دولت الکترونیک» عنوان و آن‌ها را در سه محور اصلی اقدامات نظام اداری در سال آینده دسته بندی کرد.

علاءالدین رفیع زاده گفت: ارزیابی ما در سازمان اداری واستخدامی کشور برای جشنواره شهید رجایی بر مبنای شاخص‌های ابلاغی به دستگاه‌های اجرایی و راستی آزمایی اجرای این شاخص‌ها بوده است.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳°    ۱۵°