اتمام کار واحد‌های تعمیری در مناطق سیل زده

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
10:15 - چهارشنبه 20 فروردين 1399
کد خبر : ۷۱۸۴۱۵
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۵
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی: کار بازسازی 55 هزار واحد تعمیری در مناطق سیلزده به اتمام رسید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 علیرضا تابش در برنامه تیتر امشب شبکه خبر گفت: برای واحد‌های تعمیری ۵۸۰ میلیارد تومان تسهیلات و ۲۰۰ میلیارد تومان بلاعوض پرداخت شده است.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی افزود: ۴۵ هزار واحد تعمیری به ۶ استان تعلق دارد که در استان خوزستان ۱۴ هزار واحد، استان گلستان بیش از ۱۰ هزار واحد و در استان لرستان بیش از ۱۵ هزار واحد بر اساس برنامه زمانبندی تعمیراتشان تمام شده است.
 
اتمام کار واحد‌های تعمیری در مناطق سیل زده

تابش گفت: الان وارد مراحل اجرایی احداثی‌ها شده ایم که از مجموع تخریبی‌ها ۲۳ هزار واحد را پی کنی کرده ایم، ۱۶ هزار واحد فونداسیونشان تمام شده و ۱۰ هزار واحد هم سازه آن‌ها نصب شده و ۲۸ درصد پیشرفت فیزیکی در مجموع در احداثی‌ها داریم که تاکنون ۴۲۰ میلیارد تسهیلات بانکی برای آن‌ها هزینه شده و ۱۲۰ میلیارد تومان هم بلاعوض داده ایم و در بحث کمک معیشتی هم ۶۳۰ میلیارد تومان پرداخت شده.

او اولویت بازسازی را با سرپناه و خانه مردم دانست و گفت بعد از احداث خانه‌ها به سراغ معابر، خیابان‌ها و جاده‌های روستایی خواهیم رفت و اعتبار آن نیز تامین شده است.

تابش گفت: به اعتقاد من وام‌های تعلق گرفته برای ساخت واحد ۸۰ متری کافی است حالا اگر کسی باز کمک بخواهد در استان خوزستان ۱۰ میلیون وزارت نفت کمک می‌کند و ۵ میلیون هم هلال احمر که بنا بر پیشرفت کار در اختیار صاحب خانه قرار می‌گیرد.

رئیس بنیاد مسکن گفت: اگر کسی مشکلی یا شکایتی دارد می‌تواند به دفاتر و مسئولان بنیاد مسکن و یا فرمانداری‌ها و شهرداری‌ها و بخشداری‌ها مراجعه کند قطعا رسیدگی می‌شود.
 
تابش گفت: مسئله فاضلاب اهواز بسیار مهم است و در جلسه ای که پس فردا با آقای نوبخت و استاندار محترم داریم به این موضوع هم که اعتبار آن هم تامین شده خواهیم پرداخت. 
 
حق شناس استاندار گلستان هم گفت: بخش تعمیرات واحدها که 10 هزار و 300 واحد بود به اتمام رسیده و 3 هزار واحدی هم که اضافه شده به زودی تا پایان شهریور کار تعمیرشان تمام می شود. 
 
اتمام کار واحد‌های تعمیری در مناطق سیل زده
 
استاندار گلستان افزود: از 7300 واحد احداثی هم 4330 واحدش پی کنی شده که حداکثر تا پایان آذر کار ساخت آنها تمام خواهد شد. 
 
حق شناس گفت: 1360 واحد باقی مانده هم به بانک ها امروز معرفی شدند که حداکثر تا هفته آینده تسهیلات آنها پرداخت و کار ساخت آنها هم آغاز خواهد شد. 
 
او با اشاره به 1610 واحد مسکونی که یا در حریم رودخانه اند یا مشکل میراث فرهنگی دارند گفت: 72 واحد میراث فرهنگی اند که از این تعداد 26 واحد بناست تعمیر شوند و در اختیار صاحبانشان باشد اما به جای آن 26 قطعه زمین برای سکونت داده خواهد شد و برای مابقی هم زمین فراهم شده که به زودی جابجایی و ساخت آنها هم شروع خواهد شد. 
 
حق شناس گفت: روستاهایی که آب ندارند تعداشان کم است و آنهایی هستند که یا در مرزند و یا دور از دسترس و بعد مسافت دارند.
 
خادمی استاندار لرستان هم با اشاره اقدامات صورت گرفته در روستای بابازید گفت: در معمولان ما مشکل داریم زیرا زمین کم داریم و با مالک خصوصی زمینی در حال مذاکره هستیم که زمینی بخریم و در اختیار مردم شریف قرار دهیم. 
 
خادمی با اشاره به خسارت های جدی زیرساخت های روستاها گفت: 20 میلیارد تومان اعتبار برای بازسازی و لوله کشی آب شرب همه مناطق روستایی آسیب دیده کافی نیست. 
 
او با اشاره به اعتبار تامین شده مربوط به بازسازی فاضلاب پلدختر گفت: در پل دختر در زمینه تامین آب شرب کارهای اساسی صورت گرفته و با تمام شدن کار ساخت مخزنی که در چند روز آینده به بهره برداری خواهد رسید تا حدود زیادی مشکل حل خواهد شد. 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶°    ۱۰°