جذب و استخدام بازیکن و مربی خارجی باید نظام‌مند باشد

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
12:40 - يکشنبه 18 خرداد 1399
کد خبر : ۷۱۸۴۱۷
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۰
رئیس کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال گفت: با توجه به گرانی نرخ ارز و مشکلات اقتصادی باشگاه‌ها، جذب و استخدام بازیکن و مربی خارجی باید نظام‌مند باشد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
جمشید نورشرق با بیان این مطلب افزود: فعالیت این کمیته در حوزه‌های مسائل مربوط به نقل و انتقلات و کارگزاری فوتبال است. تجربه نشان داده  اقدام درست در این حوزه، سبب شفافیت فوتبال شده و از مسائل حاشیه‌ای مختلف جلوگیری می‌کند.

او گفت: پیش از مدیریت گروه فعلی، «وثوق احمدی» زحماتی متحمل شدند. از زمانی‌که این کمیته را تحویل گرفتیم با حجم پرونده‌های زیاد مواجه شدیم و این امر موجب شد تا فکر اساسی کنیم.

رئیس کمیته تعیین وضعیت افزود: پیش از این قرار بود هر باشگاهی برای ثبت بازیکن خود ۲۰ درصد از مبلغ قرارداد را پرداخت کند تا قرارداد آن‌ها ثبت شود.
 
در نخستین گام ابتدا تصمیم گرفتیم هر باشگاهی که قرارداد بازیکن جدید را می‌خواهد ثبت می‌کند، نباید بدهی داشته باشد و لزوم تسویه حساب ۱۰۰ درصدی را پیگیری کردیم. البته در این مسیر مشکلاتی پیش رو بود که یکی از آنان نبود منابع و درآمد زایی است که بسیاری از باشگاه‌های حرفه‌ای دنیا دارند.

نورشرق در زمینه تسویه بدهی‌های پیشین باشگاه‌ها، اعلام کرد: از سه هفته قبل اعلام کردیم باشگاه‌های بدهکار، تسویه حساب را به روز آخر نگذارند که متاسفانه به این مساله توجه نشد. بر همین اساس، نیمی از قرارداد باشگاه‌ها ثبت شد و مابقی قرارداد‌ها نیز به زمانی که باشگاه‌ها تسویه کنند، ثبت می‌شود.

رئیس کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال تصریح کرد: در دوره جدید کمیته تعیین وضعیت، بالغ بر ۱۸ میلیارد تومان از ۲۴۰ پرونده را وصول کردیم که از این تعداد، ۱۵۰ پرونده مختومه شد. در این راه علاوه بر اینکه ما خود را موظف به صدور رای می‌دانیم، بلکه ضامن اجرایی آن هم هستیم. حال اگر باشگاه رضایت کادرفنی یا بازیکن را بگیرد از نظر ما پرونده مختومه است.

او در زمینه تدوین قرارداد بازیکنان توسط باشگاه‌ها، افزود: در ثبت پرونده‌ها ۲ قرارداد بسته می‌شد؛ یکی در باشگاه و دیگری در سازمان لیگ و کمیته قراردادی که در سازمان لیگ ثبت شده است را مبنا قرار می‌دهد.

نورشرق افزود: باشگاه‌ها بدانند اگر قراردادی منعقد می‌کنند، باید آن قرارداد اجرا شود، زیرا بازیکنان نیز نسبت به خانواده‌های خود مسئول هستند و باید جوابگوی آن‌ها نیز شوند. باشگاهی مانند پرسپولیس بدون بدهی از ما تسویه حساب گرفت. البته ما به سمتی می‌رویم که در ادامه رقابت‌ها هیچ باشگاهی با داشتن بدهی، ثبت قرارداد بازیکن یا مربی نداشته باشد.

رئیس کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال در خصوص جذب بازیکن یا مربی خارجی توسط بعضی از باشگاه‌ها، افزود: در این زمان که ارز بسیار گران است چه دلیلی دارد که بازیکن خارجی جذب کنیم و باید این اقدام نظام‌مند شود.

وی یادآور شد: در کمیته تعیین وضعیت رسیدگی می‌کنیم که باشگاه‌ها برای شکایتی که شده پاسخگو شوند. حال اگر باشگاه پاسخ دهد و دفاعیات خود را اعلام کند حتما به دفاعیات او گوش خواهیم داد و پس از آن رای صادر می‌شود. البته رای می‌تواند به کمیته استیناف نیز برود.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °