تصویب آیین نامه پرداخت کمک معیشت به جانبازان

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
01:48 - چهارشنبه 24 مهر 1398
مقررات منع رفت و آمد در بغداد لغو شد نخست وزیر عراق (با تأکید بر همراهی دولت با خواسته‌های مردم): ما با مردم عراق هستیم نخست وزیر عراق: برخی به دنبال سوءاستفاده از تظاهرات مردم و سیاسی کردن اعتراضات هستند پارلمان عراق اعلام كرد براي بررسي خواسته‌هاي تظاهركنندگان، امروز نشست فوق‌العاده برگزار مي‌كند نماینده آیت‌الله سیستانی: حملات به تظاهركنندگان، نيروهاي امنيتي و اموال عمومي در بغداد و شماري از استان‌ها را محكوم مي‌كنيم فرماندهی عملیات مشترک عراق: اوضاع در مقایسه با روزهای گذشته بهتر و تحت کنترل است رسانه‌های هم جهت با رژیم سعودی و آمریکا در تلاشند حتی با تصاویر جعلی یا قدیمی، به اعتراضات کنونی در عراق سمت وسوی خاص سیاسی دهند تک‌تیراندازان ناشناس دو نیروی امنیتی و دو شهروند عراقی را در بغداد کشتند
کد خبر : ۷۱۸۴۵۶
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۹
بنیاد شهید موظف شد به جانبازان و آزادگان غیرحالت اشتغال معسر فاقد درآمد، ماهانه کمک معیشت معادل حداقل حقوق کارکنان دولت پرداخت کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
هیئت وزیران در جلسه روز چهارشنبه به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری، به استانداران منتخب استان‌های گیلان و قزوین رأی اعتماد داد.

آقایان ارسلان زارع و هدایت اله جمالی پور به ترتیب به عنوان استانداران استان‌های گیلان و قزوین از هیئت وزیران رأی اعتماد گرفتند.

تصویب آیین‌نامه اجرایی مربوط به پرداخت کمک معیشت به جانبازان و آزادگان فاقد شغل و درآمد

هیئت وزیران در ادامه، مطابق قانون بودجه سال ۱۳۹۸ کشور، بنیاد شهید و امور ایثارگران را موظف کرد، به جانبازان و آزادگان غیرحالت اشتغال معسر فاقد درآمد که براساس قوانین نیرو‌های مسلح مشمول دریافت حقوق وظیفه نمی‌شوند، تا زمانی که فاقد شغل و درآمد باشند، ماهانه کمک معیشت معادل حداقل حقوق کارکنان دولت پرداخت کند.


تعیین میزان کمک هزینه مراکز غیردولتی توانبخشی و حق پرستاری از افراد دارای معلولیت

دولت همچنین، میزان یارانه پرداختی سازمان بهزیستی کشور به مراکز غیردولتی بابت نگهداری، مراقبت و خدمات توانبخشی، آموزشی، حرفه ‏آموزی معلولان و حق پرستاری افراد دارای آسیب نخاعی و معلولان شدید و خیلی شدید در سال ۱۳۹۸ را مشخص کرد.

مطابق این تصمیم، سازمان بهزیستی کشور مجاز است با در نظرگرفتن کیفیت خدمات ارائه شده در مراکز مذکور، نسبت به پرداخت یارانه بر اساس درجه‏بندی مراکز و حق پرستاری افراد دارای آسیب نخاعی و معلولان، سالمندان معلول و بیماران روانی مزمن شدید و خیلی شدید اقدام کند.

گفتنی است، طبق قانون حمایت از حقوق معلولان، سازمان بهزیستی با هدف حمایت از افراد نیازمند دارای معلولیت (شدید، خیلی شدید و چندگانه) موظف به پرداخت حق پرستاری یا مددکاری به سرپرست، همسر یا قیم این افراد، یا ارائه خدمات مراقبتی از طریق مراکز وابسته به خود و یا حمایت از مراکز غیردولتی مربوط است.

همچنین، میزان کمک هزینه بابت پرداخت حق پرستاری یا مددکاری، متناسب با نوع و شدت معلولیت، تعداد این افراد در خانواده، متناسب با هزینه‌های متعارف نگهداری و مراقبت و تورم سالانه و نیز میزان کمک هزینه پرداختی به مراکز غیر دولتی، هر ساله با در نظر گرفتن نرخ تمام شده خدمات و نرخ تورم سالانه، توسط سازمان بهزیستی تعیین و به تصویب دولت می‌رسد.


تصویب آیین‌نامه «تعلیق محرومیت بنگاه‌های اقتصادی از خدمات بانکی با نظر شورای تأمین»

هیئت وزیران در ادامه، آیین‌نامه اجرایی «تعلیق محرومیت بنگاه‌های اقتصادی از خدمات بانکی با نظر شورای تأمین استان» را با لحاظ میزان تولید و صادرات بنگاه و تعداد افراد شاغل در آن تصویب کرد.

مطابق قانون صدور چک، بانک‌ها و مؤسسات اعتباری مکلفند از افتتاح هرگونه حساب و صدور کارت بانکی جدید، اعطای تسهیلات بانکی ریالی و یا ارزی، صدور ضمانت‌نامه بانکی ریالی و یا ارزی، گشایش اعتبار اسنادی ریالی و یا ارزی به صاحبان حساب و بنگاه‌های اقتصادی دارای سابقه چک برگشتی رفع سوء اثر نشده، خودداری نمایند.


تعیین تکلیف ترخیص ماشین آلات خطوط تولیدی

با موافقت هیئت وزیران، تأمین ارز برای واردات ماشین آلات و تجهیزات خط تولیدی تا سقف معادل ۲۵۰ میلیون دلار به نرخ رسمی و از محل ارز‌های در دسترس بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران منوط به تأیید وزارت صنعت، معدن و تجارت و دستگاه اجرایی ذی ربط خواهد بود مشروط به اینکه اعتبارات اسنادی آن‌ها تا تاریخ ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ گشایش یافته و دارای قبض انبار صادره تا پایان سال ۱۳۹۷ باشند.

گفتنی است که این مجوز برای تامین ارز واردات ماشین ­آلات و تجهیزات مورد استفاده در خطوط تولیدی بوده و غیرقابل عرضه به صورت تجاری است.

همچنین مواردی که در زمان گشایش مقرر بوده ارز مربوط از سوی وارد کننده (ارز متقاضی یا ارز اشخاص) تأمین گردد و نیز مواردی‌که کالا ترخیص و تسویه حساب با بانک عامل انجام پذیرفته است مشمول استفاده از این مصوبه نمی‌گردند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳°    ۲۶°