اقدام عملی دولت برای خانه دار شدن

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
10:53 - يکشنبه 04 اسفند 1398
کد خبر : ۷۱۸۴۶۷
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۸
سرپرستان خانوار برای صاحبخانه شدن، در سامانه "آباد" نام نویسی کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 مدیرکل دفتر برنامه ریزی و تحقیقات حوزه مسکن شهری بنیاد مسکن کشور با اشاره به طرح "اقدام ملی بنیاد مسکن" در مراسم رونمایی از سامانه طرح اقدام ملی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در کرمان گفت: بنیاد مسکن متولی ساخت ۱۰۰ هزار واحد از ۴۰۰ هزار واحد اقدام ملی است و از امروز (چهارشنبه)به صورت عملیاتی ثبت نام این طرح در کرمان به عنوان استان پایلوت آغاز شده ومتقاضیان حتما باید در سامانه این طرح به نام سامانه آباد و به نشانی https://nbmf.irbrokersite.ir ثبت‌نام کنند.

اباذر جابری افزود: برنامه ریزی شده با حداقل مراجعه حضوری مردم و معطلی در ادارات، بتوانند با دسترسی اینترنتی ثبت نام را انجام دهند و با در دسترس بودن اطلاعات، ثبت نام حداکثر در ۱۰ دقیقه انجام می‌شود.

جابری یکی از شرایط این طرح را سکونت پنج ساله در شهر متقاضی مسکن دانست وافزود: اولویت این طرح با افرادی است که زمین داشته باشند.

وی با بیان اینکه در مرحله بعد براساس نیازسنجی درخواست زمین مناسب شده است گفت: هزار و ۲۴ شهر در حوزه فعالیت بنیاد مسکن شامل این طرح می‌شود.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و تحقیقات مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور با اشاره به تلاش برای استفاده از اراضی دولتی در این طرح افزود: وام ۷۵ میلیون تومانی ساخت برای ثبت‌نام‌کنندگان در نظر گرفته شده که به بانک مسکن معرفی می‌شوند.
وی نرخ مشارکت این وام رابا سود ۱۸ درصداعلام کرد وافزود: این وام در مدت ۱۰ سال برگشت داده می‌شود و مبلغ اقساط وام حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.

نام نویسی در طرح اقدام ملی مسکن از امروز در استان کرمان آغاز شده و تا 4 روز دیگر ادامه دارد و این طرح شامل سرپرستان خانوار فاقد مسکن است.

مدیر کل برنامه ریزی و تحقیقات مسکن شهری بنیاد مسکن درباره شرایط متقاضیان این طرح گفت: متقاضیان باید فاقد مسکن، متأهل و یا سرپرست خانوار باشند و سابقه ۵ سال سکونت در محل و یا استان را داشته باشند.
برچسب ها: مستاجر ، مسکن ملی ، مسکن
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۶°