بهبود کیفیت هوای تهران با سنجش آلودگی هوا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
04:27 - يکشنبه 09 آذر 1399
کد خبر : ۷۱۸۵۲۱
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۳
در ششمین روز از هفته‌ دولت ایستگاههای سنجش آلودگی هوا در شهرستان های قرچک و دماوند به بهره برداری رسید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
مدیر کل حفاظت از محیط زیست استان تهران گفت: شهرستان قرچک تحت تاثیر مستقیم آلودگی هوای جنوب شهر تهران قراردارد و در این شهر ایستگاه ثابت سنجش آلودگی هوا نداشتیم.

کیومرث کلانتری گفت: با توجه به اینکه شهرستان‌های بالای ۳۰۰ هزار نفر طبق قانون باید دستگاه سنجش آلودگی هوا داشته باشند و این قانون شامل حال قرچک بود، اداره‌ کل محیط زیست استان تهران با هزینه کردن اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال توانست تجهیزات آن را خریداری و در محل نصب کند تا به سلامتی مردم این شهرستان کمک کند.

او گفت: شهرداری تهران ۲۰ دستگاه و اداره‌ی کل محیط زیست استان تهران هم تا به امروز ۳۰ دستگاه در سطح استان تهران برای پایش آلودگی هوا در سراسر استان نصب کرده اند که امروز شاهد افتتاح پنجاهمین این دستگاه‌ها بودیم.

او افزود: در سال گذشته نسبت به سال ۹۶ هوای پاک استان دو برابر بوده است و در همین ۵ ماه گذشته شاهد ۲۵ روز هوای پاک در استان بودیم که خبر بسیار خوبی است.

فرماندار شهرستان قرچک هم گفت: در هفته‌ دولت امسال در شهرستان قرچک ۳۵ پروژه افتتاح کردیم که با اعتباری بالغ بر ۵۰۰ میلیارد ریال ۲۵۰ نفر از جوانان این شهرستان صاحب شغل مناسب شدند.

بهمن خطیبی گفت: شهرستان قرچک که از آلودگی پالا یشگاه جنوب تهران متاثر می‌شود طبق قانون عوارض آلودگی محیط زیست می‌گیرد که این مبلغ درسال گذشته ۲۵ میلیارد ریال و در امسال هم تا به امروز ۲۰ میلیارد به حساب شهرستان واریز شده تا برای بهبود آب و خاک این منطقه هزینه شود.

شهرستان قرچک با ۴۰۰ هزار نفر جمعیت در ۲۰ کیلومتری جنوب تهران واقع شده است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۷°