عرضه مستقیم گوشت گوساله به قیمت 75 هزار تومان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
22:16 - شنبه 29 شهريور 1399
کد خبر : ۷۱۸۵۸۵
تاریخ انتشار : جمعه ۰۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۴
رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی گاوداران: ما آمادگی داریم از همین فردا گوشت گوساله بدون استخوان را هر کیلو 75 هزار تومان مستقیم به بازار عرضه کنیم و به دست مصرف کننده برسانیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 سید احمد مقدسی با اعلام این مطلب در برنامه گفتگوی ۱۸:۳۰ شبکه خبر گفت: قیمت گوشت الان واقعا گران است و گوشت گوساله بین ۱۰۴ هزار تا ۱۳۰ هزار تومان عرضه می‌شود و دلیلش را نمی‌دانیم، حقیقت این است که قیمت تولید گوشت برای دامدار ۱۰ هزار تومان کاهش یافته که باید حداقل ۲۰ هزار تومان هم برای مصرف کننده کم شود که نشده.

رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی گاوداران با بیان این که مصرف کشور از گوشت دام سنگین حدود ۶۰ درصد است افزود: قیمت گوشت بدون استخوان باید حدود ۷۵ هزار تومان باشد وقتی قیمت تولید گوشت کاهش می‌یابد باید قیمت عرضه گوشت به مردم هم کم شود و ما این توانمندی را داریم که از همین فردا گوشت را با قیمت ۷۵ هزار تومان مستقیم عرضه و به دست مصرف کننده برسانیم در جلسه‌ای که با حضور دکتر رضایی برگزار کردیم متاسفانه فروشگاه‌های زنجیره‌ای و میادین استقبال نکردند، اما باید این گپ بین تولید و عرضه را از بین ببریم.
 
عرضه مستقیم گوشت گوساله به قیمت 75 هزار تومان

این تولیدکننده گفت: ما این توانمندی را داریم تمام نیاز کشور را که حدود ۹۰۰ هزار تن است تامین کنیم و نیازی به واردات نباشد و دولت باید قیمت گوشت را بر اساس بهای تمام شده با سودی منطقی لحاظ کند تا دامدار و تولید کننده تشویق شود و دام ۳۰۰ کیلیویی اش را به کشتارگاه نفرستد بگذارد ۵۰۰ کیلو شود و این گونه نیاز کشور از تولید داخل برطرف خواهد شد.
 
عباس قبادی معاون بازرگانی داخلی وزیر صمت هم گفت: اگر تضمن دهند که گوشت با قیمت 75 تا 80 هزار تومان به دست مصرف کننده برسد ما هم از همین فردا آمادگی داریم تمام فروشگاه های شهرداری و تعاونی روستایی و زنجیره ای را بسیج کنیم و تردید نکنید اگر این اتفاق بیفتد ما یک کیلوگرم گوشت هم وارد کشور نخواهیم کرد. 
 
قبادی با بیان این که ما علاقه ای به واردات گوشت و مرغ نداریم گفت: مستحضر هستید که حدود 120 هزار تا 150 هزار تن نیاز به واردات داریم و همین مقدار هم برای تنظیم بازار با ارز نیمایی که الان از ارز آزاد هم گران تر است وارد می شود. 
 
او با اشاره به این که دام ایران از بهترین دام های دنیا دانست که همسایه ها مشتاق خرید آنند؛ درباره قیمت مرغ هم گفت: در مورد قیمت مرغ،  نرخ 12هزار و 900 تومان را جهاد کشاورزی تایید کرده و در جلسه قیمت گذاری هم به این عدد رسیدیم که قیمتی است که باید به دست مصرف کننده برسد. شرایط ما در تولید مرغ مطلوب است و ما آمادگی داریم مازاد تولید تولیدکنندگان مرغ را از آنها خریدار کنیم و این مصوبه تنظیم بازار است که ابلاغ هم شده.
 
عرضه مستقیم گوشت گوساله به قیمت 75 هزار تومان
 
مشاور اتحادیه سراسری مرغداران مرغ گوشتی هم گفت: وضع تولید مرغ مطلوب است و ما بیش از مصرف سرانه تولید مرغ داریم و به همین دلیل و نیز نزدیک شدن به فصول سرد شاهد افت قیمت ها هستیم. 
 
کمالی سروستانی علاقه مردم را به خرید مرغ گرم یادآور شد و افزود: به دلیل علاقه مردم به خرید مرغ گرم ، مرغ شکل کالای تره باری پیدا کرده و قیمت آن هم تابع عوامل فصلی شده و در فصول گرم افزایش نرخ داریم و با نزدیک شدن به فصول خنک مرغ هم با افزایش عرضه روبرو شده و قیمتش متعادل می شود. 
 
او ظرفیت تولید مرغ در کشور را بسیار بالا اعلام کرد و گفت: ما از 70 درصد ظرفیت مان استفاده نمی کنیم  و همین الان قرار داد 30 هزار تن گوشت قرمز با شرکت پشتیبانی بسته شد  و تا مهر ماه همه نیاز شرکت پشتیبانی تامین می شود. 

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸°    ۳۲°