افتتاح ۶۴٣ طرح تعاونی با ظرفیت ١٧ هزار اشتغالزایی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 30 شهريور 1400
کد خبر : ۷۱۸۶۴۱
تاریخ انتشار : شنبه ۰۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۹
همزمان با آغاز هفته تعاون ۶۴٣ طرح تعاونی با بیش از ١۴ هزار و ۶٩٨ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری و ایجاد اشتغال برای ١٧ هزار و ۶١٧ نفر امروز افتتاح شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
این پروژه‌ها با مشارکت ٣٩ هزار و ٢١۵ عضو در مراسم گردهمایی گرامیداشت هفته تعاون به صورت ویدئو کنفرانس با حضور «اسحاق جهانگیری» معاون اول رئیس جمهوری و محمد شریعتمداری وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی افتتاح شد.

براساس این گزارش از مجموع ۶۴٣ طرح ٣۶۶ پروژه (۵٧ درصد) در حوزه تولید، ١٣٣ مورد (٢١ درصد) در بخش خدمات و ١۴۴ طرح در گرایش‌های توزیعی مسکن (٢١ درصد) است.
 

جهانگیری: اگر روال خصوصی سازی را جدی نگیریم همه بنگاه‌ها در اختیار دولت می‌ماند

«اسحاق جهانگیری» عصر امروز در مراسم افتتاح همزمان ۶۴۳ پروژه تعاونی سراسر کشور و تقدیر از تعاونی‌های برتر ملی که در سالن تلاش برگزارشد، گفت: یکی از مهمترین جهت‌گیری‌های تعاونی‌ها عدالت است که از خواسته‌های مهم جمهوری اسلامی است.

وی با بیان این که هدف تعاونی‌ها کمک به اشتغال است، گفت: امروز ۶۴۳ طرح با حدود ۱۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری اجرا شده است و برای ۱۸ هزار نفر شغل ایجاد کرده است بنابراین برای حل مسائل بیکاری و شکوفایی اقتصاد راهی جز حرکت به سمت تعاونی‌ها و صنایع کوچک نداریم.

معاون اول رئیس جمهوری تاکید کرد: با فعال شدن بخش تعاونی بخش‌های مشارکت اجتماعی نیز فعال می‌شود و ما به عدالت نزدیکتر می‌شویم.

جهانگیری ضمن تبریک هفته تعاون گفت: حدود ۹۳ هزار تعاونی در سراسر کشور فعالیت می‌کنند و بیش از یک میلیون ۷۰۰ هزار نفری که در سراسر کشور در بخش تعاون مشغول خدمت به کشورهستند.

معاون اول رئیس جمهوری با انتقاد از جوسازی علیه خصوصی سازی بنگاه‌های اقتصادی گفت: تا وقتی که در این واگذاری‌ها شبهه ایجاد کنیم و روال خصوصی سازی را جدی نگیریم، همه بنگاه‌ها دراختیار دولت می‌ماند.
 

شریعتمداری: مردمی‌سازی اقتصاد دولتی بهتر از خصوصی‌سازی اقتصاد دولتی است

«محمد شریعتمداری» در مراسم افتتاح ۶۴٣ طرح تعاونی در مجموعه تلاش گفت: اگر تعاونی‌ها یکی از بازوان خصوصی سازی باشند به اهداف خود می‌رسد و سودجویی نخواهیم داشت.
 
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: مردمی‌سازی اقتصاد دولتی بهتر از خصوصی‌سازی اقتصاد دولتی است و نگاه مردمی‌سازی اقتصاد دولتی با اعتماد به تعاونی‌ها مقدور می‌شود.

شریعتمداری ادامه داد: هم اکنون ٩٣ هزار تعاونی در ١۴ رشته ثبت شده است و بخش قابل توجهی از صنایع صیادی کشور در تعاونی‌ها شکل گرفته است.

او گفت: توسعه بخش تعاون در اصل ١٠٢ قانون برنامه چهارم توسعه تاکید شده و در ماده ١٢۴ برنامه پنج ساله پنجم توسعه نیز آمده است که ٢۵ درصد فروش اموال دولتی برای تقویت بخش تعاون قرار گیرد، اما این امر محقق نشده است و امیدواریم گام‌های موثری در این خصوص برداشته شود.

شریعتمداری بیان کرد: تعاونی‌ها بار‌ها اعلام کردند که آمادگی دارند کالا‌های اساسی که با ارز ۴٢٠٠ تومانی تهیه می‌شود را با قیمت واحد در اختیار مردم قرار دهند و این امر نشان می‌دهد که تعاونی بستری مناسب برای اقتصاد کشور است و تعاونگران آمادگی آن را دارند.
 
در مراسم گرامیداشت هفته تعاون همچنین از تعاونی های برتر تجلیل شد.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳۰.۱۴°    ۳۰.۱۴°