پیگیری امضای الحاقیه ساخت نیروگاه ۱۴۰۰ مگاواتی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 12 مرداد 1400
کد خبر : ۷۱۸۷۱۴
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۱
وزیر نیرو در بدو ورود به روسیه گفت: امضای الحاقیه ساخت نیروگاه ۱۴۰۰ مگاواتی سیریک در مسکو پیگیری می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
اردکانیان، وزیر نیرو که به همراه وزیر خارجه ایران به روسیه سفر کرده است در بدو ورود به این کشور گفت: در این سفر امضای الحاقیه قرارداد ساخت نیروگاه ۱۴۰۰ مگاواتی سیریک استان هرمزگان با استفاده از تسهیلات دولت روسیه مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وزیر نیرو درفرودگاه مسکو، افزود: تشریفات قانونی مراحل الحاق ایران به اتحادیه اقتصادی اورآسیا ۴ روز پیش انجام شد و قرار است در این سفر با دبیر کل این اتحادیه، راهکار‌ها و مراحل عملیاتی شدن موافقت نامه‌های ایران مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

رئیس ایرانی کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و روسیه تاکید کرد: با استفاه از این فرصت نتایج اجلاس دو جانبه ایران و روسیه در خرداد ماه سال جاری در تهران و اصفهان از وزیر انرژی روسیه پیگیری می‌شود.

وزیر نیرو گفت: اعضای کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و روسیه و بخش خصوصی دو کشور بر فعال شدن بیشتر کمیسیون مشترک اقتصادی دو طرف اذعان دارند و در توسعه مناسبات بین ایران و روسیه و فعال شدن عضویت ایران در این اتحادیه روسیه به عنوان یک بازیگردان اصلی نقش مهمی داشت.

وزیر نیرو به همراه وزیر امورخارجه ایران برای توسعه مناسبات سیاسی و اقتصادی و بررسی آخرین تحولات برجام دیروز  یکشنبه شب در صدر یک هیئت عالی‌رتبه سیاسی وارد مسکو شدند.

قرار است وزیر امورخارجه ایران در مسکو، در مورد توسعه روابط دوجانبه و راهکار‌های کاهش تنش‌های منطقه‌ای و آخرین تحولات برجام با همتای روسی خود دیدار و گفتگو کند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °