رگبار بارن در شمال و شمال غرب
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
06:15 - شنبه 25 مرداد 1399
کد خبر : ۷۱۸۷۱۷
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۱
سازمان هواشناسی کرد: امروز دوشنبه، 11 شهریور در برخی مناطق شمال و شمال غرب کشور و ارتفاعات تهران و سمنان رگبار باران و رعد و برق پیش بینی می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
بر اساس اعلام سازمان هواشناسی، امروز دوشنبه برای استان‌های ساحلی دریای خزر بارش باران و برای شمال استان‌های اردبیل، آذربایجان شرقی، غربی و ارتفاعات سمنان و شمال شرق تهران بارش پراکنده و احتمال رعد و برق پیش بینی می‌شود.

سازمان هواشناسی اعلام کرد: فردا در برخی مناطق شرق و جنوب شرق کشور بویژه منطقه زابل و شرق کرمان وزش باد شدید پیش بینی شده که انتظار می‌رود موجب خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا در این مناطق شود.

هوای تهران تا پنجشنبه صاف تا کمی ابری، گاهی همراه با وزش باد پیش بینی شده و بیشترین هوای پایتخت طی این روز‌ها به ۳۳ درجه سانتیگراد خواهد رسید.

اهواز طی همین مدت در گرمترین ساعات دمای ۴۸ درجه سانتیگراد را تجربه خواهد کرد.
 
همچنین، رئیس مرکز ملی خشکسالی با تأکید بر اینکه بیشتر استان‌های ایران در ماه گذشته، افزایش دما را با میانگین بلندمدت تجربه کردند، گفت: در مرداد ۹۸، بالاترین و پایین‌ترین دمای ثبت‌شده در ایران ۵۱.۶ و ۴.۲ درجه سلسیوس بوده است.

ضیائیان، وضعیت بارش و دمای کشور را در مرداد ۹۸ تشریح و افزود: در ماه قبل، بیشترین افزایش دما در یزد اتفاق افتاد؛ به طوری که دمای این استان در بلندمدت ۲.۵ درجه سلسیوس افزایش یافت.

بعد از آن استان خراسان رضوی با ۲.۴ درجه سلسیوس افزایش دما رکورددار گرما در مرداد ۹۸ بود.

وی با اشاره به گرم‌ترین و خنک‌ترین دما‌های ثبت شده در ایستگاه‌های کشور گفت: در مرداد ۹۸ بالاترین دما در ایستگاه لامرد استان فارس با عدد ۵۱.۶ درجه سلسیوس ثبت شد.

سردترین دما مربوط به ایستگاه فرودگاه ارومیه با عدد ۴.۲ درجه سلسیوس بود.

رئیس مرکز ملی خشکسالی با بیان اینکه در ماه گذشته تعدادی از استان‌ها نسبت به بلندمدت خود کاهش دما را تجربه کردند، گفت: در مرداد ماه امسال استان گلستان ۰.۹ درجه سلسیوس، گیلان ۰.۳ درجه سلسیوس و البرز و مازندران ۰.۱ درجه سلسیوس کاهش دما داشتند، اما بقیه استان‌ها افزایش دما را نسبت به بلندمدت داشته‌اند.

ضیائیان افزود: در استان تهران در مرداد ۹۸ پایین‌ترین دمای ثبت‌شده در ایستگاه فیروزکوه با ۷.۵ درجه سلسیوس و بالاترین دما در ایستگاه ورامین با عدد ۴۳.۹ درجه سلسیوس بود.

این کارشناس سازمان هواشناسی در ادامه با اشاره به وضعیت بارش کشور در مردادماه امسال گفت: میانگین بارش کشور در ماه گذشته ۱.۸ میلیمتر بود این درحالیست که بارش متوسط ایران در بازه ۳۰ ساله ۳.۴ میلیمتر و در سال قبل ۱.۴ میلیمتر بوده است.

به گفته ضیائیان، در مرداد ۹۸ مازندران با ۲۲ میلیمتر، گیلان با ۱۸ میلیمتر و گلستان با ۱۰ میلیمتر بارش، بیشترین بازندگی‌ها را داشتند همچنین بیشترین بارش ۲۴ ساعته ماه گذشته برای نوشهر مازندران با ۸۶ میلیمتر بود.

رئیس مرکز ملی خشکسالی در پایان به وضعیت بارش استان تهران در مرداد ۹۸ اشاره کرد و گفت: در ماه قبل، تهران ۰.۶ میلیمتر بارش دریافت کرد در حالی‌که بارش بلندمدت این استان ۴.۲ میلیمتر و بارش سال قبل ۱.۷ میلیمتر بوده است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۷°